Útépítés házilag


wers # 2018.05.04. 04:42

Igen, így volt benne. Csak a fele valósult meg. Az út másik része csak a mi házunkhoz vezet, az már annyira nem fontos. Nekik.

nonolet # 2018.05.03. 17:33

wers

"a település rendezési tervében, hanem az elfogadott költségvetésben is."

Mármint konkrétan a burkolt út?
Ez ritkán kerül ezekbe bele...

Vagy csak az útépítés...?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.03. 16:42

Az is igaz. :-*

wers # 2018.05.03. 16:26

Na ne, drága Béla, kell ennél jobb munkaidő beosztás, mint, hogy az egész délutánom szabad?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.03. 12:38

Te szegény. :)

wers # 2018.05.03. 12:35

:) köszi. Mielőtt bárki lógósnak nézne 5.50-kor kezdtem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.03. 12:30

Jó pihenés. :)

wers # 2018.05.03. 11:31

:)) akkor én ma már nem dolgozom. Ezt nem ide akartam.

wers # 2018.05.03. 11:30

fizetendő éves fenntartási díj (üzemeltetési költség), amelyet szintén az ingatlan tulajdonosa határoz meg egyoldalúan, és amely általában 50.000,- és 200.000,- Ft

Ismert, a több százezer forintos vagy milliós nagyságrendben megvásárolt üdülési jog (angolul time share) kifizetése mellett rendszeres kiadásuk is van a tulajdonosoknak, ez nem más, mint a szálláshely fenntartásáért számolt, átlagosan 40-100 ezer forintos éves költség.

Csak úgy kapásból ilyenek jönnek fel.

wers # 2018.05.03. 11:02

...és mi került "hivatalosan írásba" abból az ígéretből anno?
Nem csak a település rendezési tervében, hanem az elfogadott költségvetésben is.

nonolet # 2018.05.03. 10:40

wers

...és mi került "hivatalosan írásba" abból az ígéretből anno?

Ha semmi, akkor így járás van.

Akkor az ígéret csak max a politikai játszótéren számíthat(na).

nonolet # 2018.05.03. 10:37

oligaliga

Tudunk róla...
De a hivatali zsebek komoly ellenérdekeltsége a döntő motívum.

Hasonlóan készült el az összes közmű is.
A víz pl. úgy 18 millió helyett ~7,5 millióból.
(ez is egy főhivatalnok állásvesztése árán)

wers # 2018.05.03. 10:06

Nálunk az ilyen dolgok csak a hajrában mennek flottul.

Kérhetem ezt lefordítani?

lac77 # 2018.05.03. 09:37

@nonolet, még van másfél évük addig

Nálunk az ilyen dolgok csak a hajrában mennek flottul.

wers # 2018.05.03. 09:29

Premier0807 hozzászólászára te reagáltál így, hogyan is keverhetnélek téged bárkivel össze. Csak épp rejtve maradtak értékes gondolataid, amit később osztottál meg velünk. Most már tudom, hogy már magadról, saját esetedről beszélsz.

A földúttal az önkori már teljesítette a tervét.
Az aszfaltozás/burkolás nem része a terveknek, szerintem sehol.

Nem, az én esetemben nem földút volt az ígéret. A jelenlegi polgármester bájos mosolyával emlékeztetett, hogy amikor mi a házat vettük és ígéretet kaptunk, akkor ő még általános suliba járt. :) Kösz.

oligaliga # 2018.05.03. 09:26

Premier0807

Utánanéztetek annak, hogy van-e lehetőség útépítési közösség létrehozására? A közlekedési törvény lehetőséget ad arra, hogy a közút használatában érdekelt természetes és jogi személyek, valamint a helyi önkormányzat az alapvetően helyi lakossági érdeket szolgáló közút építésére (földút szilárd burkolattal való ellátására) együttműködjenek. Érdemes lenne először erre rákérdezni, hogy hajlandó lenne-e az önkormányzat ebben részt venni.

Kiskunhalason négy utcát is ilyen formában tettek rendbe, mindegyiknél 20-30 éve vártak az aszfaltozásra.

nonolet # 2018.05.03. 09:09

Nem keverjük.... ÜRES telkekről van szó!
(eddig még csak kettőn kezdtek párhete építkezni)

Egész pontosan 29 telekről van szó egy nemrég önerőből telkesített környéken.

A telkek majdnem fele (11 telek) egy régóta meglévő aszfaltos út mentén jött létre.

A másik 18 pedig az aszfaltos út folytatásában a szintén régóta meglévő földút mentén van.

- -

"az út megépítése csak addig tartott"

A közkeletű félreértés ott van hogy:

-
Az út (közút) megvan akkor IS, ha NEM aszfaltos/burkolt út! hanem csak földút.
-

A földúttal az önkori már teljesítette a tervét.

Az aszfaltozás/burkolás nem része a terveknek, szerintem sehol.

Az aszfaltozás/burkolás az csak ígéret/lehetőség a jövőre nézve...

wers # 2018.05.03. 08:54

Simán dupla áron kelnek el azok a telkek
amik 150 méterrel odébb a MÁR aszfaltozott
utca szakaszon vannak.

Ne keverjük már a kész ház mint ingatlan és az építési telek értékét.

Egy új városrész került kialakításra

Tehát az önkormány terveiben az út megépítése csak addig tartott, ameddig építési telekké nyilvánította, és el nem adta. A lakók meg azóta csak reménykednek, hogy egyszer az ígéret nem csak szép szó lesz.
Inkább azzal hasonlítanám, hogy eladni a kocsit kerék nélkül. Nem az értékét növeli első sorban, hanem eladhatóbbá válik.

nonolet # 2018.05.03. 08:21

Nos ez enyémet növelné...

