jogtalan eltulajdonítás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.04. 06:07

Mit jelent az, hogy terület megosztást kér 2010-ben az önkormányzat a 2006-ban eladott területre?
A levél nem tartalmazza.

Akkor mi honnan tudhatnánk? (A rovatot is sikerült jól eltalálnod. Mondjuk, azt a topiknyitónak is.)

valery66 # 2015.05.03. 22:19

Kedves Olvasó!
2006-ban vettünk az Önkormányzattól az ingatlanunk közvetlen határának folytatásaként egy másik telket is. Azóta elváltam 2011-ben és az ingatlanok az én tulajdonomba kerültek.
Az ex férj 2014. február végén költözött el.
A mai 2015. 05.04 napon megjelent két 2011-ben általa átvett levéllel, amiben a Földhivatal értesít minket, hogy az önkormányzat terület megosztást kér a 2006-ban eladott területre.
Amikor váltunk nekem erről nem szólt a volt férj.
Mit jelent az, hogy terület megosztást kér 2010-ben az önkormányzat a 2006-ban eladott területre?
A levél nem tartalmazza. A telek tulajdonosok beleegyezése nélkül is kérhető, ráadásul az adásvételt követő 4 év múlva?
Mi a teendőm? Joga van a hivatalnak a beleegyezésem nélkül visszavenni a területből?
A váláskori vagyon megosztásban a 2006. évi adásvételben feltüntetett teljes terület szerepel.
A terület megosztás kapcsán, ha csökken a terület nagysága ki fogja megfizetni az elvett földterületet?

Előre is köszönöm a válaszokat.
üdv. Valery66

Véleményem # 2012.08.06. 20:58

Pucka

Bírósági úton, polgári per. rendőrség nem hiszem hogy bármit is tenne, ők ebben nem döntenek.

Pucka # 2012.08.04. 12:32

Tisztelt Fórum!

Barátommal közel egy évig éltünk együtt, a nagymamájának a házában. Kapcsolatunk csúnyán ért véget, amit tudtam a cuccaim közül elhoztam. Sajnos nem mindent. Amim ott maradt szeretném visszakapni, de sajnos a volt barátom nem akar semmit visszaadni. Próbáltuk normálisan elintézni a dolgot, de nem ment így a rendőrséghez szeretnék fordulni, nem tudom van e esélyem. Ágyam, ruháim műszaki eszközök semmilyen papírral nem tudom bizonyítani, hogy az enyémek kivéve a fitneszgépemet, amiről megvan a vásárlást igazoló blokkom. Van rá esélyem, hogy visszakapjam a holmimat?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.16. 15:22

Lehet. Lopás.

voriszmore # 2012.03.16. 14:37

A volt barátom elvitte magával az előfizetéses telefonom, és a lakáskulcsomat. Ilyenkor lehet feljelentés tenni?

monalisa1 # 2010.12.29. 16:08

Személyesen elmenni a ruhákért. (Ha viszel egy kis bonbont "barátságod jeléül", lesz olyan óvatlan hogy be is enged...)

Vitázni nem kell csak elhozni a cuccokat.

wicca94 # 2010.12.27. 10:56

Egy ismerős elvitt tőlünk személyes tárgyakat/ruhákat/,azzal a céllal,hogy megjavítja ill.ahol kell átalakítja őket.Azonban valamin megsértődött,és nem hajlandó se telefonon,beszélni,sem a ruhákat visszaadni.Sajnos idős nyugdíjas édesanyámnak nincs lehetősége,új ruhákat venni,és felháborítónak tartom az ilyen bosszúállást.Nekem,és a fiamnak is van ott ruhája és már üzentünk a férjével is ,hogy adja vissza őket,de süket fülekre talált.Szeretnék tanácsot kérni,milyen úton lehetne visszaszerezni őket?
Előre is köszönöm a segítséget!

walakee # 2010.02.18. 07:50

Tisztelt Fórum!

A szomszéddal megyehatárviták adódtak ugyanis a mi területünkből követelt és földmérővel fenyegetett .Eltelt egy év és semmi.Gondoltunk egyet és mi hívtunk földmérőt.Kiderült,hogy a követelései alaptalanok,továbbá az is ,hogy a kertünkből közel 8 méternyit elbirtokolt.A kimérés után mi ezt újra birtokba is vettük,amit ő nem tart tiszteletben és rendszeresek a birtokháborítások.Továbbá a földmérő által levert megyekarókat ő eltávolította mondván,hogy azoknak semmi keresnivalójuk ott!!
A másik gond viszont az ő gázfűtésrendszere.Egyszer a gázcső az ő épülete oldalán 20 cm magasan megy úgy,hogy nincs kerítés.Tudtommal ilyen magasságban közös téren nem mehet át (csak ha el van kerítve).Továbbá a gázkazán kéménye az oldalfalon van 1,5 méter magasságban úgy,hogy egyenesen kinyúlik egy métert és átlóg a megyehatáron.Ebből következik,hogy az égéstermék a mi udvarunkba áramlik egyenesen és nem lehet a teraszra kimenni a gázszag miatt, ugyanis kb 8 méterre van a cső a házunktól.Leszögezem kertes házban lakom :-).

A kérdésem a következő mit lehet ilyen kor tenni illetve kihez lehet fordulni?
( A szomszéd lánya jogász ).Ezt csak zárójelben jegyeztem meg.

Üdv

Walakee

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.11. 08:49

Persze. De ne a büntető eljárást erőltessétek, hanem adjatok be fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmet.

hanna1 # 2010.02.11. 07:49

Köszönöm a gyors válaszaikat!

