leltárfelelősséggel a lopás ellen


bajusz # 2005.07.07. 05:24

Valaki?
Tényleg senkinek nincs?

bajusz # 2005.07.06. 09:37
bajusz # 2005.07.06. 09:25

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék, ha valaki küldene nekem leltárfelelősségi megállapodási mintát, ugyanis sehol nem találom.
Egyéni, és csoportos is jó, de legjobb lenne mindkettő.
Furcsa, hogy a jogtárban sincs, nem?

Köszi

lacika01 # 2005.02.10. 19:49

Kála a nyerő!
Bigcat: azt már én is tudtam, hogy lehet kötni csoportosat, a MT legfrissebb változata már tartalmazza ezt a lehetőséget.
Kála-nak köszönöm a precíz mintát!
Lenne még néhány kérdésem ehhez kapcsolódóan: ezt a megállapodást csak egy leltáridőszakra lehet megkötni, vagy hosszabb időtartamra is? A leltáridőszak hosszára vannak-e megkötések? Lehet-e úgy kártérítésre kötelezni a munkavállalókat, hogy a leltáridőszakon belül több, nem teljeskörű (csak 1-1 cikkcsoportra kiterjedő) ellenőrző leltárt tart a cég, és az esetleges hiányt megtérítteti? Erre azért lenne szükség, mert a teljes leltár felvétele nagyon időigényes lenne a sok cikk miatt.
Mindenkinek szép napot kívánok!

Kála # 2005.02.10. 12:40

Küldöm az e-mailedre a mintát.

Kála # 2005.02.10. 12:28

Az Mt. 170/B (2) engedi csoportos leltárfelelősségi megállapodás kötését arra az esetre, ha a leltári készletet több munkavállaló is kezeli. A plusz feltétel, hogy a leltári készleten túl azokat a munkaköröket is meg kell határozni, amelyek betöltésének megváltozásakor a leltározást meg kell tartani, plusz itt lehet helye a munkavállalók felelősségének megosztására vonatkozó szabálynak is (ennek hiányában az átlagkeresetek arányában felelnek a munkavállalók).

the big cat # 2005.02.10. 10:43

Nem lehet csoportos leltárfelelősségi megálapodást kötni, csak egyénit, és csoportosan nem lehet felelősésget megálapítani a leltárért, csak egyedileg. ennek feltétele a rendszeres standolás, minden műszakváltáskor. ha iylesmi nincs, amegállapodás semmis, az alapján jogigényt nem elhet érvényesíteni, továbbá a leltárfelelősséggel nem lehet a lopáskárokat kivédeni, ha egyébként a dolgozó munkautasításszerűen járt el.

lacika01 # 2005.02.09. 23:25

Üdv minden szakértőnek, kérem segítsenek.
Cégünk csoportos leltárfelelősségi megállapodást készül kötni a dolgozókkal. Ha valaki tudna egy használható mintát küldeni egy ilyen szerződésről, vagy megadni elérhetőséget, igen nagy terhet venne le a vállamról...
Már utánanéztem a tartalmi követelményeknek, de mégiscsak jobb lenne egy valós életben használható példa alapján kidolgozni a szerződést.
A segítségnyújtóknak előre is köszönet!