Levél feladás


Dr.Attika # 2017.06.08. 05:11

Tessen elolvasni az alábbi határozatot, hátha az segít.

http://www.kuria-birosag.hu/…je-hatarozat

world # 2017.06.07. 18:25

Illetve hol található meg, mi tartozik az anyagi jogi határidő alá és mi az eljárásjogi határidőhöz?

Elvileg eddig az ügyben mivel mindent az utolsó napon adtam szinte fel (ez előző alkalommal a az elsőfokú nem peres eljárást is ami ugyanígy a békéltetőtestületi eljárás ellen volt), ezért szeretném tudni, most ez miért más, ha egyáltalán ez igaz.
Mivel az iraton a nevemet is sikerült elírni, így lehet ez is hibásan van feltüntetve.

Előre is köszönök minden segítséget.

world # 2017.06.07. 17:57

Valami ilyet írtak.
És ezt nekem honnan kéne tudnom, hogy most más a határidő. Érdekes szerintem az első nem peresnél is az utolsó pillanatban volt feladva, mert sokszor úgy sikerül.

Mit lehet ilyenkor tenni?
Ezen leveleket egy külön pf-ra kérik, és kizárt, hogy nem csak kifogást kerestek.

De mind1. is.
A lényeg, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
Az ügyemben addig nem jutottam ennyi idő alatt, hogy legalább a hivatalos papírok a valós adatokra ki legyenek javítva, és az ez elszámolás a valódi hitelemről szóljon.

Dr.Attika # 2017.06.07. 17:23

Üdvözletem!
Ha ez anyagi jogi határidő, akkor tényleg elkésett. Anyagi jogi határidő esetén az utolsó napon meg kell érkeznie a címzetthez, ott nem számít mikor adta postára. Az eljárásjogi határidőnél van az a szabály, hogy legkésőbb az utolsó napon postára adják ajánlott küldeményként, akkor a határidő megtartottnak minősül.

world # 2017.06.07. 16:56

Üdvözletem!
Még mindig a deviza elszámolást nyögöm.
Hosszú az út ér rögös.
Volt már bank, békéltető, első és másodfokú nem peres eljárás, újabb békéltető eljárás, és most lenne az újabb nem peres eljárás.
Tehát nem az első hivatalos levelemet írom már az ügyben.
Most kaptam a Bíróságtól egy egy levelet, hogy érdemi vizsgálat nélkül lezárták az ügyet, mert későn fellebbeztem.

Az eredeti levelet március 28-ébn vettem át és április 25-én adtam fel a tértivevényes levelet.
30 napom volt fellebbezni.
A levelet ahhoz a Békéltető testülethez kellett küldeni, akit el akartam marasztaltatni részben. Ott viszont április 28-án nyomták rá a bélyegzőt.
A levélben azt írják, hogy április 27-én járt le a határidő.

Az indoklásul, hogy nem az számít mikor fellebbezek, hanem hogy ők mikor érkeztetik.
Hogy van ez?

  1. Eddig sosem így volt, mert sokszor az utolsó napokon adtam fel a leveleket.
  2. Ha a posta 1 hétig ül a levélen, akkor egy 15 napos fellebbezésnél akkor a valóságban 1 nap lenne csak?

Mit lehet most tenni?
600Ft eljárási díjat kérnek most alapban azért, hogy elutasították érdemi vizsgálat nélkül.

Előre is köszönöm a segítséget.
Zoli