Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Terjed az internetes adóbevallás????

Edit27 # e-mail 2013.03.20. 16:34

Köszönöm a választ! Már kész az adóbevallás!!

besszerrita # e-mail 2013.03.13. 14:07

Az, hogy van lakáshitel nem sok mindent mond.A családi kedvezményhez semmi köze. 2007.december 31-éig megszerzett ingatlan esetén lehet, az akkor hatályos törvények szerint.

Edit27 # e-mail 2013.03.06. 11:47

Köszönöm a rengeteg választ

Edit27 # e-mail 2013.02.25. 12:25

Az lenne a kérdésem hogy nekünk van lakás hitelünk! Szeretném megtudni hogy kapunk e vissza belöle az adóbevallásnál. A bank adott igazolás rola, tavaly nem kaptunk nem tudom miért. Párom bruttó fizetése 120 ezer forint, 1 gyermek után veszi igénye az adókedvezményt!Valószinü ez miatt nem jár neki?

lajcsó # e-mail 2013.02.02. 09:58

A 1253 számú adóbevallás 04 lapját kell értelemszerűen kitölteni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.02. 09:27

Csak ha jövedelem is volt belőle.

www.kbs-ugyved.hu

Nyuszkó123 # e-mail 2013.02.02. 07:34

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy tavaly (2012.) örököltünk egy házat, és egy kis földrészt. A földet eladtuk nagyon csekély összegért. (40 ezer Ft). A kérdésem az lenne, hogy a házat, vagy ezt a földeladásból jött bevételt fel kell-e tüntetni az adóbevallásban, és ha igen, akkor melyik sorba írjam be? Előre is köszönöm a segítséget!

Szisz26 # e-mail 2012.03.31. 14:10

egyszerűsített foglalkoztatáson ( nincs megadva hány hónap) és munkanélküli segélyen volt az illető(4 hó)
így mit irok hány havi adójóváírás jár neki, és mennyi a levont adó ha nincs feltüntetve levont adóelőleg?
Köszönöm

Szisz26 # e-mail 2012.03.31. 14:08

Tudnátok segíteni,
A kérdésem ha az adójóváírás 4 hónap és 20000 ft, de a levont adónál 0 szerepel akkor mit írok a kifizetők által levont adóelőleghez? a 20000 ezret ami vissza is jár így? segélyről van szó, Vagy 0-át de akkor hibának írja a beavallásnál sárga karika figyelmeztet, ez hiba vagy jó a 0?

Köszönöm, Szilvi

Muszika # e-mail 2012.02.25. 21:15

vállalkozási tevékenységet szüneteltető, amennyiben semmilyen jövedelme nem származott 2011-ben, kell-e SZJA bevallást készíteni/1153-asat/?
Családtag fizeti az eü.szolg..járulékát.
Azt be kell vallani valamelyik nyomtatványon?

Fofoka74 # e-mail 2012.01.22. 12:07

Interneten átküldhető a bevallás ügyfélkapus regisztrációval.
12T180-as lapon kell regisztrálni még az Apeh felé is, főleg, hanem csak saját, hanem mások bevallását is szeretnéd elküldeni, ezen a nyomtatványon tudnak erre felhatalmazni.
Ezt nem lehet elektronikusan beküldeni, csak postán vagy személyesen.
Ha viszont feldolgozták, utána már küldhető a bevallás.
Fontos még, hogy gyakran frissítik még a 1153-ms bevallást, így minden beküldés előtt érdemes megnézni, hogy a legfrissebb nyomtatványt használjátok-e, mert lehet, hogy emiatt dobják vissza.
A beküldésről is elektronikusan jön visszajelzés az ügyfélkapu dokumentum tárába, amiről e-mail értesítést kapsz.
Ha Te küldöd be, egy példányban akkor is nyomtasd ki szerintem mindenkinek, hogy egy esetleges ellenőrzésnél legyen példánya belőle. 5 évig kell megőrizni, tehát 2012. dec. 31-ig!
De bízhatod szakemberre is :)
www.adobevallas-konyveles.hu

Ökrös Erika
http://adobevallas-konyveles.hu

rollzsu # e-mail 2012.01.11. 20:54

Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy ha interneten szeretném elküldeni az adómat akkor mit kell tennem?
Hogyan van akkor az aláírás?
Persze nem csak az enyém hanem a családtagjaim adóját is én készítem el és azt is szeretném beküldeni interneten.
Tehát nem szeretném kinyomtatni.
Köszönöm a válaszokat előre.
Üdv: Tné Zsuzsa

timisza # e-mail 2012.01.08. 20:59

Sziasztok!

Háromgyermekes család vagyunk. Nagyobbik lányunk szeptembertől főiskolás, így utána már nem kapunk családi pótlékot, viszont a másik két gyermek után emelt összeget kapunk.
Mivel közeledik az adóbevallás ideje, az lenne a kérdésem, hogyan kell ezt az adóbevallásban jelezni. Szeptemberig 3 gyermek után érvényesítem és októbertől csak két gyermek után a családi adókedvezményt??? Van erre lehetőség????
Bárkit kérdeztem egymásnak ellentmondó válaszokat kaptam.

