jelzálog megváltható - e?


guba # 2008.02.28. 18:48

„Vagy egyszerűbb megoldás ha az én jelzálog jogom kerül bejegyzésre az államé helyett (amit megváltok/kifizetek).”

Igen, ha a jogosult engedményezi neked a követelést, akkor átszáll rád a követelést biztosító jelzálogjog is.

balinta # 2008.02.28. 18:08

Igen értem, csak az a kérdés ha enyém az ingatlan -tartozás rendezve- kell-e biztosítanom másik lakást? Esetleg a tartozás és a lakás értéke közötti különbség tőlem követelhető-e? Vagy egyszerűbb megoldás ha az én jelzálog jogom kerül bejegyzésre az államé helyett (amit megváltok/kifizetek).

ObudaFan # 2008.02.28. 17:32

Vagy köthetsz egy megállapodást a tulajdonossal, hogy kifizeted a tartozást, ennek fejében tiéd az ingatlan, és ezek után kifizeted a tartozást kamatokkal, költséggel. Csak ez előtt nem árt kérni a kincstártól egy nyilatkozatot, hogy mennyi is az most pontosan kamatokkal, költséggel.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.28. 14:01

Az árverésen megveheted. Még olcsóbb is lesz.

balinta # 2008.02.28. 13:58

Ó, sajnos az a baj, hogy nem eladó az ingatlan, csak én szeretném ilyen módon megszerezni, ha már nem én örököltem. Aki örökölte, link és el fog úszni az egész.

balinta # 2008.02.28. 13:58

Ó, sajnos az a baj, hogy nem eladó az ingatlan, csak én szeretném ilyen módon megszerezni, ha már nem én örököltem. Aki örökölte, link és el fog úszni az egész.

balinta # 2008.02.28. 13:57

Ó, sajnos az a baj, hogy nem eladó az ingatlan, csak én szeretném ilyen módon megszerezni, ha már nem én örököltem. Aki örökölte, link és el fog úszni az egész.

guba # 2008.02.28. 09:12

Megveheted az ingatlant a jelzáloggal terhelten is, és máris te leszel a dologi kötelezett. A vételárból levonjátok a jelzáloggal biztosított követelést, a különbséget kifizeted az eladónak, a követelést pedig a jogosultnak.

balinta # 2008.02.28. 08:25

Ha az "állam" jelzáloggal megterheli egy rokonom ingatlanát, megváltahatom-e és így a tulajdonomba megy át eladáskor? Mindez az elárverezés megelőzősére szolgálna....