telefon tartozás help!


Nemiss # 2009.12.17. 16:15

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, amire nem találom a választ.
Ha a telefontársaság, illetve a későbbiekben a behajtócégek sima , (tehát nem ajánlott levelet küldenek,) az minősülhet-e behajtási kísérletnek?
A másik, hogy az elévülési idő a behajtócégeknél is egy év-e ha mobiltartozást követelnek?
Előre is köszönöm.

monalisa1 # 2009.09.14. 18:24

Azt hogy "a" hűség időelőtti felmondásáért mennyit is kell fizetni - benne van a szerződésben.

A cég fizet, ő meg majd visszaköveteli a pénzt a használótól., esetleges nemfizetés esetén valószínűleg pereskedni fognak...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Erzsike56 # 2009.09.14. 09:57

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy fiam céges telefonját (Pannon) kikapcsolták 1 hónapja,mert nem tudja tovább fizetni számláit. 6 telefonszám volt a nevén,de ebből már csak 3-ra van hűségnyilatkozat januárig. Az lenne a kérdésem,hogy nem tudja valaki ilyen esetben mennyi kötbért kell fizetnie? És ha nem tudja kifizetni,akkor rajta, a beltagon hajtják majd be?

Válaszokat köszönöm!

nandy # 2009.08.28. 21:18

Az szinte tuti, hogy a szolgáltató nem találja ki magától, hogy az ezer éve használt kártyára hirtelen kitaláljon egy 80 ezres tartozást. Ott valami másnak is kellett történni. (Pl. valaki tényleg használta azt a kártyát, csak te nem tudsz róla).

nandy # 2009.08.28. 21:17

Olvastam már korábban is a kérdésed, sajna konkrét infóval nem tudok szolgálni.

Ami biztos: a bíróság előtt már a szolgáltatónak kell bizonyítania a követelése jogosságát. De ehhez lehet, hogy kevés lesz a te állításod, miszerint végig a fiókban volt a SIM-kártya.

alizchen # 2009.08.28. 19:46

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Volt két előfizetéses kártyám a Vodánál egy ügyfélszámon mind a kettő, az egyiket én használtam a másikat a párom.Tavaj októberben eltettük az egyik simkártyát egy dobozba, amelyiket a párom használta, mert ő átváltott a pannonra, én tovább használtam a vodásat.Majd januárban kaptam egy számlát 80ezer ft-ról, mely szerint arról a simkártyáról amelyiket már több hónapja nem használtunk csináltam egy 80ezer ft-os adatforgalmat. Kértem egy részletes számlát és semmilyen más forgalom nem látszott rajta csak ez a magas összeg, miszerint ez el lett internetezve. A vicc még az, hogy az egy dolog, hogy nem volt használéva a kártya de még se wapolásra se internetezésre nem volt alkalmas készülékünk a birtokunkba, lopás teljesen kizárva mert otthon volt elrakva egy dobozba a kártya és egyébként is van internetünk. Szóval hosszasan telefonáltam, levelet küldtem a vodának, de érdemi információt nem kaptam és hiába mondtam, hogy ez lehetetlen és náluk van a hiba, nem ismerték el.Kértem, hogy mondják meg milyen imei számról történt az adatforgalom, de azt mondták technikailag nem rendelkeznek ilyen információval, tehát így sem bizonyíthatom az igazam, ráadásul azóta elhagytam azt a telefont ami akkor a birtokomban volt.
Természetesen behajtó céghez került a dolog és ott már márciusra és áprilisra is rám akartak verni pár 10ezer ft-ot, és hát akkor már rég letiltották mind a két kártyát, azt írták, hogy bíróságra viszik az ügyet és már most 175ezer ft-ra nőtt az összeg, úgy hogy a levélben nulla ft kamat van írva.

Mit tehetek,?Úgy érzem nem tudom bebizonyítani az igazam.

Segítségeteket előre is köszönöm!

nandy # 2009.08.28. 10:25

Kissé későn kérdezel, nem gondolod?
Ha már végrehajtási szakban van az ügy, és az árverést is kitűzték, akkor szerintem kár azon gondolkodni, hogy vajon elévült-e vagy sem.
Egyébként nem évülhetett el, mert az elévülést bármilyen végrehajtási cselekmény megszakítja. Gondolom, hogy korábban is kaptál már értesítést a végrehajtótól, nem az az első cselekményük, hogy rögtön ingatlant árvereznek...

