jelzálog hitel


keba64 # 2016.05.04. 13:39

Köszi, jó fej vagy...

Sherlock # 2016.05.04. 11:15

Ez nem az ingyen tanács kategória.

keba64 # 2016.05.04. 10:52

Senki nem reagál? Engem NEM tájékoztattak, hogy ennél a hiteltípusnál sz..t sem ér a korábbi árfolyamgát, így is többet fizetek a betörlesztés után az annuitás miatt.

keba64 # 2016.05.02. 17:24

Segítséget kérek az alábbi témában:
Közalkalmazottként vettem fel hitel az Erstétől. Akkor 32000 forintos törlesztőrészlettel ltp-vel kombinált türelmi idős konstrukcióval. 2014-ben árfolyamgátba léptem. Idén tavasszal megkaptam a hitelegyeztető levelet, melyben szerepelt az ltp megtakarítás előtörlesztése és a forintosítás utáni új törlesztőrészlet: 96 000 forint azzal, hogy az áprilistól esedékes, de mivel árfolyamgátas vagyok, ettől eltérő összeg is lehet. Hogy mennyi, egyetlen egyszer sem írták le. A bankom folyamatosan hívogat, inkasszál, szerintük most 68 000-et kellene fizetnem. Közöltem, hogy addig semmit, amíg írásba nem adják, meg nem indokolják. A netbankon, fiókban próbálkoztam, le se tojtak, csak hívogattak, mikor utalok+fenyegetés a késedelmi kamattal. Aztán ápr. 28-án végre postai úton küldtek egy panaszkezelő levelet, amely szerint az annuitás beindult, de tekintettel a rögzített árfolyamra, a részlet 67 325 forint. Az indoklást sajna így sem értem, bár nem érzem hülyének magam...Hivatkoznak újra arra, hogy a normál törlesztő 96 ezer, melynek esedékessége ápr. 15. A KHR-be küldött adat szerint egyentőke a törlesztés módja, a részlet nagysága 50 182. Most adom fel...