bkv balhé


Ezénvagyok # 2005.06.15. 16:34

Ja még csak annyi, hogy vannak buszvezetők, akik nagyon rendesek, és vannak nagyon bunkók is. Egyszer a Reiter Ferenc utcában jobbra kanyarodtam, mögöttem jött egy busz, de a kanyarodás során a gyalogosok átengedése miatt megállt az előttem lévő, így én is megálltam. (Nem hirtelen, hanem normálisan.) A busz mögöttem szó nélkül elment egyenesen úgy, hogy végighúzta a lökhárítomat. Még meg sem állt, s mire kiszálltam, már olyan messze volt, hogy a rendszámát sem tudtam leolvasni. A kárt magamnak kellett állnom.

Ezénvagyok # 2005.06.15. 16:29

A buszvezető mivel tudja bizonyítani, hogy tényleg kitette az irányjelzőt?

Law1 # 2005.06.03. 07:30

OK, írok most e-mailt.

marvy # 2005.06.02. 14:52

Elnézéseteket kérem, hogy ez a hozzászólásom nem a témához tartozik.

Kedves Law1, irtam arra a mailcimre egy levelet, melyet a neved mellett e-mail fül ad meg, de visszajön a levél, hogy a cím nem létezik.
Esetleg megadnád nekem azt a címet, ahol el tudnálak érni Téged?
Köszönöm előre is.
marvy_85@freemail.hu

kőkorszaki # 2005.06.02. 14:22

Ez nehéz eset főleg mert tovább hajtottál.
A busznak, ha elindul -írányjelzőt is kitette-
azt körültekintően kell tennie. Az induló busznak elsőbbsége van, De mellette elhaladó autót , ha az a kikerülést megkezdte el kell engednie.
Valószinű, hogy ez határ eset volt. A KRESZ tankönyvek ezt részletesen leirják, olvas bele és csak Te dönheted el a történéseket.
A keletkezett tanú vallomásokat, a rendőri helyszinelést olvasd el a bírósági aktákban.
Útána eldönhető, hogyan tovább. /Volt-e szakértő, van -e ügyvéded, tudod- e magadat védeni/

Law1 # 2005.06.02. 07:36

A KRESZ szerint lehet egyáltalán előzni buszmegállóban álló buszt? Németországban, Ausztriában tilos. Magyarországon?

derill # 2005.06.01. 17:09

Rossz helyen kérdezed. Büntetőjognál Nickname-t kérdezd, ő talán tud segiteni, vagy keress egy jó büntető ügyvédet. Tartok tőle, hogy nem egészen ugy volt, ahogy elmondod, mert ilyen alapon bárkit meggyanusithatnának amikor a busz fékez. Ott valami másnak is lennie kell (tanuknak és igen erőteljes fékezésről lehetett szó, amit nem lehet nem észlelni).


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

fakanál # 2005.05.31. 18:11

öt éve kikerültem egy bkv buszt,amely a buszmegállóból éppen indulni készült, ő nem segítette elő biztonságoz kikerülését, és igy a buszsofőr szerint fékezésre kényszerítettem. A buszon egy öreg hölgy csecsemőtenyérnyi nagyságú hámsérülést szenvedett, ugy, hogy még a harisnyája sem szkadt ki (térdén), a buszsöfőr ezután kihívta a mentőt, rendőrséget, és mivel én nem észleltem a balesetet, továbbhajtottam.Hangsújozom, a két jármű még egymáshoz sem ért.
Ezért engem vádol az ügyészség segítségnyújtás elmulasztásáért, és balesethelyzet előidézéséért.
elsőfokon 4 honap 1 évre felfüggesztve, +pénzbírság,másodfokon az ügyészség sújosbításért lebbezett fel és még a jogsimat is be akarják vonatni.
nem vagyok, voltam soha büntetve semmilyen közlekedési kihágásom nem volt.
Kérdem én hol itt az igazság???