eb külföldre utazik


Milka # 2005.10.30. 16:03

Abszolúte nem tiltott...

Legislator # 2005.10.13. 15:34

Nem akarok beleszólni, de nálunk nem tiltott ez az ebfajta?


Sunshine after the rain.

Milka # 2005.10.13. 15:17

tetkója nincs. Legyen?

forumokra # 2005.09.15. 19:43

Kiegeszites: mikrochip sem kell az USA-ba, ha olvashato a tetovalasi szam.

forumokra # 2005.09.14. 21:12

Irj az amerikai staffordshire bull terrier clubnak. informacios email cimuk: info@sbtca.com
A kerdes, hogy leteznek-e tagorszagok az USA-n belul, ahol ez a fajta tiltott ebnek szamit. (szerintem nincs)
Erdekes, hogy ami nalunk csak staffordshire terrier, ugyanazt a fajtat ok staffordshire bull terriernek hivjak. A kutyid utlevelere erdemes lenne majd beszurni a "bull" szocskat a felreertesek elkerulese vegett. honlapjuk: www.http//akc.sbtca.com/
USA-ba egyebkent semmifele karanten nincs, en iden mar ketszer repultem oda, mindketszer kuttyaimmal. Papirjukat megneztek, de a kutyakra se neztek. USA-ba a regi hatosagi allatorvosi kiviteli engedely kell, es NEM az EU-ban ervenyes pet-passport!

Lilly # 2005.09.09. 13:06
  • chip
  • nemzetközi kutyaútlevél

és akkor jöhet a neheze... :(

Milka # 2005.09.02. 14:12

Köszönöm, sokat segítettetek.

the big cat # 2005.09.02. 11:56

Más kontinenesre vagy Nagy-Britanniába általában csak fél év karantén után engedik be a háziállatokat, tehát ezt is számításba kell venni. Az USA nagyon szigorúan veszi a harci ebek tartását, el tudom képzelni, hogy valakinek a karantén alatt szemet szúr, és esetleg el is pusztitják a kutyát.

A harci ebeket a legtöbb légitársaság sem hajlandó szállítani, vagy csak nagyon komoly felár fejében, és ne legyenek illúzióid, ránézésre, a feladáskor döntik el, mehet-e vagy sem.

Pontos tájékoztatásért feltétlenül az USA nagykövetséghez fordulnék, de azt jó tudni, hogy a konzul által adott tájékoztatás, de még a vízum sem köti semmiylen módon az USA hazai hatóságait, tehát nyugodtan döntehtenek máshogy, mint amit a konzul mond.

Milka # 2005.09.02. 11:22

Köszi
Még valaki?

TomSecret! # 2005.09.02. 10:39

Kérj tájékoztatást az USA budapesti nagykövetségétől írásban, esetleg segíthetnek.


jogvédö

Milka # 2005.09.02. 10:08

Üdvözlet!

Jövő nyáron egy-akkorra már másfél éves- staffordshire terrier-t szeretnék az USA-ba utaztatni. A kutya nem törzskönyves, de a papírjai egyebekben rendben vannak. Füle a jelen pillanatban hatályos törvények szerint vágatlan, nem viadalra tartjuk és nem azért vinném ki.
Kérdésem: mi esélye van annak, hogy beengedik? Tudomásom szerint egyes államokban betiltották. Atlantában hogy áll ez a dolog? Mire kötelezhetnek az ebbel kapcsolatban a kiutaztatás miatt? (tetoválásra, bőr alá beültetett azonosító csipre, stb. gondolok)
Ha valaki tud nekem segíteni, azt nagyon megköszönöm.

Egy fanatikus kutyaimádó