Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


Rexor # 2017.04.06. 14:46

Shaolin kung fu :)

wers # 2017.04.06. 14:33

jóóóóvana :))) cikizzél csak. Import. (de nevezhetjük akár reexportnak is, és tudnék még róla beszélni)
De a régebbi kérdésemre még mindig nem adtál választ: Milyen küzdősport?

Rexor # 2017.04.06. 13:55

"Attól még, hogy az unio bármely országából rendel valaki valamit, még bármilyen export is lehet."

Ebből export bajosan lesz a megrendelő oldaláról nézve. De ahogy Einstein is mondta: "minden relatív" :).

wers # 2017.04.06. 13:38

na igen, az áfát majd elszámolják, inkább kérdéses, hogy az EN szerint megtörtént-e az unios forgalomba helyezés, vám megfizetés, szabványoknak megfelelés stb.

Ez vonatkozik TRTW kérdésére is. Attól még, hogy az unio bármely országából rendel valaki valamit, még bármilyen export is lehet.

Rexor # 2017.04.06. 11:39

Illetve mégsem kell, mert ugyanezt az adót levonásba is helyezheted, ha a termék a vállalkozás érdekét szolgálja (de ezt a könyvelőd úgyis tudni fogja, ahogy wers említette :).

wers # 2017.04.06. 11:33

Persze, hogy kell. Az eladó cég "0" adóval állitja ki a számlát (szerintem kérned sem kell), majd itthon kell a forgalmi adót megfizetned, a könyvelőd tudni fogja.

Zoli752 # 2017.04.06. 10:46

Üdvözlök mindenkit! Egy Cseh cégtől szeretnék behozni egy alkatrészt, amelyet a saját kft-mben szeretnék felhasználni. Kell ez után áfát fizetnem és ha igen, melyik országban? Kérhetem a terméket áfa nélkül? Köszönöm a segítséget.

Rexor # 2017.04.06. 07:39

"Az ÁFA 27%, ha a németektől, hozza, ha itt vásárolja":

Itt azért vannak különbségek:

  1. Ha nem áfa alanyként vásárolja a terméket Németországból (ez nem derül ki a kérdésből) akkor alapesetben német áfát fognak felszámítani. Ha vámáruról van szó, amelyet itt fognak vámolni Magyarországon akkor a vámhatóság fogja megállapítani az áfát.
  2. Ha áfa alanyként rendeli a terméket, akkor -ha nem vámáruról van szó- Közösségi termékbeszerzésként lehet megállapítani fizetendő és levonható áfaként, tehát nem lesz áfa hatása a tranzakciónak) - feltéve hogy a termék a vállalkozás érdekét szolgálja.Ha a vámhatóság állapítja meg az áfát, akkor ezt kell megfizetni (és lehet levonásba helyezni ha a vállalkozás érdekét szolgálja).
Dr.Attika # 2017.04.05. 21:43

Tisztelt TRTW!
Nyugodtan vegye meg itthon. Nem lesz olcsóbb, ha Kínából rendeli vagy a német lerakatból. Az ÁFA 27%, ha a németektől, hozza, ha itt vásárolja. Ha itthon veszi, akkor garanciális, szavatossági igényét a magyar jog szerint érvényesítheti.

A könyvelővel kapcsolatban. nem a könyvelő feladata, hogy vám, Áfa kérdésében tájékozódjon. Ez Önnek a feladata, mint felelős gazdasági társasági vezetőnek. A könyvelő mindig egy végbe ment gazdasági eseményt könyvel le a bizonylatok alapján.

TRWT # 2017.04.05. 21:27

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen illetéket,vámot kell megfizetnem külföldről rendelés esetén. Sok fórumot, hozzászólást átolvastam,de igazából mindenütt más és más költségeket írnak. Tehát egy szerszámgépet szeretnék vásárolni. Ebay-ről, amely eredetileg (természetesen) Kínában gyártott termék,de Németországban van (valószínűleg raktárban).Kb. 2900$ körül lenne az ára.Nem tudom,hogy jobban megérné-e itthon megvenni, vagy kintről rendelni a járulékok, költségek miatt. Kérdeztem a könyvelőmet is,de ő sem tudott pontos információt adni. Minden alkalommal csak ígérgeti, hogy utána néz,de most már kellene az eszköz,így saját magam kezdtem utána nézni. Itthon majdnem kétszeres áron lenne a termék,ezért is gondolkodom a külföldi beszerzésen.Megtisztelő válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Dr.Attika # 2017.04.02. 08:30

100 EUR vámérték esetében nem mindegy? Egyébként A Nagy Brittek csak most kezdték a "szarból menekülést". Mire kiléphetnek lesz vagy 10 év. Addig minden uniós szabály vonatkozik rájuk.

Magánszemély # 2017.04.01. 21:15

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék egy terméket rendelni Angliából 100 euró körüli értékben. Vajon kell itthon áfát és vámot fizetni utána?
Az EU tagokra vonatkozó szabályok még érinti őket vagy már nem?

Rexor # 2017.03.08. 12:34

Attila, azt írtam, hogy abban az esetben ha nem áfa alany a megrendelő, szerintem ez egyértelmű (mivel az Áfa irányelv is ezt a terminológiát használja :).

