off - shore cégek


Dr.Attika # 2007.10.26. 20:42

Az adózást nem érinti, hogy off-shore cég a többségi tulajdonos.Az adózást az érintené, ha a magyar cég az volna.

warwick # 2007.10.26. 18:54

a Magyarország természetesen nagy betű, és kimaradt a le kell után egy fontos szó is: adózni

Sorry!

Remélem ennek ellenére érthető volt a probléma felvetés:)

warwick # 2007.10.26. 18:52

Amennyiben egy magyarországon székhellyel és telephellyel lévő magyar cégben egy off-shore cég többségi tulajdonban van, ebben az esetben hogyan alakul az adózás? Adózás előtt lehet-e utalni az off-short tulajdoni hányadának arányában megillető összeget, vagy pedig a telephelynek betudható bevétel szabályai szerint, először le kell a magyar adótörvéányek szerint, és csak az adózott összeg utalható ki?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.21. 15:45

Nem azt jelenti.

szota # 2007.10.21. 13:50

kbs, ez azt jelenti, hogyha én mondjuk teneriffén (spanyol terület ugyan, de adózás szempontjából különleges kiváltságokat élvez)vásárolok egy notebookot akkor az nem kerülhet be a könyvelésembe? Azért ehhez az Eu mit szól?
Egy ismerősömtől tudom (kint van cége), hogy a magyar viszonyok között hanyag számlázóra kint csodabogárként tekintenek, hogy milyen precíz!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.20. 22:23

Magyarországon nem lehet könyvelésbe állítami azt a számlát, amely nem felel meg a magyar számviteli törvény előírásainak.

warwick # 2007.10.20. 21:55

Arra gondolok, hogy ha pl. szolgáltatást nyújt, akkor a teljesítés helye a szolgáltatást igénybevevő cég székhelyének országa, mondjuk legyen az egyszerűség kedvéért Magyarország.Ebben az esetben tudomásom szerint a bejegyzés országának szabályai szerint állítja ki az Off-shore cég a számlát. Nyilván fel kell tüntetni, hogy milyen szolgáltatásnyújtásról van szó, az egységárat, a kiállító megnevezését, azt hogy kinek állította ki, és a befogadó cégnek a számlának a lényeges elemeit magyar nyelvre is le kell fordítania.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.20. 14:04

Illetve várjunk csak... Az off-shore cég attól off-shore, hogy a bejegyzés országában nem folytat gazdasági tevékenységet. Akkor hogyan állítana ki számlát ottani teljesítésről?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.20. 14:03

Is-is.

warwick # 2007.10.20. 12:42

Off-shore cég által kiállított számla esetén a bejegyzés országa szerinti jogszabályoknak, vagy pedig a magyar szabályozásnak kell-e megfelelni a számla alaki és tartalmi követelményeit illetően? Véleményem szerint a bejegyzési ország szabályainak.

Rexor # 2007.10.03. 11:22

Mire vagy kiváncsi pontosan? Elég sokat lehet beszélni róluk :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.03. 06:12

Speciális társaságok XII-XIII. fejezet/dr. Miskolczi Molnár Péter . - Bp.: Közgazdasági és Jogi Kiadó, 1999.

A szabályozási környezet elég rendesen megváltozott, de az elvi, elméleti része még használható.

warwick # 2007.10.02. 21:34

Van kedvetek kivesézni az off-shore cégek gyakorlati felhasználási lehetőségeit?

Kinek mia véleménye róla?
Vannak e gyakorlati tapasztalataitok?