Adó és értékbizonyítvány kiadásának megtagadása


aqua6 # 2017.04.20. 15:20

Köszönöm a megerősítést a válaszolóknak!

Nekem is ez volt az ötletem, hogy újra próbálkozom, és most már a kormányablaknál kérek olyan nyomtatványt, amit a Debreceni hatóság elfogad...
De előbb szerettem volna tudni, hogy tényleg én vagyok e a tudatlan, és elkerülte valami a figyelmem?
De ezek szerint nem.
Találtam olyan esetet a neten ahol ez a konkrét hatóság jogtalanul megtagadta a bizonyítvány kiadást, de az nem magánszemély adófizető kérelme volt, hanem belföldi jogsegélyben illetékmentes kérés egy másik hatóság részéről.

Az interneten MINDEN MÁS önkormányzati portálon az adott önkormányzat fejlécével letölthető a KÉRELEM nyomtatvány, kivétel a debreceni
itt 404-es hibára futnak a nyomtatványok.

Úgy láttam hogy a kérelem tartalmát szabályozza a törvény de a formáját nem. Vagyis nem kötelező a hatóság fejléces nyomtatványát alkalmazni. elég lemásolni egy másik önkori nyomtatványát és kicserélni a címzettet...

Az ügyintézők mind középkorú 40-es férfiak voltak.

Kimondottan ellenségesen fogadtak, pedig szépen illendően adtam elő a kérésemet, a nyomtatvány iránt.

Ahogy befejeztem a mondatot rávágták hogy NEM ilyen nincs, ehhez nincs jogom, kizárólag hagyatéki vagy gyámügyben meg még két konkrét ügyben adnak ki ilyen bizonyítványt...!! Persze ők azokat sorolták fel, ami illetékmentesen kötelező számukra. Nem is nagyon húztam az időt, mert az ellenséges hozzáállásból láttam, hogy itt nem jutok előre.
Egyébként egyetlen ügyfél sem volt rajtam kívül a láthatáron.

gerbera317 # 2017.04.20. 13:45

Kérd írásban, az elutasító határozatot pedig rendes jogorvoslattal támadd meg.

alfateam # 2017.04.20. 13:45

Dehogy tagadja meg, csak Te odaálltál huzakodni a"lányokkal"
Töltsd ki a nyomtatványt, nyald rá a 4 ezret és ajánlottan add fel, és megkapod az iratot.

aqua6 # 2017.04.20. 13:38

Kedves alfateam!
Köszönöm a gyors reagálást... én is olvastam korábban a küldött linket és ott az van hogy

"Ki jogosult az eljárásra?
Magánszemélyek is bármely okból, pl.:....."

Vagyis én bármely okból kérhetem illeték megfizetése mellett.
Akkor miért tagadta meg a hatóság?

alfateam # 2017.04.20. 13:29
aqua6 # 2017.04.20. 12:38

Tisztelt szakértők!

Személyesen mentem be az illetékes hatósághoz a következő ügyben. Adó és értékbizonyítvány igénylését akartam benyújtani. Peres ügyemben kívánom ezt bemutatni, ahol a haszonélvezet értéke, valamint tulajdonrészek megosztása miatt az ingatlanok értékének kérdése is fel fog merülni.

Mivel én csupán kiemelt ápolási díjban részesülök, úgy véltem hogy ebben az ügyben illeték lerovása mellett, a saját tulajdonrészeim átlagos forgalmi értékének megállapítása-bizonyítása a helyrajzi szám alapján kiadott, adó és értékbizonyítvány alapján lenne a leg költséghatékonyabb. Ha a hivatal megállapítja az ingatlan egészének értékét, attól kezdve van mire támaszkodni.

A hivatalban levő személyek kijelentették hogy ilyen kéréssel én nem fordulhatok a jegyzőnkhöz. Nincs rá jogom!
Különben is én nem hívhatom perbe a jegyzőt! Ezt nem is értettem hiszen senki nem akarja perbe hívni a jegyzőt!

A törvényi helyek olvasása és értelmezése során én azt állapítottam meg hogy az illetékességi területen élő bármely állampolgár kérheti az ingatlanának adó és értékbizonyítvány- át, ha lerója az illetéket, és kéri a jegyző által helyesnek ítélt tény (ingatlan értéke) tanúsítását a szabályoknak megfelelően.

Milyen jogszabályba ütközik az én egyszerű kérésem?
milyen alapon utasíthatja el az ügyintéző az ügy elindítását?

Tisztelettel köszönöm a figyelmet!