Egyet tehetsz: nagyon gyorsan egyezkedni kell a végrehajtóval és a végrehajtást kérővel...

Erzsike56 # 2009.08.28. 09:01

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 2006 októberében vásároltam a T-mobile-nál egy netes előfizetést. 4 napig használtam,majd kikapcsolták arra hivatkozva,hogy fizessek be egy részszámlát 30ezer forintról. Ugyanis ennyibe került a 4 nap alatt max 10 óra netezés. Hozzáteszem le nem töltöttem,csak böngésztem a neten,tehát irreálisnak gondoltam. Ezután megkerestem őket,magyarázatot kérve,ahol arról tájékoztattak,hogy az elmúlt 4 napban volt náluk számlazárás,igy a havi lebontásra jutó adatforgalmat túlléptem. Persze erről elfelejtettek tájékoztatni,hogy vigyázzak meg a 300mB-tól csak 10 Mb-ot használhatok el a havi szintű lebontás miatt. Amikor megkötöttem a szerződést olyan akciót hírdettek,hogy 1 hónapon belül visszavihetem a netet,amennyiben nem felel meg az elvárásaimnak. Miután ez történt,gondoltam visszaviszem,aztán az üzletben arról tájékoztattak,hogy 2 hete nem olyan szerződést írtam alá,ami ezen akciót tartalmazza,tehát vissza nem adhattam. Most ott járok,h a végrehajtó kitűzte az árverést a 8 hektáros erdőmre,a tartozásom 136.000,az erdő értéke 8 millió körül van. Az lenne a kérdésem,hogy mit tehetek most? A bíróságra az ügyet 2007 év végén adták(ekkor kaptam a fizetési meghagyást),holott a szerződésemet 2008 februárban mondták fel.Értelmezésem szerint ez arra vonatkozott,hogy ekkortól már nem kérhetem a netem újbóli visszakapcsolását.De arra lennék kíváncsi,hogy az elévülési idő,azaz az 1 év mikortól számít? Ha a bíróság által kibocsátott fizetési meghagyás és a végrehajtó megkeresése között eltelt 1 év,akkor elévült a dolog? Vagy az elévülésbe az az időpont is beleszámít,amikor én reagáltam a meghagyásra a bíróság felé?

alizchen # 2009.08.27. 15:39

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Volt két előfizetéses kártyám a Vodánál egy ügyfélszámon mind a kettő, az egyiket én használtam a másikat a párom.Tavaj októberben eltettük az egyik simkártyát egy dobozba, amelyiket a párom használta, mert ő átváltott a pannonra, én tovább használtam a vodásat.Majd januárban kaptam egy számlát 80ezer ft-ról, mely szerint arról a simkártyáról amelyiket már több hónapja nem használtunk csináltam egy 80ezer ft-os adatforgalmat. Kértem egy részletes számlát és semmilyen más forgalom nem látszott rajta csak ez a magas összeg, miszerint ez el lett internetezve. A vicc még az, hogy az egy dolog, hogy nem volt használéva a kártya de még se wapolásra se internetezésre nem volt alkalmas készülékünk a birtokunkba, lopás teljesen kizárva mert otthon volt elrakva egy dobozba a kártya és egyébként is van internetünk. Szóval hosszasan telefonáltam, levelet küldtem a vodának, de érdemi információt nem kaptam és hiába mondtam, hogy ez lehetetlen és náluk van a hiba, nem ismerték el.Kértem, hogy mondják meg milyen imei számról történt az adatforgalom, de azt mondták technikailag nem rendelkeznek ilyen információval, tehát így sem bizonyíthatom az igazam, ráadásul azóta elhagytam azt a telefont ami akkor a birtokomban volt.
Természetesen behajtó céghez került a dolog és ott már márciusra és áprilisra is rám akartak verni pár 10ezer ft-ot, és hát akkor már rég letiltották mind a két kártyát, azt írták, hogy bíróságra viszik az ügyet és már most 175ezer ft-ra nőtt az összeg, úgy hogy a levélben nulla ft kamat van írva.

Mit tehetek,?Úgy érzem nem tudom bebizonyítani az igazam.

Segítségeteket előre is köszönöm!

