Kft - eladása ingatlannal


Cola # 2006.04.11. 18:55

mivel a cég itthon van bejegyezve, ezért itthon fog adózni... a Te adózásod csak akkor merül fel, ha az üzletrészt névérték felett adod el, vagy a cégből osztalékot húzol...

Ha tehát a szerződésben a vételár 4 mFt felett van, akkor van adófizetési kötelezettséged, ha nem éri el ezt a szintet akkor NEM

Cosy # 2006.04.11. 18:34

A vevöt még egyszer nem fogom tudni rábeszélni, neki ez nem érdeke.

A megkötött szerzödéssel kell boldogulnunk. A számításra még egyszer rákérdeznék, hogyan számítsam.

A másik, amire még senki nem válaszolt, hogy hol adózom én? :)))

_Lala_ # 2006.04.11. 08:16

Hát akkor írjatok új szerződést, a régit meg bontsátok fel.

Cosy # 2006.04.10. 12:12

Köszi Lala, sajnos az adásvétel már megtörtént. Egy kicsit bénán van megfogalmazva a szerzödés, az ügyvéd nem adószakértö. Ö csak azt kérte, hogy mondjuk meg mennyi a vételár. A tagi kölcsönöket is belevette a szerzödésbe, mert ehhez ragaszkodtam, de nem egyértelmüen lett megfogalmazva, hogy a vételár egy része a kölcsönök lennének. Végül is értelmezés kérdése. èn így értelmezem. :)

A cég törzstökéje 4 millió.
Az ingatlan 18 millió
A tagihitelek összege 14 millió
A vételár: 25 millió
Konkrétan hogy számoljak?

_Lala_ # 2006.04.10. 06:43

Cosy, ha a cég vagyona 18 millió, ezzel szemben van egy 14 milliós adóssága, akkor 4 milliót ér a cég. Kb. Ennyiért kell eladni, plusz a vevőnek át kell vállalnia a tagi kölcsönt. Ezáltal 18 milliót fog fizetni, de ez két külön jogcímen (üzletrész-vételár + tagi kölcsön átvállalása, azaz a kölcsön kifizetése).

Cosy # 2006.04.10. 05:29

Névértéken nem adhattam el az üzletrészt, a cégnek van egy (könyvszerinti értéken) 18 milliós ingatlana, plussz durván 14 milliós hitelállománya (csak tagi!) . Szerinted levonhatom a tagi hiteleket? (úgy értem, hogy a vételár egy része magába foglalja a tagihiteleket, a maradékból lejön a törzstöke és csak a fennmaradó rész után kell adót fizetni? ) (Ez volt az anyu része)

és rám mi vonatkozik, hol, melyik országban kell adóznom?

Cola # 2006.04.10. 05:17

bocsánat: "a cég" ...

Cola # 2006.04.10. 05:16

a vég tulajdonában lévő dolgok nem befolyásolják az adózási kötelezettséged mértékét, az üzletrész eladásán realizált jövedelem után viszont valóban kell adót fizetned...

Cosy # 2006.04.09. 16:52

Az édesanyámmal közösen eladtuk a kft-énket (üzletrészeinket).
Az üzletrész-átruházáshoz tudni kell még, hogy kft-részére nagy összegü tagi kölcsönöket folyósítottunk, valamint azt, hogy a kft. tulajdonában van egy ingatlan.
Az adásvételi szerzödésben mind a tagi kölcsönök, mind az ingatlan természesen rögzítésre kerültek.

Kérdésem az adózással függ össze. Németországban élek és a két ország közötti megállapodás kizárja a kettös adózást, tehát nekem az üzletrész értékesítés miatt itt (N.o.) kéne adóznom, de félek, az ingatlan miatt nem ilyen egyszerü az ügy.
Mi a teendöm, tud-e valaki segíteni?
Az édesanyámnak viszont biztosan otthon kell adózni. Jól gondolom, hogy az üzletrészének vételárából levonhatja az általa nyújtott tagihitelek összegét, ill. a törzstökéjét és a maradék az adóköteles jövedelem?