Áramlopás, szabálytalan vételezés


Majordomus # 2022.07.10. 19:23

Okos javaslat. Fogadd meg.

osztap # 2022.07.10. 18:10

Horvath Ferenc,

A jegyzői birtokvédelem jó ötlet (egy évnél nem régebb óta folyó birtokháborítás esetén), de csodára azért ne számíts. A tulajdonossal kell zöld ágra vergődni. Ha anyagilag bírod, próbáld/szomszédokkal együtt próbáljátok megvenni a két házat. A leírásodból nem tűntek palotának... Ahhoz először tudni kell, ténylegesen kik a tulajdonosok - kérj le a Földhivatal Online-on egy friss tulajdoni lapot.

A sok tulajdonosú, "áramot adó" házzal lehet érdemes indítani. Érjétek el, hogy az egyik kistulajdonos neked ajándékozza a tulajdoni hányadát, akkor nincs elővásárlási jog. Utána fel tudjátok vásárolni a többit, egyiket a másik után, a kicsiket valószínűleg olcsón. Ha több, mint a fele a tiétek, akkor kidobhatjátok a bérlőt és megszüntethetitek a másik ház "áramellátását". Ha nem tudtok többségbe kerülni, akkor bíróságtól kérhetitek, hogy vásárolhassátok ki a többi tulajdonost, független értékbecslő által megállapított áron.

Szomorú örökös # 2022.07.10. 16:55

Horvath Ferenc

De a vezeték meg életveszélyes többi szomszéd szerint. Tavaly ősszel, talán október elején volt kint az e-on......Pont akkor jöttem hazafelé mikor kint voltak, fényképezgették a vezetéket. Akkor hallottam mondta az egyik villanyszerelő hogy ez életveszélyes.

Nem eszik olyan forrón azt a kását. Ha az a vezeték normális szigeteléssel rendelkezik, akkor jó ideig az meg fogja védeni. Ha pedig a szigetelése megsérül és leföldel, akkor egyből le fogja vágni az automatát és nem lesz benne máris áram. Akkor majd lehet már normálisabbat átvezetik. De ha az eon kint járt és azóta nem csinált semmit, akkor lehet, hogy mégis csak egyedül a „többi szomszéd” véleménye csak egyedül a veszélyessége. No most ha ők nem szakemberek, akkor az ő véleményük túlzottan nem komolyan vehető.

A többi cirkusszal egyetértek, de a rendőrnek is igaza volt, nem ők fognak ott rendet tenni. Leginkább azért volt kár őket kihívni, mert semmilyen bűncselekmény nem történt, ők pedig csakis abban az esetben az illetékesek. A jegyzőnél kell bejelentést tenni és birtokvédelmet kérni. Ezt az ő hatásköre kivizsgálni, és a helyzetet megoldani.

Horvath Ferenc # 2022.07.10. 16:03

gerbera317

Nem abba a házba akart bejutni, hanem abba ahonnan átviszik oda, egy hosszabbítóval keresztben az utcán.
Oda már nem mennek, mert mondta is nekem, hogy a mérőt is elvitték már.
Csak csodálkozott hogy laknak benne.

gerbera317 # 2022.07.10. 15:49

a villanyóra-leolvasó nekem panaszkodik hogy 4 éve nem jutnak be a házba
De miért is akarna oda bejutni, ha be sincs vezetve az áram?

