Személyi igazolvány


wers # 2012.08.01. 12:05

Én is egy sima A4 nyomtatott papirost kaptam, felismerhetetlen fotoval (bár a kártyáson sem sokkal jobb)

Véleményem # 2012.08.01. 11:33

A kérdezők nem írták le azt hogy kártyaformátumúról van e szó. Ha valaki személyit hosszabbít vagy újat csinál akkor általában helyette A4-es papírokat adnak az okmányirodában az meg semmire se jó.

Aki pedig Horváto.-on át szeretne utazni, ott már gondban lesznek mert nem EU-s ország.

Roy80 # 2012.08.01. 08:18

Kártya formátumú ideiglenes személyivel természetesen LEHET külföldre utazni, aki mást mond, nem jól tudja.

http://www.euvonal.hu/index.php?…

MogyiKing # 2012.07.31. 12:00

Köszönöm a válaszokat! :) (azért kérdeztem meg mert nem, értek hozzá!!)

Véleményem # 2012.07.31. 11:25

adriennn

Ha vissza olvasol akkor rájössz, hogy az ideiglenes személyi nem jó külföldre. Az útlevél lenne a legjobb és a legtisztább.

adriennn # 2012.07.31. 10:27

Nagyon sűrgős ügyben kérném a segitsegeteket! Augusztus 11én külföldre(Olaszorszàgba)utaznék.viszont elhagytam a személyim! Július 19én csináltattam azonnal egy újat viszont így nem mehetek kivkülföldre amíg nem kapom meg. Ideiglenes személyit pedig nem adnak mivel van jogsim ami érvényes.Útlevélért,hogy kész legyen 19.000 ft ot kellene fizetnem. Van valakinek ötlrte mit tegyek??? Nem tudok hirtelen és nem is akarok 19.000et kifizetni! Hogy kaphatnék ideiglenes személyit? Vagy milyrn lehetőségeim vannak útlevélen kivűl???

pazs # 2012.07.31. 08:32

MogyiKing: rosszul mondták. Persze, fizikailag ki lehet utazni, csak éppen nem lesz nálad személyazonosításra alkalmas okmány, ha kéri a rendőr/határőr, az meg para (hacsak nincs útleveled). Aztán ha repülővel utazol, ott pláne probléma, fel sem fognak engedni a gépre.
Ideiglenest nem hosszabbítanak, legfeljebb lejáratkor, ha még mindig nincs meg az állandó, kiadnak egy új ideiglenest (nem előre, mert te nem érsz rá jövő héten).

wers # 2012.07.31. 07:11

Az Okmányirodában azt mondták hogy ideiglenessel kilehet utazni(Németországba).
Jajj istenem, látszik a hozzáértés. De a remény még él, hogy a héten megérkezik.

Véleményem # 2012.07.31. 04:12

Remélem aki ide téved figyelembe veszi:

Az ideiglenes okmányok csak ott érvényesek ahol kiadták őket abban az adott országban!

Ideiglenes magyar személyi csak Mo.-on érvényes.
Ideiglenes szerb jogsi csak Szerbiában érvényes.

Vagy mondjuk ideiglenes külföldi rendszám csak az adott országban érvényes, legyen az angol, német, osztrák stb.

MogyiKing # 2012.07.30. 13:45

Az Okmányirodában azt mondták hogy ideiglenessel kilehet utazni(Németországba).
Olyan lehetőség van vajon,hogy ideiglenes személyinek az érvényességét meghosszabbítsák?

pazs # 2012.07.30. 13:36

Ideiglenes személyivel nem is lehet külföldre utazni.
Viszont a véglegesnek meg kéne érkeznie 8-áig, bár a te 6-ai utazásodon az nem segít.

MogyiKing # 2012.07.30. 13:18

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Július 9-dikén voltam a helyi Okmányirodában (Szentendrei Okmányiroda)új személyi igazolványt csináltatni(lejárt a régi),és az problémám ,hogy még julius 30-dikán sem érkezett meg ,külföldre fogok utazni augusztus 6-dikán és az ideiglenes személyim amit kaptam csak 8-dikáig érvényes ,viszont 13dikán jövök vissza.

A lényeg tehát az ,hogy míg kinn tartozkodom külföldön lejár az ideiglenes személyim érvényessége!!
Az a kérdésem ,hogy ilyenkor mi a teendö?
Meglehet hosszabítatni az ideiglenes szemyélyit?
Vagy kérdezösködjek hogy mikor jön már meg a végleges?

Véleményem # 2012.07.20. 10:11

miyori

Könnyen lehet hogy a horvát határnál vissza fordítanak majd. Vagy úgy mentek ki ahol nincs ellenőrzés. De ha történik bármi Olaszo.-ban akkor az biztos kellemetlen lesz majd.
Kockázatos így az egész. Az ideiglenes dolgok iratok mindig csak az adott országban fogadhatóak el ahova tartozol. Magyar ideiglenes személyi, jogsi, az csak itt országon belül fogadható el.