Simán dupla áron kelnek el azok a telkek
amik 150 méterrel odébb a MÁR aszfaltozott
utca szakaszon vannak.

Örömmel befizetném a rám eső cirka 1,2 milliót az aszfaltozásért.

- -

Egyébként a poros (és a kialakuló gödrök miatt zajosabb) utcánál az is jobb, ha gyorsabban mennek az autók az aszfalton.

A zúzott köves felület meg maga a marhaság.
Értelmetlen pénzkidobás.

A fő gond azonban az, hogy annyiból amennyi hozzájárulást beszed az önkori lazán elkészülne magánberuházásban is.

Megy is birkózás már vagy 2 éve az önkorival.
Magánban elkészülne az önkori terve szerinti út, ha engednék.

De egyelőre nem engedik, mert akkor ugrik a zsebek tömése.

A még nagyobb baj azonban a gyávaság.
Nem így szokás... ezért a döntéshozó nem mer dönteni.
(nomeg nyilván az ő zsebe se telne, ha merne dönteni, sőt sokan rátámadnának az zsebpénzek eltűnése miatt)

A csapda azonban lassan, de biztosan épül.
Sokáig már nem tudják húzni az ügyet, dönteni kell.
Mert kezd a politikai színtéren gáz lenni az időhúzás...
(teszünk róla, firtatjuk az árképzést, ha kell nyilvánosan is majd )

Így aztán hamarosan dönteni kell, hogy
Vagy megépíti az önkori (50% hozzájárulás és 50% közpénzből) saját beruházásban.
Vagy engedi megépülni magánban (elég a hozzájárulás) és átveszi üzemeltetésre ingyen.

Nekünk mindegy, hisz nekünk gyakorlatilag ugyanannyiba kerül.

Nekik viszont egyre gázosabb a téma a közelgő önkori választások okán.

wers # 2018.05.03. 07:18

A burkolt közút NÖVELI a telked értékét.

Na ez is csak egy álom. A valóságban dehogy.

wers # 2018.05.03. 07:11

A) A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény (a továbbiakban: Kkt.) értelmében

  • a helyi közút tulajdonosa a községi, fővárosi, kerületi (a továbbiakban: települési) önkormányzat,
  • a helyi közút kezelője a települési önkormányzat; a koncessziós szerződés alapján működtetett helyi közutak és műtárgyai tekintetében a koncessziós társaság.

C) A helyi közutak kezelése az alábbi feladatokat foglalja magába:

  1. igazgatási jellegű feladatok,
  2. üzemeltetés,
  3. fenntartás,
  4. ellenőrzés és vizsgálat.

A fentiek szerepelnek sokak álmaiban, imáiban, ami gyakorlatilag többet ér, mint az önkormányzaton bármit számon kérni, vagy emiatt a megyei kormányhivatalnál panaszt tenni.

Premier0807, ha az érdekel, hogy van-e változás, akkor igen, kijavítottuk ismét a tél okozta károkat. Szerencsére az időjárásfelelős most kegyes volt.

Bea1 # 2018.05.03. 06:01

Közelítsék meg az útról felvert por egészségügyi határérték-túllépése felől.

nonolet # 2018.05.02. 20:37

Közút VAN... burkolt közút nincs.

De a burkolat nem is kötelező a közútra.
Ennyi.

- -

A burkolt közút NÖVELI a telked értékét.
Ezért kérnek hozzájárulást is tőled...

Az adódból megy a költség egyik (nagyobb) része
és a hozzájárulásból a másik (kisebb) része.

Jól van ez így.

Premier0807 # 2018.05.02. 19:24

Érdeklődnék, hogy mi lett ennek az esetnek a végkifejlete. Én is hasonló helyzetben vagyok. Egy új városrész került kialakításra, de útburkolat nem épült hozzá, mindennek immár kb. tíz éve. Az önkormányzatot szeretnénk rábírni, hogy építsen szilárd útburkolatot, de valójában nem tudjuk, hogy hogyan álljunk az egész kérdéshez. Volt már egyeztetés, de handabandázáson kívül nem sok történt. Az önkormányzati törvény szerint a közutak létesítése önkormányzati feladat. Nálunk úgy tűnik, hogy ha hajlandóak is lennének valamit lépni, csak a lakosok anyagi hozzájárulásával. Ezt én nem tartom elfogadhatónak. Szerintem én befizettem az adókat, ezen kívül nem szívesen költenék egy olyan ingatlanra, amelyben semmiféle tulajdonjogom nem lesz. Mik a lehetőségek egy ilyen esetben? Hogyan lehet az önkormányzatot rábírni jogi eszközökkel, hogy lássa el a feladatát? A válaszokat előre is köszönöm!

wers # 2016.06.09. 12:11

nos, hogy is közelítsem a témát, először talán onnan, hogy 2002-ben megvett házamhoz igen bajosan jutnék el, ha magunk nem készítünk valami útfélét, hozattunk x m3 zúzott követ, és megcsináltuk. Előtte bent jártam az önkormányzatnál, mondtam, hogy bajom van az úttal, kérdezték mi? Csak annyi, hogy nincs.

A másik, mintha ez alapvető feladata lenne az önkormányzatnak.

2. településüzemeltetés (köztemetők kialakítása és fenntartása, a közvilágításról való gondoskodás, kéményseprő-ipari szolgáltatás biztosítása, a helyi közutak és tartozékainak kialakítása és fenntartása, közparkok és egyéb közterületek kialakítása és fenntartása, gépjárművek parkolásának biztosítása);