Dr.Attika # 2017.03.08. 12:25

Rexor barátom!
A kérdező nem írta azt sem, hogy magánszemélyként, sem azt, hogy nem kereskedelmi tevékenysége keretében kívánja rendelni. Feltételezve, hogy gazdálkodóként és kereskedelmi tevékenysége keretében kívánja behozni a terméket, így már válaszod nem biztos, hogy helytálló.

Rexor # 2017.03.08. 09:13

Magánszemélyként (nem áfa alanyként) német áfát fogsz fizetni.

jiko87 # 2017.03.08. 09:03

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha Németországból szeretnék rendelni pl.karos székeket, mondjuk 20 darabot akkor hová kell fizetnem Áfá-t és vámot ha kell. Ezeket mi alapján állapítják meg?

Válaszukat előre is köszönöm!

fadam1988 # 2017.03.02. 17:18

Sziasztok!

Kaptam egy csomagot külföldről, eu-n kívlről. A csomaghoz volt egy számla, 100 eur-ról. Azonban a vámhivatal nem akarja elfogadni a számlát, mert szerintük ez kevés, mutassam meg a banki kivonatomat az átualásról. Amit én megtennék, illetve meg is tettem, viszont az az összeg, amiért vásároltam a terméket kevesebb, mint ami a számlán szerepel (így írták a számlát hongkongban). Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a összeg túl kevés. Ilyenkor mi a teendő?

kilagi # 2017.02.22. 19:06

Igen, eddig ok, hogy más nevén fut, erre én is gondoltam. De akkor is, valami telephely engedély vagy valami nem kell a kocsiknak??? amúgy az emberke maga buherálja otthon a garázsában, hegeszti, toldozza- foldozza, porszívózza az autókat meg miegymás...AMúgy meg nem hiszem, hogy cég nevén fut az üzlet, annyira azért nem rafkós a madárka. És igaz, ebben az országban már mindent lehet, aki becsületes akar maradni, az szívja meg.

drbjozsef # 2017.02.22. 18:47

kilagi,

ha az illetőnek tartozásai is vannak, akkor "hótzicher", hogy nem a saját nevén fut a biznisz. Lehet, hogy teljesen legális a dolog (mármint papíron persze, aztán a valóságban nem biztos), egy cég hozza be, és adja tovább az autókat, az illetőnek meg nincs hozzá köze. Mármint papíron. Ily módon nincs különösebb problémája a NAV-val, mert simán tudják prezentálni a szükséges papírokat. Hogy aztán egy céghálóban kézen-közön eltűnik az autó, ahhoz nekik már valószínűleg semmi közük. Mármint papíron.

Ami ebben az országban folyik, ahhoz képest nem csoda, ha ez senkit nem érdekel.

kilagi # 2017.02.22. 16:20

Köszönöm, elolvastam. Hát őszintén szólva nem tudom az ilyen "családi ház udvarán bizniszelgetős" autónepperecskékre is felfigyelnek-e Navosok? mert a rendőrség nem foglalkozik vele az tuti!! már 6 éve nyomatja az illető a lehető legnagyobb nyugalomban. Elképesztő! És még én érzem magam hülyén, hogy ez csak nekem szúr szemet.

Dr.Attika # 2017.02.21. 18:48

Tisztelt kilagi!
Olvassa el a NAV idei kiemelt ellenőrzési szempontjai. Benne vannak az autósok.
Alapvetően a rendőrségnek- települési járürüzési kötelezettségük kapcsán- kellene felfigyelni a jelenségre.

kilagi # 2017.02.21. 18:32

Tisztelt Fórumozók!

Soha nem voltam, és nem is vagyok rosszindulatú és irigy ember, vagy olyan aki mások életével, ügyeivel foglalkozik. De árulják el nekem, hogyan lehetséges az, hogy egy családi ház udvarán (aki egy olyan személyé, hogy tele van tartozásokkal)sokszor tucatjával sorakoznak a külföldről behozott autók, ami még egy vaknak is feltűnne, és megy a "fekete" kereskedelem, adás-vétel, merthogy engedélye nincs, az "hótzicher". Hosszú évek óta ez így működik. Tényleg meg lehet ezt így csinálni, hogy a kutya nem foglalkozik ezekkel?(hivatali személyek, stb.)

Dr.Attika # 2017.02.21. 17:10

Abba a 78 ezer forintban a 27% ÁFA is benne volt.

shopmexico # 2017.02.21. 17:01

Tisztelt hozzáértők!

Ruhanemut szándékozom rendelni Mexicobol kb 350 dollár értékben (postával együtt). Kb mennyi vámra számithatok?

Azért kérdezem mert a nyáron is rendeltem onnan, akkor kb 800 dollárért és a vám jóval meghaladta a 12%ot. (Azt olvastam több helyen hogy max 12% lehet.) (A 12 sz vám olyan 25 ezer huf lett volna, és én 78 ezret fizettem.)

Köszönök minden tanácsot!

magnate # 2017.02.10. 17:22

Tisztelt hozzáértők!

Több terméket rendeltem külföldről/Aliexpress-ről.
Kis csomagokban érkeztek, ezért nem is fogták meg a vámon.

Szeretném ezeket a termékeket legálisan értékesíteni az országban, arra lennék kíváncsi, hogy utólagosan be lehet-e jelenteni és vámot/áfát fizetni ezekre a termékekre.
Ha igen, mi ennek a pontos menete? Kihez kell forduljak?
Válaszukat előre is köszönöm.