Csalás? Lopás?


Szecsike # 2006.02.15. 14:58

Látod vendég,

szegény embert még az ág is húzza.
Sajnos már nem lehetett megoldani ugyanis az egész három nap alatt zajlott le.
Elkérte /ellopta/ a cuccaimat aztán a visszahozás napján a rendőrökkel érkezett és bevitette a páromat.
Szóval már nem volt senki aki "lerendezze"!
Valószinü, hogy ezért volt ilyen biztos a dolgában.
Egy nővel meg két gyerekkel könnyü szembeszálni bárkinek.

vendég # 2006.02.15. 06:45

Szecsike!Ahogy olvasom:körbe vagy véve jóbarátokkal!:)
Ezt a lopási históriát "családon belül"is lelehett volna rendezni,némi RÁHATÁSSAL!-szerintem-
Jól rákellett volna lépni a csaj nyakára!és slussz.

Szecsike # 2006.02.14. 20:13

Lala :)) /megint én/

akkor is meg tudják mondani a telefonszolgáltatók ha régebben használta én meg csak ma vittem be az IMEI számot?
Egyébként mivel ismerős lopta el, nem hiszem, hogy saját maga szeretné használni.
Biztos, hogy már továbbadatt rajta.
Csak az a kérdés, hogy kinek?
A nepper mit csinál vele?
Kiütteti belőle ezt az azonositót?
Akkor tuti nem lesz meg. De ha csak valaki "kismiskának" adta el, akkor esély van rá, hogy meglegyen.
Ugye?

_Lala_ # 2006.02.14. 20:03

Az IMEI szám a telefon egyedi azonosítója. A szolgáltatók egyébként a rendőrségnek meg tudják mondani, hogy az adott telefont mikor hol használták, milyen SIM kártyával.
Ha nem volt okos az illető, és egyszer is belerakta a saját kártyáját, úgy megbukhat, mint Rottenbiller. Persze ha használat nélkül eladta egy neppernek, akkor nem.

Szecsike # 2006.02.14. 19:58

gondolod?
Egyébként megtaláltam a telefonom dobozát és pontosan ma vittem be a rendőrségre.
Ugyanis a rendőr az IMEI számot kérte.
Te is erre gondoltál?

julius # 2006.02.14. 18:57

A SIM kártyád nélkül is lebukhat!

Szecsike # 2006.02.10. 20:38

Ma voltam a rendőrségen, szembesités volt.
Természetesen, mint ahogyan a rendőr előre meg is mondta, az "ismerősöm" mindent tagadott.
Viszont a rendőr megkérte, hogy csak a kameráról és a láncomról beszéljünk, a telefont egyenlőre hagyjuk, mert azzal kapcsolatban még lebukhat.
Bár fogalmam sincs, hogy hogyan, hiszen a SIM kártyát azonnal kivette a telefonból, arra neki nincs szüksége, igy mivel nem használja szerintem nem is bukhat le vele.
Na de mindegy, majd meglátjuk mi sül ki belőle?
Aztán közben beidézték a közös ismerőst is, aki természetesen szintén mindent tagadott, hogy ő nem tud semmit az egészről.
Viszont elmondtam a rendőrnek a messengeren történt beszélgetésünket és megkért, hogy nyomtassam ki és vigyem be neki.
Azt mondtátok, hogy nem lehet bizonyitékként felhasználni.
Akkor mégis mire kell neki?
Én arra gondolok, hogy ezzel akarja lépre csalni és kicsikarni belőle a vallomást, amit igenis tud az ügyről.
Szerintetek?
Van esélyem ha ő elmondja amit tud?
Nevezetesen, hogy a kamerám a csaj bátyjánál van és hogy a "tolvaj" férje látta a felesége nyakában a láncot is.
Sőt azt is mondta neki, hogy ezeket mind zálogba vitte el tőlem.
Szóval?

Szecsike # 2006.02.08. 19:57

Csupancsak

Örülök, hogy nem mindenki úgy látja a helyzetet, mint Kovács_Béla_Sándor!
Egyébként hallottam már olyat, hogy valakinek kirámolták az autóját és még őt marasztalták el, amiért nyitva hagyta. :(((
Pedig nem is hagyta nyitva, csak már olyan profi módon tudják kinyitni az autókat, hogy észre sem lehet venni. Na mindegy.
Én valóban feljelentést tettem az "ismerősöm " ellen és úgy néz ki, hogy pénteken szembesités lesz.
A rendőr már előre megmondta, hogy a szembesitéskor a "gyanúsitot" úgyis mindent tagadni fog, én pedig nem tudom bizonyitani az igazamat.
Szóval ennyire számithatok.
A feljelentésem után egy hónap múlva lettem újra bevihatva, amikoris nekem úgy tünt, hogy azért hivattak be, hogy vajon el tudom-e mégegyszer ugyanúgy mondani a dolgokat, mint egy hónappal előtte.
Ugyanis újból felvették a vallomásomat.