KETRIN84 # 2009.08.24. 15:37

Sziasztok.
Én 3 éve vagyok a vodafone ügyfele. 4 kártyám van, mind hűségidős még.
08.15-én éjjel öcsém internetezett az egyik kártyáról, 81,32 MB adatforgalmat csinált.
Másnap reggel kaptam egy üzenetet a vodafonetól, hogy megnövekedett forgalom miatt fizessek be 08.24-ig 100000Ft-ot.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol közölték, hogy az internetezés miatt, ugyanis 1200 ft-ba kerül 1MB adatforgalom.
Mondtam, hogy ekkora összeget nem tudok csak így be fizetni, erre azt mondták akkor kikapcsolják mind a 4 kártyám, mivel egy csomagban vannak.
Jövő hó 15-e körül fogom erről megkapni a számlát, akkor kérhetek számlakorrekciót. Így ők a 100000 Ft-ból 88000Ft-ot jóváírnak a számlámon ha be van fizetve a csekk, ha nincs akkor eleve csak 12000Ft-ot kell kifizetnem. Viszont addigra már teljesen ki lesz kapcsolva a 4 kártya, így fizetnem kell kártyánként 21000Ft-ot, hogy visszakapcsolják. Na de miből?
Nem tudom mit tehetnék.
Megtehetik ezt egyáltalán? 1 óra internetezésre ekkora számlát állítanak ki? Erre még a 12000 is sok, egy drága internetkávézóban is megúsznám a 10-éből.
Joguk van ehez, és mit tehetek én?
Előre is köszönöm a segítséget.

M.Betty # 2009.08.24. 14:17

Kedves websas!
Az előző irásaim nem Neked szántam hanem Kadaj01 hajmeresztő irományára irtam!
Elnézést ha nem egyértelműen irtam kinek is szánom a soraim!
Köszönöm, hogy próbálsz ötleteket adni, minden hasonlót nagy örömmel veszek.
Minnél több esetet olvasok ezzel kapcsolatban annál jobban átlátom a helyzetem (legalábbis próbálom).

websas # 2009.08.24. 13:00

Kedves M.Betty!

Eszembe sem jutott kétségbe vonni az állításodat sőt inkább ötletet szerettem volna adni.(lehet kicsit körülményesen).

Szóval: én letölteném a netről a Vodafon "ÁSZF"-jét,ott szerepelnie kell a forgalmi határnak, ezt elküldeném a "követelés-kezelőnek", ezen elgondolkodhatnak. Világos, hogy az alaptartozást is kifogásolod, vélhetően ezt követően eltekintenek a követelésüktől.

websas

M.Betty # 2009.08.24. 12:46

Például olyan esetem is volt, hogy a gáz szolgáltató 2-szer akarta kifizettetni velem ugyanazt a számlát, ugyan arra a hónapra..
Mire végre rájöttek, hogy a számla már tényleg be van fizetve 1-szer addigra jopár vitán tul kellett esni. Szoval minden nagy cégnél emberek dolgoznak akik tévedhetnek ez alól a Vodafone sem kivétel!!

M.Betty # 2009.08.24. 12:28

Nem értem miért olyan hihetetlen, hogy átvágják az embert? A Vodafon sem egy földre szállt angyal!
Nekem egy olyan számlát álitott össze az Intrum, hogy 8 hónapig egyfolytában telefonáltam a Vodafonnál és egyik hónapban sem fizettem, tudtommal egy hónap után ha nem fizetünk akkor kikapcsolják a kimenőt. Javítsatok ki ha tévedek.

Akkor, hogy lehet 8 hónapig huzamosan telefonálni és nem fizetni? Ilyen a világon nincs!
Ezek szerint mégis van bibi a telefonszolgáltatóknál!!

websas # 2009.08.24. 08:06

15 éve van sajátcéges előfizetéses mobilom (több vonal) de egy nem túl magas összeg túllépése után küldik a részszámlát annak kifizetése után megy a szolgáltatás tovább. Ha akarnék sem tudnék többszázezres hátralékot összehozni.

