OTÉK értelmezés


Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.02. 05:31

Ahá... Úgy látszik a jó jogász is holtig... :)

Ne használj tag-et, egyszerűen csak írd be az URL-t, akkor jó lesz.

gitron # 2007.09.02. 04:49

Miért nem jó a linkem?

gitron # 2007.09.02. 04:48

[url=http://www.otm.gov.hu/web/jog_terv.nsf/4574acea75aeebb1c12570f2005072cb/f9600877c01cbb30c1257307004b6952/$FILE/253-1997-korm-rend.pdf]Itt megnézheted az OTÉK tervezett módosítását, ami esetedre kedvező megoldást ad.[/url]

gitron # 2007.09.02. 04:31

Ebben az esetben a kulcskérdés az ún. telepítési távolság. (Tűztávolságot nem említem, mert feltételezem, hogy azonos rendeltetésű, azonos tűzvédelmi besorolású épületek kerülnének egymás mellé.) A telepítési távolság az adott övezetben megengedett leegnagyobb építménymagasság értékének megfelelő, vagy - ha az nagyobb érték - az egymással szemben fekvő épületek építménymagassága.
Tehát ha az építménymagasság az említettektől nem nagyobb, építhetsz zártsorúan.
Megjegyzem, hogy nem lehet csupán a 36. § alapján eldönteni az adott kérdést, az előírásokat összeségükben kell vizsgálni.

KBS!
A zártsorú beépítés azt jelenti, hogy az épület a telek egyik oldalhatárától a másik oldalhatáráig tart. Vagyis a beépítési mód egy-egy telekre értelmezett.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.01. 21:50

Ebben a helyzetben zárt sorú házat építened fizikai lehetetlenség. Már eltekintve attól az esettől, hogy 5-5 méterrel túlépítesz, és egyúttal befalazod a szomszédok feléd néző ablakait.

ylahim # 2007.09.01. 19:34

Kedves fórumozók!

Kérlek segítsetek nekem abban, hogy leírjátok mit jelent az OTÉK 36. paragrafusa!

Én ugyan tudok olvasni, és azt hiszem értelmezni is, ez azonban úgy tűnik nem olyan egyértelmű!

Adott egy telek, amire építeni szeretnék. Az övezeti besorolás: Kisvárosias, jellemzően zártsorú, a beépítés: Vegyes. A telkem melletti szomszédos telkeken lévő házak jelenleg nem zárt sorral illeszkednek az én telkem határvonalán, hanem onnan 5-5 méterre kezdődő ablakos homlokzattal néznek felém. Mindkét oldalról ugyanaz a helyzet.

A kérdés: építhetek zártsorú, a telekhatárra illeszkedő házat a telkemre? A kérdés ugyan megválaszolhatatlan lenne, hiszen egyéb más szempontok is vannak, de ha csupán a 36. paragrafust vizsgáljuk? Az alapján építhetek, vagy nem?

Itt megtaláljátok az említett paragrafust:

http://www.archiweb.hu/…al/index.php?…

Segítségeteket előre is köszönöm!