Jelzálogos, lakás eladásos kérdés!


GyenesseD # 2015.02.01. 16:45

Válaszát és idejét köszönöm.

Lenne egy további kérdésem Ön felé.

Tehát jelenleg a lakáson jelzálog van és a tulajdonjog fele engem illet - így az adósság is. Konkrétan, az adósság fele.
Amennyiben beleegyezem a meghatalmazás aláírásába, van-e rá esély hogy az adósság rám eső része rajtam marad?

Szeretnék az egészen túl lenni, de nem úgy hogy rajtam marad egy olyan adósság amit én sosem kértem.
Köszönöm.

lajcsó # 2015.01.31. 21:36

"Magyar Törvény szerint, el lehet-e adni lakást úgy, hogy van jelzálog rajta?"
Ha csupán jelzálogjog terheli a lakást, akkor el lehet adni. Amennyiben a jelzálogjogot elidegenítési-és terhelési tilalom biztosítja, abban az esetben csak a (jelzálogjog) jogosult jóváhagyásával lehet átruházni az ingatlant.
"Amennyiben el lehet adni lakást így, akkor - tegyül fel hogy én aláírom a meghatalmazást - a TELJES tartozás ki lesz, illetve ki kell hogy legyen fizetve?"
A jogosulti jóváhagyásnak nem feltétele a tartozás kiegyenlítése.

GyenesseD # 2015.01.30. 20:13

Tiszteletem!

Következő gondom lenne, amely egy nagyobb, komplikáltabb dologba fészkelte magát.

Külföldön tartózkodom, és tartózkodtam 3,5 éve. Van egy lakás amin 50% tulajdonjogom van. Sem esélyem, sem időm, sem pénzem nincs arra hogy Magyarországra visszautazzak és személyesen elrendezzem ezt.

Tudni kell hogy a lakáson van egy bank felé bizonyos összegű tartozásunk, így jelzálog alatt áll.

Édesapám szerint meghatalmazással el lehet intézni a lakás eladását a jelenlétem nélkül is - aminek örülnék.
Igen ám, de az eddig megírt Adás-vételi szerződésben külön kikötést nem láttam arra hogy a lakásom lévő adósság rám eső felét rendezni fogja-e Édesanyám - a másik lakástulajdonos.

Kérdése(i)m tehát a következő(ek) :

Magyar Törvény szerint, el lehet-e adni lakást úgy, hogy van jelzálog rajta?

Amennyiben el lehet adni lakást így, akkor - tegyül fel hogy én aláírom a meghatalmazást - a TELJES tartozás ki lesz, illetve ki kell hogy legyen fizetve?

Köszönöm.