Ügyvéd csere


Bandicsku89 # 2018.12.07. 13:11

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát! Minden jót!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.07. 11:16

Az az ügyvéd, aki a felek közös megbízásából az adásvételi szerződést szerkesztette, nem készíthet a vevőnek elállási nyilatkozatot.

Bandicsku89 # 2018.12.07. 10:29

Kedves Fórumozók!
Jelenleg tart még egy adásvételi megbízás egy ügyvéddel. Mivel nem igazán voltunk "képben" a lehetséges ügyvédek listájával, ezért az eladó nagyon kedvesen felajánlotta(amit elfogadotunk, és utólag kiderült nagy hiba volt!) az egyik ismerősét, és azt vettük észre, hogy az adásvételtől való elállás után az ügyvéd igencsak az eladó felé hajaz! (elnézést a kifejezésért!) Mint utólag kiderült, az ügyvéd nem csak minket, hanem őket is képviseli adásvételkor. Az adásvételtől azért álltunk el, mert kiderült a foglaló letétele után, hogy a szóban forgó ingatlan állapota nem tükrözi az eladó állításait. Az eladó nagyon kedvesen fogadott mindig minket, és megbeszéltünk egy kis módosítást a későbbiekben az ingatlannal kapcsolatban, amit majd birtokba vétel után akartunk volna egyből megcsináltatni(meredek lépcső!) ! A szakember azonban arra hívta fel a figyelmünket, hogy a ház állapota nem jó(szakvéleményt is írt nekünk róla!) . Az eladó magyarán hazudott nekünk a ház állapotáról, és most az ügyvéd az elállási tájékoztatóba valótlan dolgokat írt bele.(azt állítja a levélben, Azzal indokoljuk a döntésüket, hogy olyan jellegű problémák merültek fel, amelyek rendezése meghaladja azt a szintet, amit módunkban áll vállalni.=>persze, hiszen nem erről volt szó, mikor beszéltünk az ingatlan állapotáról!!!!) kérte, hogy olvassuk át, és ő csak az után fogja az eladónak elküldeni, miután rábólintottunk. Itt tart most a dolog, de mindenki azt tanácsolta, hogy szüntessük meg a megbízást, és majd más ügyvéddel vigyük tovább az ügyet, zárjuk le az adásvételt. Valóban megoldható, hogy az ügyvéddel az ügy közben megszüntessem a megbízást?! Az eladó nem ismeri el a szakvéleményt, így a foglaló visszafizetéséről hallani se akar, + közölte hogy ez üzlet, és így jártunk. Köszönöm szépen előre is a segítséget! Sajnos tanácstalan vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.14. 20:20

Guba :O)

nanemaaa # 2009.11.14. 18:06

Tudok egy jó ügyvédet: Petrocelli
Minden pert megnyer...Láttam tv-ben. :D

Egyjogász # 2009.11.14. 17:58

"de laikusok elmondhatják, hogy szerintük jó fej, vagy folyton késik, stb."

Hát ez aztán nagyon lényeges egy ügyvéd szakmai megítélése szempontjából....

Nekem van baromi jó fej ügyvéd haverom, de szegény szakmailag.... hááát, mivel haver nem írok erről bővebben :)

De ismerek olyan ügyvédet is, aki folyton késik, a pereket viszont megnyeri....

guba # 2009.11.14. 16:34

Nyuszka, te ügyvéd lennél? Meglepne! Fodrászra tippeltem volna ennyi süket csacsogás után.

nyuszka # 2009.11.13. 15:08

Géza, tarts ki, az ötlet nem rossz, csak szokatlan. Ha ismernéd kbs-t akkor tudnád, hogy minden szokatlan dolgot helyből elutasít és még arra is vigyázni kell, hogy nehogy elsírja magát.
Én is olvastam már más fórumokon orvosokról, építési vállalkozókról, tanárokról. Szerintem a véleményalkotástól az ügyvédeknek sem kellene félniük. Inkább gondolkozni kellene azon, hogy ezt miként lehetne viszonylag normális mederbe terelni...
Ügyvédek valóban nem minősíthetnek másik ügyvédet (azért szoktuk), de laikusok elmondhatják, hogy szerintük jó fej, vagy folyton késik, stb.

nanemaaa # 2009.11.13. 14:53

Rövid, tömör, de lényegretörő és nagyon szemléletes. Grat. :)

A festetést az irodára mondtam....hisz a kérdés is arra vonatkozott...vagy nem? ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.13. 13:44

Kollégáknak tilos, a laikus értékelése meg súlytalan.
(A vélemény egyébként - mint tudjuk - olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de a másé csak keveseket érdekel.)

Géza1970 # 2009.11.13. 13:42

Köszönöm a választ.

Azaz igazság hogy félreértettél én nem azért kérdeztem hogy rosszat vagy jót írjon nekem valaki erről az ügyvédről.

Úgy gondoltam hogy mint más fórumokon mindenkinek van véleménye Pl. egy lakberendezőről vagy belsőépítészről vagy más szakemberül így itt is lesz valaki aki véleményt ír.

Egyébként mit értesz a „festetni” szó alatt, mert nem értem.

Köszönöm, Szia Géza

nanemaaa # 2009.11.13. 12:18

Ez vicc? Mit gondoltál, itt a fórumon indul majd egy ki kit járasson le, vagy reklámozzon című népi játék?

Erre max a következő választ kaphatod: "igen ismerem, véleményem róla, hogy festetni kellene."

Géza1970 # 2009.11.12. 16:48

Tisztelt fórumozók!

A következő dologban szeretném a segítségüket kérni.
5 éve tart a házastársi vagyonközösség megosztása volt nejemmel.

Sajnos nem tudunk megegyezni.

Új ügyvéd után szeretnék nézni.

Az Interneten nagyon sok az ügyvéd de olyan Internetes hely nincs ahol esetleg az ügyvédekről bővebben írnának.

Ezért meg szeretném kérdezni, hogy esetleg az alábbi ügyvédi irodát ismeri e valaki és mi a véleménye róla?

Dr. Radnóti István Ügyvédi Iroda
1055 Budapest, Bihari János u 20. IV/1

Köszönöm a segítséget : Géza