Márkanév használati jog


Sasfioka # 2004.08.08. 10:07

Azt elfelejtettem: Feltéve, ha a Samsungnak nincs kizárólagos védjegyhasználati joga :) De ez nem áll fenn. A Samsung védjegyzett és nem kizárólagos használatra védjegyzett márka... :)

SF

Sasfioka # 2004.08.08. 10:05

Ja, és nem kell megállapodni a Samsunggal, meg a neked szállítóval sem. Jogszabályi lehetőséged van erre, ugyanis a védjegyet a védjegyjogosult ÉRDEKÉBEN használod. Nem pedig bitorlod, és esetlegesen rossz hírnevét kelted vele.

Tehát nyugodtan írd ki jó nagy betűkkel, hogy ebben bizony SAMSUNG chip van!!!

(aztán küldd el a reklámot a Samsungnak is, hátha kifizeti a reklámköltséget, van aki térít... :))) )

SF

Sasfioka # 2004.08.08. 10:03

Azt hiszem ezt keresed:

Idézet az Útmutató a védjegybejelentőknek (MSZH, ISBN 963 9157 12 0) c. kiadványból:

Védjegyoltalom alapján azonban
nem tilthat el a védjegyjogosult mást attól, hogy gazdasági tevékenysége körében
saját nevét, címét feltüntesse és az áru vagy a szolgáltatás valamilyen jellemzõjére
(pl. minõségére, mennyiségére) vonatkozó jelzéseket használjon, továbbá,
hogy a védjegyet szükség esetén az áru vagy szolgáltatás rendeltetésének
jelzésére – különösen tartozékok vagy alkatrészek esetén – feltüntesse.

Nem kerestem ki a jogforrást, de ezen jogszabályok közül valamelyikben lesz benne:

– Az 1997. évi XI. törvény a védjegyek és a földrajzi árujelzõk oltalmáról.

– A 19/1997. (VII. 1.) IM rendelet a védjegybejelentés és a földrajzi árujelzõre
vonatkozó bejelentés részletes alaki szabályairól.

– A többször módosított 77/1995. (XII. 29.) IKM rendelet a magyar Szabadalmi
Hivatal elõtti iparjogvédelmi eljárások igazgatási szolgáltatási díjáról.

Ennek megfelelően, ha te hitelt érdemlően meggyőződtél róla, hogy a beszerelt alkatrész Samsung, és a beszerelő nem követett el védjegybitorlást a Samsung feliratozással (azaz teszem azt, közvetlenül a Samsungtól, vagy megbízható forrásból származik az alkatrész, és nem Sansumg van ráírva :)) akkor a védjegyet HASZNÁLHATOD.

SF

szajbertattila # 2004.08.01. 18:57

Ha egyszer samsung van benne, akkor samsung van benne - nem állítasz valótlant. Szerintem nincs szükség külön engedélyre - nem látok problémát ebben a kérdésben.

Valószínűleg nem lesz ilyen megállapodás, mert logikai bukfenc számomra, hogy beleteheted az alkatrészt a dologba, de utánna nem reklámozhatod a dolgot azzal, hogy samsung alkatrész van benne.

100% válasz a jogban ritka, viszont cvannak nagyon jól védhető álláspontok - és ez is ilyen. Egyébként a védjegyhasználat feltételei között keresném a választ - és szerintem itt nem valósul meg védjegybitorlás, mert az egész terméket nem samsungként adod el, és visszaélés sincs, mert nem állítasz valótlant.

Gregor # 2004.08.01. 16:24

És ha a "gyáram" sem tért ki erre a Samsunggal való megállapodásában..?
Nincs erre vmi általános, átfogó szabály?
Tud erre vki 100%-os választ adni itt?

Egyébként a gyár megkérdezése folyamatban van (e-mail)..

Köszi

Gregor # 2004.08.01. 16:24

És ha a "gyáram" sem tért ki erre a Samsunggal való megállapodásában..?
Nincs erre vmi általános, átfogó szabály?
Tud erre vki 100%-os választ adni itt?

Egyébként a gyár megkérdezése folyamatban van (e-mail)..

Köszi

Kovács Jozsi # 2004.08.01. 16:04

Esetleg meg kellene kérdezni a külföldi "gyáradat" a félreértések elkerülése végett...


bausan

Gregor # 2004.08.01. 14:04

...Pl. én nem tudhatok arról hogy a Samsung esetleg milyen megállapodást kötött az "én gyárammal" ott kint, a márkanév-használattal kapcsolatban..
Vagy az Õ, esetleges márkanévhasználatot korlátozó megállapodásuk rám, forgalmazó-megrendelőre már nem vonatkozhat egy másik országban?

Végül is én reklámként használnám fel a Samsung nevet, a reklámnak meg ugye ára van..
Szóval szkeptikus lévén, kérem győzzetek meg! :-)

Gregor # 2004.08.01. 14:00

Köszönöm Attila!

Akkor kimondom: SAMSUNG! :-)

Félretéve a viccet, ha nem csak kimondom, hanem ezt a nevet használom is a dobozon, gyárilag rányomtatva.. szóval ebbe nem szólhat már bele a Samsung?
Pl. Samsung inside.. felirat a márkanév alatt a dobozon..
Hol találok ezzel kapcsolatban jogszabályt, törvényt, akármit?

szajbertattila # 2004.08.01. 06:02

ha tényleg az van benne, akkor nem ütközik semmilyen jopgszabályba, ha kimondod, hogy az a márka az a márka

Gregor # 2004.07.31. 23:04

Üdv!

Kérném, s előre is köszönöm minden hozzáértő segítségét az alábbi, picit összetettebb kérdéssel kapcsolatban.

Import-beszerzők lévén, cégünk külföldről hoz be, s hoz itthon forgalomba műszaki autós terméket.
Az adott termék alaposabb vizsgálata után derül fény arra, hogy az egyébként nem márkás termék egyik, legfőbb alkatrésze egy neves, nagy műszaki cég terméke.
Nyilván, ez nagy reklámértékkel bírna a forgalmazónak, ha közölhetné a piac felé eme új információját.

Ütközik-e jogszabályba, ill. kell-e engedély bárkitől a márkanév ilyen használatára?
Konkrétan szeretnénk a termék dobozára nyomtatni új felfedezésünket, vagyis feltüntetni, hogy ebben a termékben egy világmárka chipje \"dolgozik\".
Természetesen a termék eredeti márkanevén futna, a másik márka csak közlés szinten szerepelne a csomagoláson.

Tanácstalanok vagyunk..