Kötelező biztosítás - Elévülése


csaklátogató # 2016.10.06. 10:30

Kérdésem az, hogy egy sima levélben elküldött követelést vegyek komolyan, vagy időhúzásként várjam meg, míg hivatalosan, tértivevényesen küldik, amivel igazolható, hogy átvettem, vagy ha nem is venném át, de nyilván ilyet nem teszek, mert úgyis kézbesítettnek tekintik X idő után.
De ezzel is időt nyerhetnék.

Esetleg van-e mód bármi kedvezményt kérni, ha vállalom, hogy egy részét kifizetem. Jelen állás szerint nem tudok holnapig 100.ooo Ft-ot kifizetni.

Illetve biztosító részéről mennyire fair dolog, hogy 5 hónapig hagyta, hogy fedezetlenségi díj ketyegjen????

csaklátogató # 2016.10.06. 10:23

FONTOS! 2014.07.01.-től bezárult a kiskapu a fedezetlenségi díjak elkerülésére!!!

Amennyiben kgfb szerződésünk díjnemfizetés okával szűnt meg, akkor egyszerűen egy üzembentartói bejegyzés eszközölésével lehet elkerülni az elmaradt díjak fizetését. Ekkor ugyanis az új üzemben tartó nevére kell új biztosítást kötni.

Ezt olvastam egy biztosító tanácsadó oldalán. Nekünk is anno ezt mondta a hölgy.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.06. 10:05

azt mondta, hogy ez a kiskapu van és akkor nem kell kifizetni a fedezetlenségi díjat.
Úgy tűnik, a KÖBE-nek erről más a véleménye.

csaklátogató # 2016.10.06. 09:55

Köbe biztosító a jogosult. Egy ügyvéd küldte a levelet.
2012-2013 évre fedezetlenségi díjhátralékot követelnek.
Közel öt hónapra.
Mint írtam, anno az ott dolgozó hölgy tanácsára üzembetartó a férjem lett és új szerződést kötött másik biztosítónál.
Akkor azt mondta, hogy ez a kiskapu van és akkor nem kell kifizetni a fedezetlenségi díjat.
Nem is kerestek ezidáig, szeptember végén kaptunk egy sima levelet, hogy október 07-ig rendezzük a tartozást.

runningman # 2016.10.06. 03:27

Ki a jogosult?
Mit követelnek konkrétan? Milyen időszakra? Mire hivatkoznak miért követelik? (milyen jogszabályra hivatkoznak)

csaklátogató # 2016.10.05. 20:22

Tudna nekem valaki tanácsot adni? Próbáltam vissza olvasni, de ilyen ügyben nem találtam infót.
Köszönöm

csaklátogató # 2016.10.05. 08:11

Üdvözletem!

2012-ben nem jött csekk a biztosítótól, nekünk meg elkerülte a figyelmünket, nem is hiányoltuk. Egy idő után jött a csekk fedezetlenségi napokkal megtoldva...Akkor nem tudtuk befizetni, a biztosítónál dolgozó hölgy tanácsára a férjem lett az autó üzembentartója, a hölgy azt mondta, hogy ezzel nem kell megfizetni a fedezetlenségi napokat.
Nem is kerestek vele egészen mostanáig. Jött egy ügyvédi irodától sima levél, nem ajánlott, nem tértivevényes...sima borítékban, hogy fizessünk be közel 100.ooo Ft-ot 8 napon belül.
Ellenkező esetben megindítják az eljárást, amivel a tartozás a többszörösére fog rúgni.

Kell ezzel a levéllel foglalkoznom? Még részletfizetést sem ajánlottak fel. Egyben követelik az összeget.

Köszönöm a segítséget.