Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás


Csalás, sikkasztás?

Dodo07 # e-mail 2012.05.15. 12:23

Vádirat alapjan tud valaki mondani valamit, hogy mit lehetne csinalni? A 990000 ft os csalassal kapcsolatban. Koszi

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.05.14. 22:29

A pénzbüntetés nem olyan, mint egy magánjogi követelés. Azt ha nem fizeted ki, leülöd. Hasonlóan komoly a többi panaszod is.

www.kbs-ugyved.hu

Mimóka # e-mail 2012.05.14. 22:19

Ha 900.000.Ft csalásért 3 év szabadságvesztést ír elő a törvény,hogy lehet az,hogy 565.000 Ft-os sikkasztásért 350.000 Ft-os pénzbüntetést kapott az engem megkárosító???

Ráadásul büntetett előéletű! Magánokirat hamisításért kapott korábban 100.000 Ft pénzbüntetést.

A vádlott a tárgyaláson vallotta,hogy jelenleg nem rendelkezik jövedelemmel.Ebből annyira világos,hogy a követelésem behajthatatlan,akkor milyen büntetést is kapott???
A 350.000 Ft-os pénzbüntetésre pedig 21 hónap részletfizetést engedélyeztek neki!

Milyen visszatartó ereje van akkor számára ennek az itéletnek?
Szerintem semmi!
Folytatja "áldásos" tevékenységét,mintha mi sem történt volna.

ObudaFan # e-mail 2012.05.14. 20:56

3 évig terjedő szabadságvesztést ír elő a törvény.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Dodo07 # e-mail 2012.05.14. 16:50

Sziasztok 990000 forint értékű csalásért mennyit kaphat az ember?

guba" # e-mail 2012.05.08. 20:34

Ez a már hatályos szabálysértési törvény szövege.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

kemping # e-mail 2012.05.08. 19:50

Akkor csak változni fog?

guba" # e-mail 2012.05.08. 19:47

132. A tulajdon elleni szabálysértés

177. § (1) Aki

  1. ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,
  2. ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást,
  3. ötvenezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

kemping # e-mail 2012.05.08. 19:30

Vagyon elleni bűncselekmények: A vagyon elleni bűncselekményeknél illetve a tulajdon elleni szabálysértéseknél az értékhatár 20.000.-Ft-ról 50.000.-Ft-ra emelkedik. Ez azt jelenti, hogy az 50.000.-Ft alatti elkövetések vagyon elleni szabálysértésnek minősülnek.

Csak azért értetlenkedek mert mindenhol mást olvasok,de te gondolom jobban tudod ezeket.
Ezt egy ügyvéd oldaláról szedtem le.
De majd szólnak nekem is ha van változás.

pazs #   2012.05.08. 19:15

Ha nem az érték miatt van minősítve (hanem például: üzletszerűség), akkor nem lesz.

kemping # e-mail 2012.05.08. 19:05

Vagyis csak nem értem,ha 30 E forintot csaltam ki valakitől,és minősítve is van,akkor nálam lesz valami változás?

kemping # e-mail 2012.05.08. 18:38

Értem,köszönöm.

pazs #   2012.05.08. 18:30

A csalás vagyon elleni bűncselekmény (az igaz, hogy tulajdonképpen a tulajdon ellen irányul, de ez nem egy szakmai kategória, a "vagyon elleni bűncselekmény" meg az). A "tulajdon elleni szabálysértés" meg eleve nem bűncselekmény, hanem szabálysértés.

A "kisebb" alatt a minősítés nélküli alapeset van: azaz ha a kisebbnél kisebb értékre követik el a bűncselekményt, az a bűncselekmény alapesete, kivéve ha szabálysértési értékhatár alatt van, mert akkor meg szabálysértés. A csalásra nem vonatkozik az 50.000,- forintos szabálysértési értékhatár, annál maradt 20.000,- Ft.

kemping # e-mail 2012.05.08. 18:22

A csalás ha nem tulajdon ellen irányul akkor mi ellen?

kemping # e-mail 2012.05.08. 18:13

138/A. §307 E törvény alkalmazásában az érték, a kár, a vagyoni hátrány, valamint az adóbevétel, illetőleg a vámbevétel csökkenése308
a)309 kisebb, ha ötvenezer forintot meghalad, de kétszázezer forintot nem halad meg,

Akkor nem értem,a kisebb alatt mi van?

pazs #   2012.05.08. 17:54

Ez csak a tulajdon elleni szabálysértésekre vonatkozik, a csalás meg nem az.

kemping # e-mail 2012.05.08. 17:41

Helló!

