fuvar kivitelnél


Dr.Attika # 2012.11.01. 08:39
wers # 2012.10.31. 13:28

Nem egészen.
vámos információja szerint azt kell állítólag figyelni, hogy az áfa mentesség csak a már kiviteli eljárás alá vont áruk fuvarozásánál lehet

Jó, de ezt Hollandiából is lehet kezdeményezni.

Márpedig ez az Úniós szabály szerint csak annak az államnak a vámhatóságánál történhet, ahol ki fog lépni az Eu-ból
Marhaság.

Szerintem keress meg egy hozzáértő céget. Nekem így kevés az info.

andris11 # 2012.10.31. 12:21

Wers, dr. Attila!

Látom a bejegyzéseket, és csak annyit hozzá, hogy vámos információja szerint azt kell állítólag figyelni, hogy az áfa mentesség csak a már kiviteli eljárás alá vont áruk fuvarozásánál lehet.
Pl. Bp-en besétál a magyar cég képviselője a vámhivatalba, kiviteli eljárás alá helyezik az árut és ennek az árunak a fuvarozásával bíz meg egy, például magyar céget.
Ha viszont elmegy Hollandiába, és ott felveszi, majd átszállítja a fél Únión, akkor csak onnan áfa mentes a szolgáltatás, amikor kiviteli eljárás alá vonják az árut. Márpedig ez az Úniós szabály szerint csak annak az államnak a vámhatóságánál történhet, ahol ki fog lépni az Eu-ból.
Ez esetben pl. a magyar hatóság előtt, pl. a magyar-ukrán határ átlépésekor.

wers # 2012.10.30. 13:56

jóvan na, először is azt írtam, több info kellene, és nem vagyok kötözködősebb, mint egy átlag adóellenőr áfa ellenőrzéskor

Dr.Attika # 2012.10.30. 12:49

Wers! Nem közvetítő, hanem a saját áruját szállítatja ki Hollandiából Ukrajnába. Persze, hogy kell vámokmány és számla is, de ez nem volt a kérdés, csak és kizárólag a fuvardíj ÁFA mentességéről érdeklődött a kérdező. Nem a komplett külkereskedelmi ügylet lebonyolítására kíváncsi.

wers # 2012.10.30. 11:08

:) Attika, sajnos ez bonyolultabb is bír lenni. Főként ha valaki bénaság bonyolítja.
CMR kell, de nem elég, valami alapján állítják ki. Ha csak Mo.o-ra jönne, szállítólevél elég hozzá, de ha kimegy Ukrajnába, vámokmányok is kellenek, és azt valakinek ki kell állítani, minimum számla alapján. Tehát, ha a magyar cég csak közvetítő, és jutalékot kap, akkor a hollandus állítja ki a szülséges okmányokat, és valóban áfa mentes az ügy.

Dr.Attika # 2012.10.30. 10:56

Nyilván CMR-rel indul itthonról. Az áru kiszolgáltatási helye Hollandia x település, rendeltetési hely Ukrajna y település. Nem bonyolult ez.

wers # 2012.10.30. 10:10

elsőre áfa mentesnek tűnik, de több info kellene, pl. közben van-e Magyarországi teljesítés. Mármint milyen okmányokkal fog Ukrajnába menni, és az honnan származik.

andris11 # 2012.10.30. 10:00

Dr. Attika

Köszi!

Dr.Attika # 2012.10.30. 09:59

Teljes szakasz ÁFA mentes.

andris11 # 2012.10.30. 09:54

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy ha magyar cég magyar fuvarozót megbízza, hogy pl. Hollandiában lévő áruját fuvarozza ki neki az Eu-n keresztül Ukrajnába, akkor melyik szakasz lehet mentes az áfa alól. Rögtön mentes, amint a fuvarozó elindul Mo-ról Hollandiába és tart egészen addig, amíg megérkezik az ukrán rendeltetési helyre, vagy csak az Unióból kiléptetés utáni, Eu- kívüli szakasz lehet mentes.
Előre is köszi