szja visszajáró pénz


monalisa1 # 2006.05.29. 10:33

Bizonyára úgy van ahogy írtad, bár T.Bözsi néni vagy H.Jóska bácsi a december hónapban a posta által picit ráült nyugdíjára egy fillér kamatot nem látott...

the big cat # 2006.05.29. 10:17

A posta nem állami szerv, mégha néha úgy is viselkedik, de ez pl. kifejezetten piaci vislekedés volt tőle, nettó működő tőke optimalizálás, lehet követelni akamatot tőlük is, de az állam automatikusan fizeti is, mint pl. az emlékezetes ÁFA visszatartások után.

monalisa1 # 2006.05.29. 09:34

Kedves big cat: legjobb emlékezetem szerint a posta is "ráült" decemberben egy picit a nyugdijak kifizetésének elkezdésére, lett is belőle országos botrány - és kínos magyarázkodás...

Sousse # 2006.05.29. 07:51

Sziasztok

Nekem lenne egy kérdésem, én nyáron dolgoztam majd betegállományba kerültem, utána meg lejárt a szerződésem tehát megszüntették az állásomat. Majd passziv jogu táppénzen voltam.,majd mikor az is lejárt akkor álláskereső segélyen.
Kérdésem a következő lenne: a passziv jogu táppénzt be kell vallani? ha igen akkor miért nem kaptam olyan papirt amiböl be tudtam volna vallani a passziv jogu táppénzt?Tehát hogy mennyit fizettek ki és miket vontak le belőle.
Kérem válaszoljatok mert sürgös lenne számomra.
A másik kérdésem meg az lenne hogy a "gyermekután jár kezdvezményre" ha valaki tudna nekem válaszolni, május elején kérdeztem.
Előre is köszönöm a segitségeteket .
Tisztelettel: Sousse

dulifuli # 2006.05.29. 05:19

egy ismerösöm azt mondta hoygha letelt a 30 nap akkor most hétfőn vagy kedden meg kell hoyg kapjam a pénzt.

Telefonáltam az Apehnak is még pénteken és ott is azt mondták, hogy 26-a körül feladták a pénzt, és hét elején meg kell kapnom.

the big cat # 2006.05.28. 17:18

Ha ráül, késedelmi kamatot köteles fizetni, és automatikusan utalja is, úgyhogy ebből nem haszna, hanem vesztesége származik az államnak. A feleségem két hét alatt kapta meg, szerintem megyénként különböző a munkateher, de nagyon igyekeznek tartani a 30 napot.

monalisa1 # 2006.05.28. 17:11

És mivel az adóhivatal a Pénzügyminisztérium egyik fő "alvállalkozója", így hát az esetlegesen "ráült" pénzekből származó kamat az állambácsi kalapjába jut...

monalisa1 # 2006.05.28. 17:02

Inkább a rá-, rá- rákövetkező hétre várd az a kis pénz.

Majd megjönn előbb - UTÓBB.

És ez ellen tenni nem lehet semmit.

Magányvélemény: ha egy picit "ráül" az adóhivatal országosan a kifizetendő nem kevés summára, a napi kamatokból őneki szép haszna származhat...

Ellenőrizni, illetőleg bizonyítani nem lehet...

dulifuli # 2006.05.28. 14:06

ez engem is érdekel ugyanis pénteken volt 30 napja hogy beért az apeh-hoz . vajon megérkezik jövö hét elejére?

monalisa1 # 2006.05.23. 07:34

Ahogy a papírmunkát győzik, és figyelemmel a közelmúlt hetek beadási dippingjére, a visszafizetés esetleg egy kicsit késhet.

Szíves elnézés persze valószínüleg nem fognak kérni...

Meg a postán is elvan esetleg az utalás 1-2 napig, most nekik is "csúcsidőszak" van.

medvuszka # 2006.05.23. 07:11

ha egy hónapja adtam be a bevallásomat az apehnak mint önadozó, és jár nekem vissza pénz. Ezt mikorra kell megkapnom? postai uton kértem.
30-dik napon küldik ki? elvileg a héten meg kellene kapnom már?