Horvath Ferenc # 2022.07.10. 15:49

Szomorú örökös

Igen, engem leginkább a viselkedésük zavar ez igaz, tettem is ellene amit lehet, például amikor üvöltött náluk a kapu mellé kirakott hangfalból a zene, sokadik alkalommal, és nem 1-2 óráról volt szó, sokszor majdnem egész nap,
az ablakunktól 5 méterre.
kihívtam rájuk a rendőrt.
Persze nem ezzel kezdtem,
ez már a sokadik, a helyzet normális megbeszélésére irányuló sikertelen próbálkozásunk után volt.
Mire kiértek érdekes módon a zene is lehalkult, a hangfal is eltűnt a kapu mögül,
ennek ellenére a rendőrök sokáig próbálkoztak de senki nem jött ki a házból.
Engem felhívott a járőr aki kijött a házhoz és elmondta elég határozott hangnemben,
hogy teljes csend van az utcában, és a következő ilyen alkalommal megy a feljelentés, gondolom ellenem.
Erre én megkérdeztem tőle, hogy esetleg engem is beleértve az utca több lakója is videókkal tudja bizonyítani, hogy nem hazudunk, és talán nem a helyi őrsre,
hanem a megyei kapitányságra csoportosan bevonulva feljelentést tennénk azzal elérhetnénk e valamit?
Majd jóval bizonytalanabb hangnemben kijelentette hogy szerinte azzal sem érnénk el semmit.
De minden esetre azóta érdekes módon csend van, de legalábbis megtalálták a hangerő szabályzót.
Persze ez is csak ideig óráig tar tudom...
De a vezeték meg életveszélyes többi szomszéd szerint.
Tavaly ősszel, talán október elején volt kint az e-on.
Egyik szomszéd már akkor bejelentette a dolgot. Utána mondta nekem.
Pont akkor jöttem hazafelé mikor kint voltak, fényképezgették a vezetéket.
Akkor hallottam mondta az egyik villanyszerelő hogy ez életveszélyes.
Utána nem sokkal voltak kint a rendőrök is.
Onnan tudom hogy este kb.fél 9 lehetett és hozzánk bekopogtattak az ablakon,
majd kimentem és engem kérdeztek, hogy nem e tudom hogy itthon vannak e valamelyik házban.
Vagy valamit róluk a nevüket ilyesmi.
Persze semmit nem tudtam.
Aztán valahogy annyiban maradtak a dolgok.
A tulajdonos aki tulajdonképpen csak az egyik ház tulajdonosa, azé amelyikben nincsenek közművek,
A másik ház tulajdonviszonyai nagyon zavarosak, a fele tulajdonképpen ennek az embernek az egyik haverjáé,
a másik fele meg az isten tudja hány ember tulajdonrésze, öröklés stb.
De az van mondva hogy átvette tőle. Attól akié a nagyjából fél tulajdonrész.
Azt is megtudtuk hogy a villanyóra meg egy olyan ember nevére van íratva aki nem itt lakik, és nem is tulajdonos.
De egy időben itt lakott, cserébe hogy nekik dolgozott.
Sőt azt a házat is ami az övé , amiben nincsenek közművek, azt is érdekes módon szerezte,
a régi szomszédunkkal ,az ott lakó egyedül élő idős bácsival,
aláíratott valamiféle eltartási szerződést, azt beszélik, de erről biztosat nem tudok.
A villanyóra leolvasó tényleg nem jut be régóta, de nem oda ahol ki van kötve, hanem a másikba.
De nem lehetséges hogy átalányt fizetnek azóta? nem tudom.
Tőlem 2 évvel ezelőtt kérdezte hogy kik laknak ott mert már akkorhoz képest tavaly sem lett leolvasva.
Tehát 2019.-ben sem.
Sőt a vízóra leolvasó is tőlem kérdezte vagy 3 éve, hogy miért van ott tele dobálva földdel a vízóra akna,
mert nem tudja leolvasni.
De akkor legalább ő be tudott jutni mert akkoriban tárva nyitva volt ott a kis és a nagykapu mindig.
Ugyanennél a 2 háznál éveken át ment a vasazás hegyekbe hordták a hulladékot.
Az utcán verték szét fejszékkel kalapáccsal a mosógépeket ,centrifugákat mikrókat ,
balesetezett törött autókat.
Akkor is éveken át küzdöttünk ellenük, most meg itt van ez.
A házaink egy forintot nem érnek.
Nem értem / értjük itt ezeket a dolgokat csak a régi nyugalmas életünket próbáljuk visszaszerezni,
Mindennapos zenebömböltetés, ordibálás, szeméthegyek meg életveszélyes vezetékek nélkül.
Ezért is írtam ide, hátha ötleteket segítséget kaphatunk.

Szomorú örökös # 2022.07.10. 12:02

Horvath Ferenc

pont hogy az említett szerveknél hüledeztek mikor be lett jelentve, mégse történik semmi, már egy éve

Ezt akkor is az ő dolguk megoldani, nem a többi lakóé.

a villanyóra leolvasó nekem panaszkodik hogy 4 éve nem jutnak be a házba...

