Kapubejáró akadályozása építés miatt


nanemaaa # 2014.08.28. 07:21

Az alant látott jobbnál jobb javaslatokat tovább érlelve azt találnám jónak, ha a kapud mellett kiépítenél egy géppuskafészket, oszt aki eléd áll, annak lőttek! :D

efi99 # 2014.08.27. 16:58

Ha elkészültek kell oda tenni pár nagyobb követ, abból a fajtából, amit már nem szívesen mozgat az ember. Aztán akkor nem állnak majd oda.
Amúgy meg ha rossz a helyszínrajz, jöjjenek csak ki egy bejárás keretében méregetni, meg fejet vakarni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.27. 13:20

Nem egészen. Ha pályáztatás volt, akkor a terveknek megfelelően kell elkészíteni a parkolókat. Meg lehet keresni az ellenőrző hatóságot.

nanemaaa # 2014.08.27. 13:00

Azt már tudjuk, hogy mit szólt az önkormányzat. Felmerül ugyanakkor a kérdés, hogy ugyanazt mondja-e az engedélyt kiadó közlekedési hatóság?
Ha igen, akkor ők vannak többen.

Giszke # 2014.08.26. 11:40

Kedves Kovács Úr!
Köszönöm :)
És valóban ezt is mondták..(( 3 hét múlva befejezik a munkát, hazamegy mindenki, és el is lesz felejtve ez az egész. Én viszont továbbra is itt fogok lakni. Próbálok most érvelni, kérni, amíg folyamatban van a munka. Ha jól tudom utólag nem is lehet módosítani, főleg ha pályázati pénzből készül((

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.26. 11:34

kérhetem-e, egy önkormányzattól, hogy a már régóta meglévő kapubejárómat hagyják szabadon.
Természetesen. Csak ők meg azt mondják erre, hogy szabadon hagyták.

Giszke # 2014.08.26. 11:16

Kedves Fórumozók!
Kapubejáróm szabadon hagyása miatt próbálok küzdeni. A házam előtt, felújítják a teret. Parkolókat is terveznek, melyeket szintkülönbséggel választanak el. A kapubejáróm közepéig „belógnak” a parkolóhelyek. Olyan szinten, hogy nem tudok kitolatni az udvaromról. Próbáltam beszélni kivitelezővel, tervezővel, építésvezetővel.. a hivatalban is futottam a köröket. Mindenhol azt a választ kaptam, hogy higgyem el, kit tudok onnan majd jönni. A tervrajzok alapján, valóban ki lehet kanyarodni. De a valóságban nem. Még a méretarányok sem helytállóak a terveken! A kapum szűk, nem lehet a kanyarodva kijönni. És ha leesik a hó? vagy valaki úgy parkol hogy nem teljesen „tökéletesen” a helyére áll? Nem tudom jogosan kérhetem-e, egy önkormányzattól, hogy a már régóta meglévő kapubejárómat hagyják szabadon. Van erre szabály? Akár számokkal tényszerűsítve? pl. kapubejáró előtt 5 méterrel…stb.. Megköszönném ha valaki segítene! Szép napot! Holly