Árulják a számláimat, mit tegyek?


Banyamancs # 2006.06.17. 15:03

Nem kell nekik megmondani előre, hogy felmondasz, hanem odaadod a kis kacsójukba a rendkívüli felmondást... Ezt akkor is ki lehet küldeni, ha táppénzen vannak. Ennek ellenére még ez a pertől nem véd meg, mert szíve joga bárkinek beperelni, ha nem tartja jogosnak, de ha minden igaz, amit leírtál, akkor megnyerheted a pert.

Csak arra figyelj, hogy jól írd meg az indokot.

ObudaFan # 2006.06.17. 11:10

Viszont lépni kell, mert határidők vannak. A rendkívüli felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstôl számított tizenöt napon belül, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétôl számított egy éven belül, bûncselekmény elkövetése esetén a büntethetôség elévüléséig lehet gyakorolni.
Egyébként nem kell beleírni a felmondásba, hogy milyen bűncselekmény gyanúját látod megalapozottnak, sőt nem is javaslom. Azt írd bele, hogy nem adnak blokkot, meg hogy számlákat adnak el.

Szerencsés Dániel # 2006.06.16. 16:35

Szia!

Egy ilyen nyomozás meddig tarthat?
Ha közlöm velük, hogy ez és ez miatt felakarok nekik mondani, valószínűleg elmegy mind táppénzre.

Ha fel is tudok nekik mondani és beleírom a felmondásba, hogy adócsalás megalapozott gyanúja miatt mondok fel és a nyomozás során kiderül esetleg (legrosszabb esetben), hogy nem bizonyítható az adócsalás. (Mert a cég akinek írta az alkalmazottam a számlát az nem használta fel. Vagy azt állítja, hogy ő vásárolt és az alkalmazottam is azt állítja, hogy ő vásárolt vagy egy megbízottja)
Az adócsalás ugye csak akkor bizonyítható, ha fel is használja a számlát?
Most tudtam meg, hogy a magánokirat hamisítás is csak akkor valósul meg, ha fel is használják.
Fel szeretnék készülni minden lehetőségre.

Rexor # 2006.06.16. 13:41

Indoknak jelöld meg azt amit leírtál. Ha ráadásul adócsalás miatt büntetőeljárás is indul végképp nyert ügyed van, mert ez bizonyítja azt, hogy bűncselekmény alapos gyanúja forog fenn. Bele lehet írni azt is a felmondásba, hogy adócsalás megalapozott gyanúja miatt feljelentést tettél. Hivatkozz a Munka törvénykönyv 96. (1) bekezdésére ( a munkiavállaló munakviszonyból származó kötelezettségét szándékosan megszegte). Ugyanakkor ügyelj arra, hogy előzőleg közöld velük, mi miatt akarsz felmondani.

Szerencsés Dániel # 2006.06.15. 16:10

Szia Rexor!
Köszi a válaszodat.
Az apehnál bejelentést tettem az esetről, rövidesen küldenek valakit.
Amit tettek azt minősíthető adócsalásban való társtettességnek. (Mivel ezeket a számlákat az ismerőseik felhasználják) A számla kiállítás más névre minősíthető-e okirathamisításnak, mivel az eladó alá is írja.
A rendkívűli felmonsásban pontosan mit jelöljek meg indoknak. Azért kérdezem mert kb. 10 emberről van szó és el akarom kerülni a munkaügyi pereket.
köszi!

Szerencsés Dániel # 2006.06.15. 16:10

Szia Rexor!
Köszi a válaszodat.
Az apehnál bejelentést tettem az esetről, rövidesen küldenek valakit.
Amit tettek azt minősíthető adócsalásban való társtettességnek. (Mivel ezeket a számlákat az ismerőseik felhasználják) A számla kiállítás más névre minősíthető-e okirathamisításnak, mivel az eladó alá is írja.
A rendkívűli felmonsásban pontosan mit jelöljek meg indoknak. Azért kérdezem mert kb. 10 emberről van szó és el akarom kerülni a munkaügyi pereket.
köszi!

Rexor # 2006.06.15. 13:58

Ebből több problémád is lehet, pl. az APEH, ha próbavásárlás tart, és nem kap blokkot bírságra, és üzletbezárásra is számíthatsz. Javaslom, hogy az érintett munkavállalóknak mondj fel rendkívüli felmondással, hiszen munkaviszonyból származó kötelezettségüket súlyosan és szándékosan szegték meg. Igy akár egyik napról a másikra felmondhatsz, csak indokold meg alaposan.

Szerencsés Dániel # 2006.06.14. 22:58

Szisztok Kedves Hozzáértők!

Kb. 1 hete kaptam azt az információt, hogy a tulajdonomban lévő egyik üzletben az alkalmazottak árulják a számlákat. Az egyik módszer az, hogy nem adják oda a blokkot a vásárlónak, hanem megvárják amig távozik és utánna egy ismerősüknek kiállítják a számlát. Az üzletvezetőt biztam meg hogy járjon utánna és tényleg, videofelvételek bizonyítják, hogy ezt művelik folyamatosan. Ebből milyen bajom lehet. Hogyan tudnám ezekek az alkalmazottakat a leggyorsabban eltávolítani, mind határozatlan idejű. Mindenképpen hivatalos útra akarom terelni, a jó hírnevem többet ér, mindig tiszteséggesen jártam el. Adjatok tanácsokat, minden törvényes megoldás érdekel! Köszönöm!