Miért is kellene bejutniuk egy olyan házba, ahol eleve nincs villanyszolgáltatásuk kiépítve?
Ha pedig abba a házba nem jutnak be, ahol a mérőóra van felszerelve, akkor ott valami nagyon sántít, ugyanis kizárt, hogy ha a kötelező éves leolvasásokat se tudták megeszközölni, akkor 4 év után még mindig működik a szolgáltatás. Már régen felszólították volna a tulajdonost és ha nem jutnak be ennek ellenére sem, akkor lekapcsolják.

Főleg hogy így szerepelt az első hozzászólásban:

A házak tulajdonosa nem törődik ezzel a helyzettel, mivel kiadta így hogy se áram se víz nincs az egyik házban

Tehát a két ingatlannak egy tulajdonosa van, ő fizeti mindkét ingatlan áramfogyasztását, így nem kötelező szerintem neki mindkét ingatlanra áramszolgáltatást bevezettetni, ha szakszerűen vezeti azt át a másik ingatlanra. Itt inkább a szakszerűség hagy jócskán kívánni valót maga után.

Én úgy gondolom, hogy itt inkább a többi körítés az, ami zavar benneteket, nem az áramátvezetés. Szerintem ebbe próbáltok belekötni, hogy meg lehessen valahogy fogni a tulajdonost. De lehet inkább vele kéne ezt megbeszélni, nem a bérlőkkel.

Horvath Ferenc # 2022.07.10. 09:16

Dehogy tudjuk mi mindenkinél jobban, pont hogy az említett szerveknél hüledeztek mikor be lett jelentve, mégse történik semmi, már egy éve.
Az a legnagyobb baj hogy tipikusan problémás új lakók, mindennapos utcán ordibálás zenebömböltetés, szemetelés, zsákban az utcára kirakva például, nem egyszer dobtam vissza az udvarukba.
Időről időre visszavesznek de utána minden kezdődik előröl.
Hab a tortán mikor a villanyóra leolvasó nekem panaszkodik hogy 4 éve nem jutnak be a házba...

Szomorú örökös # 2022.07.10. 05:50

Horvath Ferenc

Volt már itt az áramszolgáltató ,a rendőrség, tudják az önkormányzatnál, mégse történik semmi.....De mi, a régóta itt lakók tudjuk hogy ez így nem lehetne.

Tehát ti mindenkinél jobban tudjátok ezek szerint.
Egyébként ez nem áramlopás, mert nyilván az elhasznált áramot kifizetik a szolgáltatónak.
Hogy mennyire szabályos, abba inkább ne menjünk bele.
Ennek minősítése az áramszolgáltató feladata, nem a miénk.

Horvath Ferenc # 2022.07.09. 12:03

Tisztelt fórumozók!

Az oldalsó szomszédban lévő házban lakó albérlőknek nincs beköttetve az áram, villanyórájuk sincs, és a velünk szemben (velük átellenben) lakó szomszédtól, ahol szintén albérlők laknak ,vételezik azt.
Egy egyszerű hosszabbítón keresztül, ami ott az utcai ablakon van kivezetve.
A probléma az, hogy ezt a vezetéket az utcán keresztben vezették át, és mivel az utcának szilárd burkolata nincs, az egész csak egy murvával leszórt földes út, ezért a hosszabbítót pár centire a murvás föld közé kaparták bele, mindenféle egyéb szigetelés nélkül.
Ezzel mint sem törődve pont hogy ők azok akik kocsival egy nap legalább tízszer áthajtanak felette, ami biztosan jót tesz a hosszabbító szigetelésének.
Gyalogosan pedig ki sem lehet kerülni, senkinek sem aki erre jár, és nekünk sem, ha haza akarunk jutni.
Nem tudjuk kik ezek azt sem hogy honnan jöttek ide.
A házak tulajdonosa nem törődik ezzel a helyzettel, mivel kiadta így hogy se áram se víz nincs az egyik házban,
a szemetet meg úgy ássák el vagy égetik mert kukájuk sincs, egyik háznál sem, ezért valószínű hogy nincs szerződésük a helyi szemétszállító céggel sem.
Az albérlők szerint ez teljesen normális elfogadott dolog.
Volt már itt az áramszolgáltató ,a rendőrség, tudják az önkormányzatnál, mégse történik semmi.
Pedig ez a vezeték már 1 éve ide van beásva keresztben az utcán.
De mi, a régóta itt lakók tudjuk hogy ez így nem lehetne.
Hova lehetne még fordulni hogy ez a helyzet végre megoldódjon?

Köszönettel: Ferenc