Társasházban egyszeri költség


picurka0505 # 2008.03.17. 09:37

Kedves Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni: A kk felelőssége és a társasházi jog kavargó iszapja újabb és újabb konfliktusokba sodor olvasva a fórumot sokmindenkit! Én végre elértem, hogy megkaptam az Szmsz-t és a határozatokat is. Viszont még a közgyűlésen annó elhatározták az akkori lakók /2005/ hogy egyszeri költségként hozzájárulnak vmi parkosításhoz és meghatározták a szem. szerinti összeget. A költséget nem építették bele a közös költségbe és olyan határozat sem született, hogy a később beköltőzőkkel szemben is igényt támaszthat a kk az akkori egyszeri költség beszedésére. Pedig tőlem most éppen ezt követelik, vagyis hogy fizessem a 2005-ös kavarásuk akkor kirótt költségét, tök mindegy hogy még nem laktam akkor ott! Kérdésem van-e jogalapjuk ehhez? Ha van mivel szankcionálhatják ha nem fizetem? Erre is érvényes-e a közös költség hátralékosokra vonatkozó szabályozás? Mi van ha én nem értek (és értettem volna annó)egyet a sok zölldel, mert + + + -es súlyos allergiában szenvedem. Szóval úgy kerültem ebbe a szituba mint Pilátus a Credóba és újabb és újabb ilyen múltban egyszer felmerült költségekkel zaklat a kk. Mit tegyek? Köszönöm szépen a válaszaitokat, biztos vagyok benne, hogy olvasva problémáitokat (ami sokszor felháborító a kk-ra nézve) át tudjátok érezni a helyzetet!
Picurka