Eladtam a marhákat zálogjoggal


Vadsuhanc # 2017.07.11. 14:43

Szerintem maradjunk már annyiban, hogy a kérdezőnek semmiféle zálogjoga nem volt a marhák felett... Ezt csak Ő akarta, szerintem meg jogilag meg nem lett zálogjogosult.

Kacsa1111 # 2017.07.11. 15:01

Kedves gerbera317,

Köszönöm, de nem érzem szükségét, hogy zálogjogból bárki bármit nekem elmagyarázzon.

Viszont sprőd és indokolatlanul fölényes reakciód inkább vicces...tessék szépen kinyitni a Ptk.-t a saját okulásod érdekében.


Kacsa11

Vadsuhanc # 2017.07.11. 15:18

Kedves Kacsa1111!

Tisztelettel kérdezem, hogy a zálogjog érvényesítéséhez nem szükséges azt megállapítani, hogy a követelés mikor esedékes és azt sem, hogy a teljesítés elmulasztása mikor történt ?

Ezt a jelen ügyben szerződés sőt zálogszerződés hiányában álláspontod szerint, hogyan lehet megállapítani bírósági végrehajtás keretein kívül?

Kacsa1111 # 2017.07.11. 15:33

Kedves Vadsuhanc,

Azt hittem szerinted itt nincs is zálogjog...:P

Kérdésedre válaszolva: szerintem jelen ügyben pont úgy lehet megállapítani, mint egy végrehajtási eljárásban...:)


Kacsa11

Vadsuhanc # 2017.07.11. 16:08

Kedves Kacsa1111!

Én személy szerint azt állítom, hogy a kérdező bűncselekményt nem követett el. Pont.

Elfogadható ellenvéleményt, a lehülyézésen és a hozzá nem értesz megszólításokon kívül nem kaptam érdemi választ.
( valószínű nem vagyok méltó rá )

A kérdező eljárása nekem is kétséges, de most véleményed szerint a bírósági végrehajtás keretein kívül van helye annak amit tett vagy nincs ?

Kinek van igaza Gerberának vagy Neked ?

Csak azért mert először az írtad nem kell végrehajtás a mostani válaszodban meg azt írtad:

..." szerintem jelen ügyben pont úgy lehet megállapítani, mint egy végrehajtási eljárásban...:)...”"

Kell végrehajtás vagy sem ?
Szerinted bűncselekmény vagy simán polgári peres eljárás keretein belül rendezhető az ügy ?

Köszönöm esetleges megtisztelő válaszod.

Kacsa1111 # 2017.07.12. 10:16

Kedves Vadsuhanc!

Te azt kérdezted, hogy miként lehet megállapítani végrehajtási eljárásban, hogy megnyílt-e a kielégítési jog (azaz hogy a követelés esedékes-e és a teljesítést elmulasztották-e vagy sem). Én erre írtam egy poénosnak szánt, ámde valóságot tükröző választ, ami semmiképpen nem azt jelenti, hogy megváltoztattam volna véleményemet, ami viszont arra vonatkozott, hogy zálogjogot végrehajtási eljáráson kivül is lehet érvényesíteni (legalábbis azt, amely az új Ptk alatt jött létre).

Nekem az a véleményem, hogy a tényállás messze nem tisztázott, és ezért elsősorban Dr.Attikával értek egyet: tessék elmenni egy ügyvédhez. Internetes távgyógyítással nem fog menni.

Abból, amit tudunk vagy tudnivélünk nekem az látszik, hogy írtó nagy lúzernek kell lenni ahhoz, hogy a bűncselekményt ráhúzzák a kérdezőre.


Kacsa11