Válaszát köszönöm
Üdv Csaba

ibcsi # e-mail 2010.04.07. 00:20

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni .
Diákmunkásnak kell adóbevallást készíteni ha más jövedelme nem volt?
A kapott 09M30-as igazoláson a 18.19. ill 31 sorban szerepel összeg.

Előre is köszönöm.

Andi73 # e-mail 2010.02.17. 13:41

Nandy köszönöm szépen válaszod.

nandy #   2010.02.16. 17:41

mani:

Arra a hónapra jár adójóváírás, amikor bért, táppénzt, TGYÁS-GYED-et kaptál (akárcsak egyetlen napra is). Gyes-es időszakra nem jár, hacsak nem kaptál mellette munkabért is.
De az adójóváírásnak van felső korlátja is, továbbá 1,250 eFt éves jövedelem felett már csak csökkentett összegű jár.
Ha a nyomtatványkitöltőt használod, és beírod az aj-re jogosító hónapok számát, akkor a program kiszámolja a ténylegesen járó adójóváírást.

Ha valóban jár vissza pénz (vagy épp be kell még fizetni), akkor adj be önellenőrzést.

nandy #   2010.02.16. 17:37

nem kell.

Andi73 # e-mail 2010.02.16. 12:01

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e Adóbevallást készíteni ill. beadni ha nincs adófizetési kötelezettségem? Én GYES-en vagyok és más jövedelmem, a GYES és a Családi pótlékon kívül nincs.
Köszönöm, ha megtisztel valaki válaszával.

mani81 # e-mail 2009.05.13. 19:44

Kedves Fórumozók és Szakértő Úr!

Kérem segítsetek! Elég nagy hibát vétettem az idei adóbevallás készítésekor (legalábbis azt hiszem). Tavaly 1 hónapot dolgoztam, kaptam 6 havi gyás-t, a többi gyes. Az abev készítésekor a kapott papírok alapján 1 havi adóbevallásra vagyok jogosult (ezt a munkáltatótól kaptam), ugyanis az OEP igazolásán ilyesmi nem szerepel... ezen kívül megkértem az adójóváírás beszámítását, ezt 2,5 hónapra meg is kaptam, fenn marad tehát 2,5 hónap amire normál gyed-et utaltak. Egyébként a bruttó bérem 320e. Az abev-ben ezek alapján 1 havi jogosultságot írtam be és az így kijövő elmaradást (36eFt-ot) már be is fizettem és a bevallást elküldtem... A fórumot olvasva úgy látom 12 havi jogosultságom van és ezek szerint nem be kellett fizetnem, hanem ellenkezőleg kapnom kellene!
Most ilyenkor mi van?
Előre is köszönöm.

szaniko # e-mail 2008.03.04. 15:29

Nem értem egyébként, hogy mi a gondotok az internetes bevallással. Csak egy ügyfélkapu regisztráció kell hozzá, és máris nem kell nyomtatni, postázni a bevallást. Én is neten adtam fel, és egyszerű magánszemélyként.

szaniko # e-mail 2008.03.04. 15:24

Kata 28!

Egy cipőben járunk, én is kifelejtettem valamit az idei adóbevallásomból. Utánajártam, és megtudtam,hogy ún. önellenőrzést kell benyújtani, ami azt jelenti, hogy ugyanazt a nyomtatvány kell kitölteni, ugyanúgy mint a rendes bevallásnál tetted,+természetesen ahol elrontottad javítani, és a 0753-as nyomatvány 19-es lapját kell még csatolni hozzá, attól lesz önellenőrzés. Ezt magánszemély legkorábban május 21-én nyújthatja be. Egyébként az apeh honlapján ennek a 19-es lapnak külön útmutatója tölthető le.
Büntetést nem kapsz, csak egy kis önellenőrzési pótlék. Ennek összege ha időben beadod, csekély. (és kiszámításához szintén az apeh honlapon találsz segítséget)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2008.03.04. 14:30

El is küldted? Mert akkor csak az önkorrekció marad.

www.kbs-ugyved.hu

kata28 # e-mail 2008.03.04. 14:28

Sziasztok!

Tudnátok nekem segiteni. Sajna roszul töltöttem ki a párom adóbevallását a más jövedelem rublikába 40000ft-al kevesebbet irtam. Hogy lehet javitani? Most büntetést kapunk? ha igen mennyit? Köszönöm előre is : Kata

sessionID #   2005.02.26. 13:50
btami # e-mail 2005.02.26. 12:22

http://origo.hu/…ernetes.html

Úgy tűnik ez már "internetes adóbevallás".

Sok probléma vár még azonban megoldásra:

http://it.news.hu/…_content.php?…
(Az "előzmények" részt is érdemes elolvasni!)

Bajusz Tamás