  • és ugyanekkor mondta a rendőr, hogy még nem történt házkutatás, amin nagyon csodálkoztam.

Az én elképzelésem ugyanis az volt, hogy amikor én megtettem a feljelentést, ha nem is aznap, de legalább másnap, vagy harmadnap kimennek hozzájuk. Ehhez képest nem mentek.
A másik ismerősömet, akivel a messengeren beszéltem természetesen beadtam tanúnak, de fogalmam sincs, hogy ő elfogja-e, vagy elmonda-e amit az üggyel kapcsolatban tud.
Természetesen nem hamis tanú, csak azért kételkedem az igazmondásában, mert rajta keresztül ismertem meg a "kirablómat"
Szóval sok jót nem várhatok tőle és úgy gondolom, hogy búcsút is mondhatok a cuccaimnak.
Márcsak azért is, mert ő hivatalosan tégla a rendőrségen. Millió ilyen ügye van és még ettől egy fokkal rosszabbak is, de nem csinálnak vele semmit.
Pedig amikor először bementem a rendőrségre feljelentést tenni még a nevét sem tudtam /csak a keresztnevét/ a rendőr azonban mégis azonnal tudta, hogy kiről beszélek, még fényképet is mutatott róla!
Mégis azt mondták, hogy nem lesz az ügyből semmi.
Ennyit a rendőrségről meg az igazságszolgáltatásról! :((((

Csupancsak # 2006.02.07. 20:06

Szecsike!

Tisztázzuk: ha valakire rábízol valamit és azzal a sajátjaként rendelkezik, akkor sikkasztást követ el.
Itt 2 rendbeli bűncselekménnyel gyanúsítható emberünk.
Az nagy butaság, hogy a végén még téged büntetnek meg.
Ha feljelentést tettél az ismerősöd ellen, nincs az a nyomozó hatóság, amelyik ne folytatta volna le a házkutatást.
A messengeren folytatott beszélgetés nem bizonyít semmit, viszont, ha ez a személy ezt tanúként is elmondja a rendőrségen, az már igen. Amennyiben tanúvallomása "hiteles", úgy az alapján akár vádat is emelnek az elkövető ellen. (Azért írtam, hogy hiteles, mert nem érdemes hamis tanúkkal beállítani. A hamis tanúzást keményen büntetik. A hamis vádról nem is beszélve.)

Szecsike # 2006.02.04. 21:18

kbs

Valóban hozzájárultam és most, hogy mondod aggódok: nehogy a végén még engem büntessenek meg.
Ha megúszom viszont lehet én is ilyen munka után nézek majd.
Elkel a plusz pénz nekem is a két gyerek mellett!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.02.03. 20:02

Erhmmm. Ehhez a "becsapáshoz, kirabláshoz" magad jócskán hozzájárultál.

Szecsike # 2006.02.03. 19:07

Biztos igazatok van.
Sajnos elég szomorú, hogy igy becsaphatják, kirabolhatják az embert és még csak meg sem büntetnek senkit érte.

ObudaFan # 2006.02.03. 15:34

A rendőrség, ha a nyomozás során úgy látja, bizonyítható, hogy bűncselekmény történt, vádemelési javaslattal meg kell küldje az ügyészségnek, ha az ügyészség is így látja, akkor pedig vádat kell emeljen. Ha nem így látja, de te így látod, a nyomozást megszüntető határozat ellen panaszt emelhetsz, ha azt is elutasítják, akkor pótmagánvádlóként te is bíróságra viheted az ügyet, ekkor jogi képviselet kötelező. Ezek a lehetőségek.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.02.03. 13:21

Ha az elkövető nem a sértett hozzátartozója, akkor sem lopás, sem csalás miatti eljárás indításához nem szükséges magánindítvány. Tehát neked már nincs beleszólásod. De a jelekből ítélve nem fenyeget az a veszély, hogy ez az ügy akár csak az ügyészségig is elkerüljön.