Most olvastam hogy a szabálysértési értékhatár 50E Ft-ra változott.
Akkor ha engem kisebb értékre elkövetett csalással vádolnak az át fog változni szabálysértési értékhatárt meg nem haladó értékre?

kemping # e-mail 2012.05.06. 13:32

Azt megkérdezhetném hogy hány rendbeli volt és mennyi volt a kárérték?
Köszönöm!

guba" # e-mail 2012.04.27. 20:41

na akkor ez most hogy van ....

Smith nyomozó hibázott.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

KITUDJA # e-mail 2012.04.26. 21:39

hehe nem én bújkálok !!! na de a lényeg az hogy akkor elvileg nem évülhet el semilyen formában a dolog ? 3 éve eu-s elfogatóparancs van rá kiadva azóta él egy országban családja lett illetve ottani jogositványt szerzett szval teljesen hivatalosan él sőőőt kapott az ottani nem tudom milyen irodától munkavállalóit is . na akkor ez most hogy van ....

Gabicsek #   2012.04.26. 21:10

Nemigen fogják hagyni elévülni. Ha eltűnsz, kiadják az elfogatót. És ezután minden egyes, előkerítésedre vonatkozó bármilyen intézkedés megszakítja az elévülést. Nem szoktak elfelejteni bármilyen intézkedést tenni azért, hogy bevigyenek és letöltsd a rád kiszabott büntetést, addig meg bújkálhatsz, míg el nem kapnak.

KITUDJA # e-mail 2012.04.26. 12:21

fellebbezett az ügyvéd de viszont ő nem akarja azt szeretné ha minél hamarabb befejeződne... szval ezután még mindig ugyanaz a kérdés ....ha nincs fellebbezés a kiszabott 18 hónap mennyi idő alatt évül el ? tételezzük fel , hogy már jogerős , fellebezést felejtsük el...

Gabicsek #   2012.04.26. 11:11

Mivel az ügy jelenleg is folyamatban van, mert az ítélet nem jogerős, hogy jön ide az elévülés?

KITUDJA # e-mail 2012.04.26. 02:02

Tisztelt fórumozók , ügyvédek,

a kérdésem az lenne illetve a történet maga , hogy 2009 folyamán ( pontosan 2009 júniusában) beismerő vallomást tett egy ismerősöm üzletszerűen szabálysértési értékre elkövetett csalási ügyben, rengeteg sértettel. Azóta nem tartózkodik kis hazánkban ( amit megértek) . Az utolsó tárgyalása amiről tudunk az pár nappal ezelőtt volt ahol is 18 hónap letöltendő fogházat illetve 2 millió forintnyi vagyonelkobzást szabtak ki ami ellen az őgyvéd fellebbezett. Kérdésem az lenne , hogy ez esetben mennyi ideig tart az elévülés , illetve mitől van számítva. Ha jók az információink akkor 2010 augusztusában lett az ügyészségre beadva az összes papírmunka a rendőrség részéről. Nem tudom biztosan , hogy ez számít-e valamit.
válaszukat véleményeiket előre is köszönöm!

Gabicsek #   2012.04.10. 21:19

8 sértett 450.000 ft értékben

Ezt írtad. Teljesen mindegy, hogy csak egy tett feljelentést, az is mindegy, hogy a sértettek kára megtérült, attól még az eljárást le fogják folytatni. Feltehetően 8 sértett van, ha ezt írod, az pedig üzletszerűségre utal.
Az, hogy a kárt megtérítetted, legfeljebb a büntetés kiszabásánál számít enyhítőnek.