websas

Judit26 # 2009.08.24. 07:28

Kedves Kadaj01!Nem írkálok baromságokat.Ugyan miért kéne valakinek fizetni ha nem tartozik.Az én esetemben megkötötték az előfizetői szerződést és két hónapíg telefonálgattak(amíg a voda le nem tiltotta a kimenő hívásokat).A telefont valószínű hogy azonnal eladták egy neppernek.Én azért nem kaptam levelet tőlük mert a csaló hölgy aki az én nevemre kötött szerződést egy másik címet adott meg levelezési címnek ahova a számlákat küldte a vodafone.Engem az Intrum "talált meg".(9 éve ugyanaz a lakcímem)Amikor megtettem a feljelentést a nyomozó elmondta hogy gyakori az ilyen eset amikor visszaélnek a lopott papírokkal és különböző csalásokat követnek el,rengeteg bosszúságot okozva ezzel a sértetteknek.(BT.-t alapítanak,telefontársaságoknál előfizetéses szerződéseket kötnek,személyi kölcsönt vesznek fel,autóhitel,és egyéb csalásokhoz használják fel)

kadaj01 # 2009.08.24. 07:03

"Azt hogy te tartozol azt nekik kell bizonyítani"

Hülyeség.

Persze, a Vodafone pont az a cég, aki csak úgy autómatikusan generál véletlen címekre több százezer forintos számlákat. Persze. Egyetlen megoldás van, ki kell fizetni.

Judit26 te is valami iszonyat okos vagy, kár, hogy egyszerüen baromságokat tanácsolsz. Az is valószinűtlen, hogy miután ellopták minden adatod, és kötöttek a nevedben egy szerződést az adataiddal, semmilyen levelet, számlát utána nem kaptál a címedre hónapokig, évekig. Móricka.

Judit26 # 2009.08.23. 19:33

M.Betty,a leveleket olvasd el és ha jön tértis vedd át de ne ismerd el a tartozást-ami ugye nincs is- se szóban se írásban.Közölted velük hogy te nem tartozol és ennyi,mehetnek a ...ba.Olvastam egy másik fórumon egy hasonló Intrumos ügyről.Egy nem létező Westel(most T-mobile) tartozást vett meg az Intrum és 5!!! év kemény levelezés, után jöttek rá hogy az akit cseszegettek nem is az adós,mivel csak egy névazonosságról volt szó.Szép kis világban élünk,itt bármi megtörténhet.

M.Betty # 2009.08.23. 17:41

Judit26 köszönöm a válaszod és a tanácsaidat!
Szoval akkor az sms-ekre és a nem tértis levelekre ne is válaszoljak?
Ne is hivjam fel öket? Várjak amig ők hívnak?
És ha tértis levelet küldenek ami nem Bírósági hanem tőlük érkezik azt azért át kell vennem.
Ha olyan érkezik mit tegyek?
Elnézést,hogy ennyi kérdést teszk fel de sajnos nem vagyok jártas az ilyesmiben.

Elöre is köszönöm szépen a választ!

Judit26 # 2009.08.23. 16:29

M.Betty mivel semmi közöd hozzájuk nem kell tőlük tartanod.Azt hogy te tartozol azt nekik kell bizonyítani,de akkor ez nem fog menni mivel te nem tartozol.El fognak árasztani fenyegető levelekkel,sms-ekkel és hívásokkal.A tartozást még véletlenül se ismerd el,ne kérj részletfizetést és ne reagálj a levelekre.Ha esetleg kapsz egy fizetési meghagyást a bíróságtól akkor annak ellent kell mondani 15 napon belül.Valószínű hogy nálad is évekíg fognak próbálkozni egy nem létező tartozás bevasalásával.Én a 3 év alatt kb.15 levelet kaptam tőlük.(felszólítás,ismételt felszólítás,utolsó felszólítás,per előtti utolsó felszólítás,értesítés hogy átadják az ügyet egy ügyvédi irodának)Amit még jó ha tudsz hogy az elévülési idő 1 év az ilyen tartozásoknál.

M.Betty # 2009.08.23. 15:39

Judit26 én is az Intrumtól kaptam a levelet.
De ha nem foglalkozok velük akkor Bíróságra vihetik az ügyet vagy nem?
És akkor mi lesz ennek a vége?

Én nem tartozok nekik de ezt hogyan bizonyitsam?
Egyedül nevelem a gyermekem ha megfeszülnék sem tudnék annyi pénzt kifizetni,
meg nem is akarok mert semmi közöm hozzá.
De biztos tele vannak agyafurt jogászokkal,
mégis a magam fajta egyszerü ember mit tehet ilyenkor?

