Ismeretlen lakcím


nonolet # 2017.05.16. 09:25

Az osztály találkozó nyilvánvalóan nem "jogos érdek" ...

wers # 2017.05.16. 09:05

Ha ez csak ennyi lenne nonolet.... de most nincs hozzád türelmem, meg ezt majd ott az ügyintéző eldönti, akinek erre évekik mosták az agyát.
REINZSU A kérdésből nekem elsőre, nem kiadható az adat.
Többféle lehetőség van, a hivatal megkeresi a másik felet, és értesiti, hogy te kerested. Olyan is lehetséges, hogy zárt boritékban a leveledet a hivatal megküldi.

Még pl. olyanra sem adható ki adat, hogy osztálytalálkozó.

nonolet # 2017.05.15. 22:47

Alapban "jogos érdek" igazolása esetén kiadható.

Adat letiltás esetén, pedig...

http://kormanyablak.hu/…6/OKMIR00007

"Adatletiltás, vagy korlátozás esetén van-e mód adatszolgáltatásra?

Adatletiltás esetében az érintett polgár adatairól más polgárnak, jogi személynek, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetnek adatszolgáltatás

csak akkor teljesíthető,

ha azt törvény , nemzetközi szerződés, vagy viszonosság előírja, illetve,

ha a kérelmező az adatok felhasználásához fűződő jogát, vagy jogos érdekét okirattal igazolja,

vagy a kérelmező jogi személy a polgárral szemben igazolt joga érvényesítése vagy kötelezettsége teljesítése érdekében kéri.

Emellett az érintett polgár eseti engedélyt is adhat az adatai megismeréséhez.

Ki juthat hozzá a nyilvántartásban lévő adatainkhoz?

A jogszabályban meghatározott feltételekkel és korlátok között azok a természetes személyek (polgárok), jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek, akik az adatigénylésük felhasználásának célját és jogalapját megfelelően igazolja."

wers # 2017.05.15. 19:53

ha kiadható az adat

Burn Out # 2017.05.15. 19:37

kormányablak

REINZSU # 2017.05.15. 17:16

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, ha egy hivatalos ügyben ajánlott levélben kerestem egy volt ismerősömet, és nem vette át a levelet, akkor, ha vélhetőleg megváltozott a lakcíme és semmilyen egyéb kommunikációs módon nem tudom vele felvenni a kapcsolatot, hol lehet hivatalosan magánszemélyként megtudni a lakcímét?
Válaszukat köszönöm.