örökösödési illeték változás


Egyjogász # 2008.11.26. 12:34

A módosítás még nem jött ki a Közlönyben, így mind a jogszabály érdemi része, mind a hatályba léptető rendelkezések csak a sajtóhírekből ismertek.
Ez alapján pedig jogilag korrekt válasz nem adható.

mogesz # 2008.11.26. 09:58

Sziasztok!
Kedves Boni Mores!
Ne haragudj, de nekem nem teljesen világos a helyzet. Ha "a még jogerősen el nem bírált ügyekben is a kedvezőbb szabályt alkalmazza a hatóság.“, akkor miért nem alkalmazható ott a szabály, ahol csupán a fizetési kedvezmény a kérdéses, vagy az telik.
Ilyen esetben a különböző fizetési kedvezményeket tartalmazó kérelmektől függetlenül a fizetési kötelezettség jogerőre emelkedett??
Köszönöm

pzsu77 # 2008.11.25. 19:31

Köszönöm a választ.
Sajnos annyira még így sem világos számomra, hogy számíthatok-e a kedvezményre.
Ha kérhetem, ezt konkretizálni. Ha már megvolt a hagyatéki, de még nem jött ki az illeték, akkor mi a helyzet?

csipesz # 2008.11.25. 19:09

Köszönöm a választ!!! Gondoltam, hogy ez rám már nem vonatkozik. Általában kimaradok minden jóból:)

boni mores # 2008.11.25. 18:19

"Ezt a szabályt a jövő év első napján illetékkiszabásra benyújtott ügyekben kell alkalmazni, de megengedi a módosítás azt is, hogy a még jogerősen el nem bírált ügyekben is a kedvezőbb szabályt alkalmazza a hatóság."

Azaz ahol már van jogerős illetékkiszabó határozat, és csupán a fizetési kedvezmény a kérdéses, vagy az telik, ott már nem alkalmazható az új szabály.

csipesz # 2008.11.25. 17:54

Sziasztok!!!
Hol a szaktanácsadó?:) Engem is érdekelne a dolog. Ugyan az enyém még régebbi ügy. Férjen 2004-ben halt meg. A legkisebb gyermekem akkor 4 éves volt. Az ő örökösödési illetékét csak 2014-ben kell befizetnem. Vagy van vmi esélyem, hogy nem?????? Nagyon jó lenne!!!!

kokai # 2008.11.25. 17:07

üdvözlet!kérdésem:akiknek folyamatban van az örökösödési illeték fizetése/részletkérés volt/,20M alatti,annak kell továbbra is fizetnie?
Köszönettel:kokai

pzsu77 # 2008.11.25. 16:40

Üdvözletem!

Az örökösödési illetéket vonatkozóan megszavazott változások, miszerint egyenes ági örökösnek 20m értékhatárig nem kell megfizetnie az illetéket, mikortól lép életbe, és mikori esetekre érvényes?
Édesanyámat májusban veszítettük el, a hagyatéki tárgyalás november közepén volt. Értesítés illetékről még nem jött.
Számítani lehet arra, hogy már nem kell megfizetni?

A választ előre köszönöm!

Zsu