Judit26 # 2009.08.23. 15:09

M.betty nekem is volt egy hasonló ügyem.3 éve kaptam egy levelet az Inrtumtól hogy fizessek 180 000 ft-ot nekik mert tartozom a vodafone felé amit ők megvettek.Soha nem voltam a vodafone ügyfele.Mondtam nekik hogy ez valami tévedés lesz.Elküldték nekem a számlákat és az előfizetői szerződés másolatait.Mint kiderült akkor kötötték a szerződést amikor ellopták az összes papíromat.Elküldtem nekik a rendőrségi jegyzőkönyv másolatát de ezután is követelték tőlem a pénzt.Röhej ez a behajtócég.Küldözgetik a leveleket(sima nem tértis)kb.4 havonta a mai napíg.Én már nem foglalkozom velük.

M.Betty # 2009.08.23. 13:13

Üdvözlet!
Nagyon kérem,hogy valaki adjon tanácsot nekem mit tegyek!

Egy behajtócég kb 2 hete küldött egy(nem ajánlott csak sima) levelet,hogy tartozásom van a Vodafonnál és ök megvették a tartozásom ezért nekik kell fizetnem 430 ezer forintot.

A levélben még az állt, hogy 2005. 09-hótol 2006. 04.-hóig azaz 8 hónapig én állitolag telefonáltam és nem fizettem.Ez elég felháboritó számomra hiszen már évek ota nem állok semmilyen kapcsolatban a Vodafonnal, és amikor kiléptem tölük mindent rendezve hagytam ott.Azota sem kaptam tölük semmilyen levelet,nem értem ez most hogyan jutott eszükbe.

Én még aznap fölhivtam a behajtó céget és elmondtam, hogy itt valami tévedés lesz mert nekem nincs semmilyen tartozásom sem a Vodafonnál sem nekik. Erre a hölgy azt mondta,hogyha nincs tartozásom akkor bizonyitsam be a befizetési bizonylatokkalés hogy, kiküldi nekem a fogalmam sincs milyen szerzödéseket mondtam, neki, hogy rendben kiváncsian várom.A befizetési bizonylatok nincsennek mert közben uj lakásba költöztem meg álmomba sem gondoltam volna,hogy ennyi év után ilyesmire szükség lesz.

Közben ugye eltel kb 2 hét levél nem érkezett, viszont sms-t küldtek,hogy haladéktalanul vegyem fel velük a kapcsolatot a tartozásom ügyében.
Ajánlott levelet nem küldenek csak sima mezei levelet,smst küldenek nem tudom, hogy erre mit reagáljak,vagy egyáltalán reagáljak az smseikre. Fogalmam sincs milyen tartozást követelnek tölem ami egyáltalán nem kevés összeg.
Hát most mit tegyek?

Köszönettel:M.Betty

Eravera # 2009.06.23. 12:57

2006-ban voltam a vodafonnál ügyfél, sokat telefonáltam külföldre mivel a párom kint dolgozott, ezt a vodafone "ki is használta" és egyre nagyobb számlákat küldött ki, amik már-már irreálisak voltak, de ugye utána menni nem nagyon lehet a hívásoknak :( Egy ideig fizettem a számlákat de amikor már pofátlanul 300 ezer !!! forintos számlát küldtek, akkor leálltam. nincs az az ember akit ennyit eltelefonálna egymaga !!! Persze a tartozásomat átadták egy behajtó cégnek, akinek aztán a felét mégis kifizettem de többet nem tudtam. Ez után a behajtó cég tudomásom szerint visszaadta az ügyet a Vodafonnak, akik egyetlen egy sima levelet küldtek, amiben közlik, hogy ha a fennmaradó összeg felét befizetem egyösszegben, akkor a felét elengedik. Persze eszem ágában sem volt befizetni, hiszen nem tartottam reálisnak. nem is reagáltam rá semmit.(talán ez hiba volt ) ENNEK MÁR TÖBB MINT EGY ÉVE Most azonban ujabb levél jött a behajtó cégtől, hogy rendezzem a tartozásomat mert megvásárolták a vodafontól. Vajon rám vonatkozik az 1 éves elévülés ?

limma # 2009.04.14. 09:52

"Sajnos a késedelmi kamatokért évekig is képesek ülni rajta, és ezt senki nem kéri rajtuk számon. "

Ez igencsak a joggal való visszaélésnek minősül, nem?