Közúti veszélyeztetés


Kyjan # 2006.10.22. 17:13

Kivéve, ha a sofőr elbóbiskol, vagy műszaki hibára hivatkozik.

ObudaFan # 2006.10.22. 09:39

Szerintem nehezen elképzelhető egy gondatlanul elkövetett olyan manőver, aminek folytán a traktor totál az ellentétes sávba kerül.

Kyjan # 2006.10.21. 19:59

Szerintem csak abban az esetben valósul(hat) meg a közúti veszélyeztetés, amennyiben bizonyítható, hogy a traktoros szándékosan tért át a menetirány szerinti bal oldalra.
A közúti veszélyeztetés mind egyenes, mind eshetőleges szándékkal elkövethető, ezért mindenképp ezt kellene bizonyítani valahogy.

Üdv.

ObudaFan # 2006.10.19. 18:35

Azért egy traktor alapból nem egy viharosan közlekedő jármű, nehéz elképzelni, hogy a kerékpáros ne tudjon kitérni előle. Ha mégis sikerült ilyen helyzetet kialakítani, akkor megvalósul.

Isti73 # 2006.10.19. 18:06

ObudaFan mi értesz az alatt, hogy "az út baloldalára lassan áttérő traktorral való ütközést csak árokba hajtással előzhetné meg egy biciklista"

A veszélynek közvetlennek kell lennie, szerintem itt megvolt.
Mi a helyzett a célzattal? A traktoros és a kerékpáros haragosok. Mi van akkor ha megfélemlítés miatt hajt át a bal oldalra?

Isti73 # 2006.10.19. 13:33

Nekem sem világos, mert a kerékpáros még csak el sem esett az árokbahajtáskor. Egyébként ez a történet a másik kerékpáros történetnek a folytatása. Õk régebb óta haragos viszonyban vannak.

ObudaFan # 2006.10.19. 12:34

Nem hiszem, hogy egy, az út baloldalára lassan áttérő traktorral való ütközést csak árokba hajtással előzhetné meg egy biciklista, ezért nem valószínű.

Isti73 # 2006.10.19. 12:30

Megvalósul-e a közúti veszélyeztetés bűncselekmény?

A közúton közlekedő traktoros lassan áttér az út bal oldalára, ahol egy kerékpáros közlekedik vele szemben. A kerékpáros, hogy elkerülje az ütközést belehajt az útárokba.