Fizetés letiltása


Sasfioka # 2006.05.02. 09:30

És mi a helyzet azokkal a nyilatkozatokkal, amelyek felhatalmazást adnak a munkavállalónak adott hitel törlesztőrészletének - megkeresés esetén történő - átutalására? Mert ma már elég gyakori banki gyakorlat, hogy olyan nyilatkozatot íratnak alá a munkavállalóval, hogy visszavonhatatlanul hozzájárul, hogy a havi törlesztőrészlet elmaradása esetén a bank megkeresheti a munkáltatót, és az esedékes összeg átutalását kérheti... Vagy ez nem így van?

SF

szol_i # 2006.04.20. 07:50

A polgári tartozások közüzemi, stb. más módon évülnek, jogerősödnek, stb.
De ott a bíróság indítja meg az eljárást.

szol_i # 2006.04.20. 07:49

Bírósági végrehajtó a végrehajtást elrendelő bírósági határozattal, + adóhatóság (önkormányzati is) tartozás esetén !!

Igen. A végrehajtás tv. szerint a cselekménnyel indul, nem feltétlen kell értesíteni az adóst. (munkáltató köteles a letíltás kézhezvétele után 8 napon belül értesítést adni a dolgozónak.)

Ha adóhatósági tartozás fennállása a vitatott, akkor meg kell keresni a nyilvántartó szervet.

Lehet tartozás adóbevallás alapján (ez más határozat nélkül is jogerős), vagy hatósági adómegállapítással. (ez elvileg az értesítéssel jogerős - de ha „nem kereste” az adós, akkor is).

ildikó31 # 2006.04.11. 08:32

kik?
Írnál egy kicsit bővebben??
Egy behajtó cég nem tiltathat le a fizetésedből. Ehhez jogerős határozatra van szüksége!
Valamilyen eljárást meg kell indítani, erről viszont téged is kellett hogy értesítsenek. Kérdezd meg a munkahelyeden, hogy milyen határozat alapján tiltják a fizetésedet!!


ildiko31

Biborka # 2006.04.10. 11:16

Köszönöm a gyors választ.
De ezt megtehetik, anélkül hogy én láttam volna ezt a határozatot? Ráadásul úgy, hogy előtte másképpen meg sem próbálták behajtani a pénzt?

ildikó31 # 2006.04.10. 11:09

Csak jogerős hatósági határozat alapján lehet munkabérből letiltani.


ildiko31

Biborka # 2006.04.10. 11:05

Levonhat-e bárki a fizetésemből x forintot, ha én erről nem tudok? Nem kaptam se szóban, se írásban felszólítást, se semmi mást.
Ehhez mi szükséges az adott cégnek, hogy ezt megtegye? Bírósági felhatalmazás vagy elég, ha behajtó cégről van szó?