Szecsike # 2006.02.03. 11:12

Szóval a rendőr mondta, hogy ha az ügy tovább kerül a biróságra ott sem fogom tudni bizonyitani a dolgokat.
Ebből kifolyólag fölöslegesen nem akarok a biróságra járni.
Viszont nem tudom, hogy hivatalból tobább kell-e mennie, vagy én is választhatok?

Egyébként azon csodálkozom a leginkább, hogy a rendőrség a feljelentésem után nem ment ki azonnal házkutatást tartani!
Ugyanis szerintem ezt kellett volna tenniük.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.02.03. 08:26

Egyébként én nem gondolom, hogy az ügynek tovább kellene kerülnie a biróságra”,

És ezt itt így hogy?

Szecsike # 2006.02.03. 05:47

Már megtettem. :))))

köszike

ObudaFan # 2006.02.02. 20:54

Tanúként megidéztetheted azt, aki szerepel ezen a feltételen. Tanúként igazmondási kötelezettsége van.

Szecsike # 2006.02.02. 20:39

Hát sajna ebben is igazad van.
Sajna tényleg nem tudok bizonyitani semmit.
Legalábbis ami bizonyitékom van az üggyel kapcsolatban elég kevés és azt sem tudom, hogy elfogadnák-e?

A messengeren beszéltem azzal a nővel akin keresztül megismertem a szóbanforgó hölgyet.
Õ mondta nekem /a messengeren/, hogy a kamera a hölgy bátyjánál van, a láncot pedig a férje látta a hölgy nyakában.
Ezt a beszélgetést én elmentettem. Esetleg lehetne bizonyiték a kinyomtatott verziója?

Egyébként én nem gondolom, hogy az ügynek tovább kellene kerülnie a biróságra, ezt a rendőr mondta nekem, hogy tovább kell oda adniuk az ügyet.

ObudaFan # 2006.02.02. 20:16

Egy feljelentés alapján még nem lesz vádemelés sem. Ha valamivel alá tudod támasztani az állításaidat, akkor ezt hozd a hatóság tudomására, máskülönben sztem nem is lesz házkutatás. Egyébként mire észbekaptál volna, már eladta azokat a cuccokat, ha egy kis esze van. Nyomozás megszüntetése esetén felléphetsz pótmagánvádlóként, de ha bizonyítani nem sikerül a dolgot, akkor csak az ügyvédre dobod ki a pénzt ezzel.

Szecsike # 2006.02.02. 20:07

Úntok már?

Azért még lenne kérdésem egy másik üggyel kapcsolatban is:

Rövid ismerettség után az újjonan szerzett ismerős högy még karácsony előtt eljött hozzánk, hogy este karácsonyi-előzetes partit szerveznek a gyerekeknek és adjám már kölcsön a videókamerámat.
Persze ez még nem volt neki elég, hanem arra hivatkozva, hogy az ő lánca a bizományiban van és mivel kivágott ruha lesz rajta az este adjám már kölcsön neki az aranyláncomat is.
Hát ez ellen nagyon tiltakoztam, többször nemet mondtam neki, de annyira erőszakos volt, hogy addig nem ment el amig végülis oda nem adtam neki.
Aztán amikor elmentek / a sógörnőjével volt/ vettem észre, hogy a nappaliból a töltőről lelopta a mobilomat is.
Amikor legközelebb találkoztam vele, persze mindent tagadott.
Õ nem kért tőlem kölcsön semmit, nem lopott el semmit.
Aztán én négy nappal a történtek után feljelentést tettem a rendőrségen.
A feljelentés után kb. 1 hónap múlva idézést kaptam ez ügyben a rendőrségre és mégegyszer el kellett mondanom a történteket.
A rendőr viszont azt mondta, hogy ne nagyon bizzak abban, hogy meglesznek a dolgaim.
Azt mondta, hogy lesz majd egy szembesités, ahol persze valószinü, hogy az elkövető mindent tagadni fog, aztán egy esetleges házkutatástól sem várjam azt, hogy a vitrinben tartják az ellopot dolgokat.
Na ettől lettem kicsit dühös.
Egy hónapja ellopták a cuccaimat, én meg is tettem még akkor a feljelentést és hogy van az, hogy a rendőrség még egy hónap múlva sem ment ki házkutatást tartani?
Érdemes ezt az ügyet tovább vinni a Biróságra?
Milyen eredményt várhatok tőle?
A rendőrség vajon helyesen járt el, hogy nem tartotta meg még mindig a házkutatást?

Ha tudtok segiteni, előre is megköszönöm.