Feljelentés


KoBeJu # 2014.03.13. 12:44

Köszönöm Véleményem. Szeretném még megkérdezni, (lehet itt nem szabad) más témában amit kérdeztem nem írnak, pedig hozzászóltak. Valószínű elfelejtették. Nagyon szeretnék tanácsot kapni.
Köszönöm Mindenkinek aki segít.

Véleményem # 2014.03.13. 12:22

A tárgyaláson megemlítheted de érdemben lehet nem tesz hozzá semmit az adott ügyhöz amiről a tárgyalás folyik.
Kicsit olyan látszata van ennek az egésznek, hogy ő szórakozik veled, a kedve szerint, te pedig nem lépsz fel határozottan. Ezt a 22.000 Ft.-ot is lehetett volna követelni tőle korábban így vagy úgy... de most semmi értelmét nem látom már.

Zoltanuss # 2014.03.13. 07:54

pappcs!

a kommunista bűnök se évülnek el soha !!!

Zoltanuss # 2014.03.13. 07:52

nanemaaa !

Bárkit bármilyen indokkal, bármikor fel lehet jelenteni. Legfeljebb nem lesz eredménye. De a feljelentés öröme örök, ettől senki sem foszthat meg. :)

Bizony így van. Sőt lehet névtelenül is feljelenteni. Hogy történik e azután valami, az a hatóságok dolga.
hogy komolyan veszik vagy sem.

KoBeJu # 2014.03.13. 00:11

Kedves Véleményem!
Akkor is hiányzott és most is. Nem is olyan rég írt, hogy örökölt. Arról is megvan a levél. Kérdeztem, azért
tudatod velem, hogy megadd a tartozásod? Azt írta vissza még gondolkodik rajta. Most lesz egy tárgyalásom ellene (súlyos testi sértés ellenem), gondolom ott nem térhetek ki rá ugye? Vagyis annak kapcsán megemlíthetem, hogy akkor is a pénz miatt volt a nézeteltérés. (Más jellegű tartozása felém.)
Köszönöm, hogy segítesz.

Véleményem # 2014.03.12. 23:29

3 év elteltével 22.000 Ft.-ért eljárást indítani... nem látom értelmét. a 22.000 Ft. pont most kezdett el hiányozni? Eddig nem adta vissza az illető ezután meg már nem is emlékszik rá. Nem érdemes foglalkozni vele.
Lehet kapsz pozitívabb hozzászólást, de szerintem ezzel nem érdemes foglalkozni, ha lehet ha nem, de inkább nem...

KoBeJu # 2014.03.12. 11:37

Kedves Szafika!
Biztos Veled is előfordult már, hogy valamit elgépeltél és nem a tudatlanság miatt történt, de azért köszönöm a
helyreigazítást.

KoBeJu # 2014.03.12. 11:35

Kedves Véleményem!
Köszönöm szépen. (22.000.-Ft)

szafika # 2014.03.12. 02:02

KoBeJu , helyesen PayPal számla , nézz utána itt a neten .

Véleményem # 2014.03.12. 00:05

Ennyi információval már azért lehet kezdeni valamit. Több segítségre számíthat. Az a 3 év elég sok azért... ennyit várni... A pénz összeg még nem elhanyagolható részlet ebben a sztoriban. ( hiányzik )
Lentebb már írtak elévülésről és határidőkről, de további válaszokat várhat, hátha van még remény.

KoBeJu # 2014.03.11. 23:31

A barátnőm küldött Amerikából pénzt a Bankba. Nem tudtam mi az a PayPay szla. Megkértem egy ismerősöm segítsen. Azt írta küldjem át a levelet. Azon volt egy azonosítószám amivel leemelte a küldött összeget.
A levélváltások amikkel igazolni tudom, hogy Ő felvette a pénzt a nem működő számítógépen van. Sokáig hitegetett, hogy postán elküldte, de ez nem igaz.
Köszönöm "Véleményem". Ennek kb. 3 éve

Véleményem # 2014.03.11. 22:23

még mindig nem sikerült konkretizálni és pontosítani a helyzetet...
próbálnak segíteni mások is de így a nagy semmihez elég nehéz lesz.

KoBeJu # 2014.03.11. 22:13

Köszönöm, hogy írtak.
Bővebben:Rögtön azért nem tettem meg a feljelentést, mert a bizonyíték a számítógépemen van ami elromlott. Még mindig nincs pénzem megjavíttatni. Ha ezt elmondom elfogadja a rendőrség?

nanemaaa # 2014.03.11. 09:39

Bárkit bármilyen indokkal, bármikor fel lehet jelenteni. Legfeljebb nem lesz eredménye. De a feljelentés öröme örök, ettől senki sem foszthat meg. :)

pappcs # 2014.03.09. 22:19

a büntethetőség elévülése a btk szerinti maximális büntetési tétel de legalább 5 év (a régi btk hatálya alatt elkövetett bcs. nél minimum 3 év). Tehát ha ezen belül van az eset akkor meg lehet tenni a feljelentést.

Magánvádasnál (rágalmazás, könnyű testi sértés, stb...) az elkövető ismerté válásától számított 30 napon belül lehet nem feljelentést tenni, hanem magánvádiratot beadni, de azt már a bíróságon. Ebben az esetben értelme nincs a rendőrségre menni, mert úgyis átteszik a bírósága azonnal.

(gondolom nem háborús bűn vagy népírtás vagy hasonló, mert azok -köszönve annak, hogy a pénzéhes és vérszomjas zsidók kezében lévő törvényhozás, azért hogy 90 éves öregembereket is bíróság elé citálhassanak azért, hogy több legyen a jövedelmük- úgy írta meg a btk-t hogy ezek a cselekmények soha nem évülnek el!)

Véleményem # 2014.03.09. 21:39

Jóval pontosabban kellene ezt a kérdést megfogalmazni.

KoBeJu # 2014.03.08. 16:51

Szeretném megkérdezni régebbi sérelem miatt fel lehet valakit jelenteni?