A rokon az apósom (vállalkozó), akinek a tetteiért, döntéseiért mi nem vagyunk felelősek. Nem állunk vele semmilyen kapcsolatban.

Az alkatrész, amelyet nem kapunk vissza pedig a miénk. Ő neki semmi köze hozzá. A szerelő szerint amíg nincs kiegyenlítve a tartozás, nem kapjuk vissza (erről a tartozásról persze semmilyen papír sincs, tehát azt sem tudjuk, hogy jogos-e).

Remélem így már tiszta :)!

Ennek ismeretében is azt javasolja, hogy keressünk meg egy ügyvédet??

Köszönöm még1x válaszaikat!

Sz.Márton # 2010.02.10. 15:10

Egy helyi ügyvéddel mindenféleképpen egyezzenek meg, mert ez a rokon (ilyen közeli?) a tartozásával furcsán kerül a képbe, de valami nagyon nem tiszta!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.10. 15:09

Ilyen esetekben valóban nem a büntető feljelentés, hanem a polgári jogi eljárás az adekvát. (Csak hát a reflexek, ugye...)

hanna1 # 2010.02.10. 14:34

engem is megtréfált :)

hanna1 # 2010.02.10. 14:33

Köszönöm a gyors választ!

A határozatból idézek:
"A bűncselekmény elkövetési magatartása a jogtalan eltulajdonítás, vagy a dologgal sajátjaként rendelkezés.
...
Jelen ügyben csak a jogtalan eltulajdonítás elkövetési magatartás merülhet fel, melynek sajátos elkövetési módja az ,ha az elkövető a dolgot a visszakövetelésre jogosult előtt eltagadja."

tehát a szószerkezetet: jogtalan eltulajdonítás
  • > a határozat szövegéből vettem.

Konkrétan: alkatrészről van szó, melyet mi vittünk el a műhelyébe, de mikor azt vissza szerettük volna hozni, nem engedte. Innentől kezdve tehetetlenek voltunk, hiszen betörni nem akartunk!
Mi nem tartozunk senkinek sem, tisztességes emberek vagyunk!

Remélem így világosabban le tudtam írni :)

Mi a véleménye az ügyünkről?

hanna1 # 2010.02.10. 14:31

Köszönöm a gyors választ!

A határozatból idézek:
"A bűncselekmény elkövetési magatartása a jogtalan eltulajdonítás, vagy a dologgal sajátjaként rendelkezés.
...
Jelen ügyben csak a jogtalan eltulajdonítás elkövetési magatartás merülhet fel, melynek sajátos elkövetési módja az ,ha az elkövető a dolgot a visszakövetelésre jogosult előtt eltagadja."

tehát a szószerkezetet: jogtalan eltulajdonítás
  • > a határozat szövegéből vettem.

Konkrétan: alkatrészről van szó, melyet mi vittünk el a műhelyébe, de mikor azt vissza szerettük volna hozni, nem engedte. Innentől kezdve tehetetlenek voltunk, hiszen betörni nem akartunk!
Mi nem tartozunk senkinek sem, tisztességes emberek vagyunk!

Remélem így világosabban le tudtam írni :)

Mi a véleménye az ügyünkről?

Sz.Márton # 2010.02.10. 14:25

Csak egyszer volt szándékomban elküldeni, de a rendszer megtréfál bennünket néha....

Sz.Márton # 2010.02.10. 14:21

Teljesen törvényellenes lenne az "úriember" tette, ha valóban így történt. A rendőrség, ha valóban eltulajdonította Önöktől és nem magánál tartotta, egyéb módon, akkor feltétlen valamit kellett volna, hogy egyéb módon reagáljon. Így érthetetlen, esetleg nincs valami más egyedi körülmény e mögött?

Sz.Márton # 2010.02.10. 14:21

Teljesen törvényellenes lenne az "úriember" tette, ha valóban így történt. A rendőrség, ha valóban eltulajdonította Önöktől és nem magánál tartotta, egyéb módon, akkor feltétlen valamit kellett volna, hogy egyéb módon reagáljon. Így érthetetlen, esetleg nincs valami más egyedi körülmény e mögött?

Sz.Márton # 2010.02.10. 14:20

Teljesen törvényellenes lenne az "úriember" tette, ha valóban így történt. A rendőrség, ha valóban eltulajdonította Önöktől és nem magánál tartotta, egyéb módon, akkor feltétlen valamit kellett volna, hogy egyéb módon reagáljon. Így érthetetlen, esetleg nincs valami más egyedi körülmény e mögött?

hanna1 # 2010.02.10. 14:08

Tisztelt Szakértők!

Nagyon fontos ügyben kérném segítséget:
nagy értékű tárgyi eszközünket egy illető jogtalanul eltulajdonította, és nem hajlandó visszaadni. Elmondása szerint azért nem, mert egy rokonunk tartozik neki. A tartozás valódiságát nem tudjuk, de minket nem is érdekel, hiszen nem mi tartozunk!
Feljelentést tettünk a rendőrségen, de feljelentésünket elutasítták, mert ez nem bűncselekmény!!!!!!
A rendőrségi határozat szerint polgári peres eljárásban van lehetőségünk jogaink érvényesítésére!

Kérem adjanak tanácsot, hogy ilyenkor mit lehet tenni!!!

Van-e értelme ügyvédet, bírósági ktg-et fizetni??? Az eszköz értéke kb 300 eFt.

Milyen világban élünk, hogy ilyen dolgot meg lehet tenni?

Köszönöm a válaszokat,

Hanna