(Ha valaki utazni nyaralni készül más országba, az jóval előtte készítse el és nézze át az iratait, hogy érvényesek legyenek és megfeleljenek az elvárásoknak.)

Stylo # 2012.07.20. 09:53

Ideiglenes személyit nem kaptál? Szerintem kellett volna, mert azt használhatod úgy, ahogy a rendeset.
Én úgy tudom, hogy a jogosítvány külföldön személyazonosításra nem alkalmas, az útlevés és a személyi igen, azok közül kell vmelyik.

miyori # 2012.07.20. 09:07

Sziasztok!

A párommal hétvégén mennénk nászútra Olaszországba, de a személyimet már érvénytelenítették, és csak egy papírt kaptam, hogy készül.

Meg tudnátok mondani, hogy érvényes lakcímkártyával és jogosítvánnyal (amin még a régi nevem szerepel) mehetek-e???

Nagy segítség lenne!

Köszönöm!

gabo37 # 2012.07.12. 12:19

Sziasztok! szeretném megtudni hogy július 5.-én csináltattam a gyermekeim személyi igazolványukat mert külföldre szeretnénk menni! július 18.-ára már ki van fizetve a repülőjegyünk. szeretném megtudni hogy valaki tudja megérkezik addig a két személyi? vagy mikorra várhatom hogy elkészüljön? kérlek segítsetek! Köszönöm!

phiona20 # 2012.06.25. 09:50

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az ideiglenes személyigazolványt milyen gyorsan állítják ki? Kaptam időpontot, hogy visszamenjek, és akkor már meg is kapom a plasztikkártyát?

Köszi-Fioka

Véleményem # 2012.06.13. 07:02

Bigii

Ideiglenes személyivel az az A4-es papírokkal nem engednek át a határon, mert az nem okmány ilyen formában.
Vissza fordítanak pl. a horvát határon...

Bigii # 2012.06.12. 19:17

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lejárt a személyim, viszont jövőhéten mennék külföldre. Ideiglenes személyivel átengednek a határon? Vagy meg lehetne valahogy sürgetni az új személyit?

gemmma # 2012.05.17. 11:50

Hazassagot kotok Angliaban ket het mulva, parom angol. Fel akarom venni az o vezeteknevet is. Magyarorszagra csak augusztusban tervezunk menni. Akkor meg hasznalhatom a regi dokumentumaimat az utazashoz? El tudom a cseret itt is intezni addig? Le kell az angol hazassagi anyakonyvi kivnatot fordittatni magyarra? Ki fordithatja ezt le? Barmelyik okmanyirodat felkereshetem? Addig Magyarorszagon kell maradnom amig a szemelyi es az utlevel elkeszul vagy milyen papirokkal johetek vissza? Kicsit sok a kerdes, de minden segitseget koszonettel fogadok.

Véleményem # 2012.04.12. 08:19

Menjen el az okmányirodába és kérje a pótlását.
Az ellopott dolgok miatt meg tegyen feljelentést.
Még esetleg a konzul segíthet, de nem hiszem.

Ewed # 2012.04.11. 17:08

Nagyon sürgős!!!!!!
Tisztelt Jogi Fórum!

Nagyon égető lenne a problémám amivel kapcsolatban felkeresem önöket. Koppenhágában dolgozik a párom, most hazajött szabadságra.
Az összes iratát ellopták, és nagyon sürgősen kellene a pótlásuk, vagy valami lehetőség, hogy vissza tudjon menni dolgozni 17-én. Iratok hiányában sajnos itt ragad, és minden elszáll amiért eddig dolgozott.

Kérem segítsenek tanáccsal, hogy mi a teendő, hogy minél hamarabb el tudja intézni a papírjait.

Nagyon szépen köszönöm a segítségüket.
Üdvözlettel:
Dintsér Éva

kicsimadár # 2012.01.19. 13:16

Nemrég lejárt a személyim, jelenleg folyamatban van az új elkészítése, addig is kaptam egy ideiglenes személyi azonosító igazolványt. Feltételezem, hogy ügyeim intézésénél ezt kell használnom, felmutatnom ha szükség van rá. Nos a napokban az OTP banknál szerettem volna elrendezni egy-két apróságot ami halaszthatatlanul fontos lenne számomra de az intézet sajnos nem fogadja el az ideiglenes személyi igazolványomat!!!!Én viszont nem várhatok még kb. 2 hétig az ügyem intézésével! Jogosan járnak el? Valóban nem lehet elfogadni ezt a dokumentumot? Ez nem egy hivatalos okirat a másik elkészültéig? És az érvényes adókártya? Sajnos jogsim és útlevelem nincs. Nem értem! Teljesen tehetetlen és kiszolgáltatott vagyok addig, amíg nem kapom meg a véglegest?

Sherlock # 2010.12.18. 18:49

Én a nyáron csináltattam újat, hétfőn mentem, csütörtökön hozta a postás. Gondolom nem ez az általános, de bármi megtörténhet... :D

monalisa1 # 2010.12.18. 18:47