Járulékadók.


Zsolt81 # 2006.06.05. 23:10

Köszönöm a válaszokat kilenc és madár2.
Üdv.V.Zsolt

madár2 # 2006.06.03. 21:07

Zsolt81!
A járulékokat tárgy hónapot követő 12-ig kell átutalni az APEH számláira.

kilenc # 2006.06.02. 19:25

Kedves Zsolt81!

Hát ha csak a bevallásra vagy kíváncsi, azzal nincs nagy baj, mert a "többségét" éves szinten kell bevallani. ÁFA negyedéves (negyedévet követő 20), de csak akkor, ha bejelentkeztél áfa alá.
Egyedül a magánnyugdíjpénztári bevallást kell a tárgyhót követő 12-ig beadni, persze ezt is csak akkor, ha magánnyugdíjpénztári tag vagy.
A járulékokat persze havonta kell(ene) fizetni, de bevallás nélkül ezt ugye nem tudja az APEH. (No ezért lesz jövőre havi bevallás.)

Viszont "érdekes" fontos kötelezettség 8 napon belül (igazolvány kiváltását követő 8 nap) intézni kell az ügyfélkapus elektronikus bevalláshoz szükséges bejelentkezést a törvény szerint. Azért érdekes, mert mint éppen leírtam, gyakorlatilag idén nincs szükség a használatára ...

Zsolt81 # 2006.06.02. 17:22

Azt tudom én is hogy könyvelő kell.De tudomásom szerint a bevallásaimat a többi adófajtáról elég a megnyitás után,vagyis az első hónap lezárása után bevallani.De az a helyzet hogy a vállalkozói már a kezemben van de üzlet még sehol tehát a többi adótól egyenlőre elesek.Viszont a járulékok fizetését már a vállalkozói igazolvány kézbevételétől számolják.Arra lennék kiváncsi hogy ezt milyen esedékességel kell bevallani.Köszi

_Lala_ # 2006.06.02. 15:26

Keress egy könyvelőt, nélküle halott ember leszel...

Zsolt81 # 2006.06.02. 14:16

Egyszerű problémám volna.Most kezdek egy vállalkozást.Picit tudatlanvagyok az ügyben.Attól a naptól fogva hogy megkapom a vállalkozói igazolványom járuléköteles vagyok?Ha igen hány napon/heten/hónapon belül kell elsőnek fizetnem és kapok csekket pl vagy ezeket személyesen kell intézni?Tudatlan vagyok mert hirtelen vágtam bele.Köszönöm a válaszokat.