Vételkor csalók áldozata lettem


MajorDomus # 2014.04.15. 20:38

Hét év után ez már egy pohár hideg viz(,amit megihatsz rá)

monalisa1 # 2014.04.15. 17:50

Javítva: -13 m2.

monalisa1 # 2014.04.15. 17:48

Szerintem annak idején csak a vak nem látta (...) hogy 23 m2 hibádzik a megvásárolni kívánt lakás alapterületéből.

Itt balra a Szolgáltatások menüsorban található az "ügyfél keres ügyvédet" rovat.

CsaZso # 2014.04.15. 17:36

Ez nem pontatlan mérés, hanem félrevezetés és összejátszás a társtulajdonossal földterület fejében.
A szerződésben is 67 m2 szerepel és annak idején semmilyen tervrajzot nem volt hajlandó mutatni a volt tulajdonos a házról. Félre lettem vezetve és nem létezik, hogy a törvények alapján ezt nem lehet számonkérni!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.15. 10:42

A pontatlan mérésre nem alapozhatsz igényt. Vagy megtekintetted a vásárlás előtt, hogy mi kerül a kizárólagos használatodba, és akkor tudhattad, hogy mekkora; vagy nem tekintetted meg, és akkor a te mulasztásod.

CsaZso # 2014.04.15. 09:40

Megvan a megosztási megállapodás, amit az előző tulajdonos kötött az osztatlan közös tulajdomnos társsal, mielőtt nekünk eladta és abban is 67 m2 szerepel.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.15. 09:31

Közös tulajdon esetében tulajdoni hányadok vannak.

Ha 67 m2 használatot kaptál, akkor kérd a tulajdonostársadtól a természetbeni rendezést.

CsaZso # 2014.04.15. 09:29

Az adásvételi szerződésben 67 m2 van feltüntetve az ingatlan méretének, amivel annak idején megvettem, nem pedig 54 m2.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.15. 09:22

sak az adásvételi szerződésben az ingatlan m2 méretét.

A közös tulajdonból a neked juttatott használatot.

Be kellene fejezni, mert kérni fogom a topic törlését.

gerilege # 2014.04.15. 09:06

És mi van az adásvételiben, hány négyzetméter?
Tetőtéri az ingatlan esetleg?

CsaZso # 2014.04.15. 09:01

Az a gondom , hogy sehol máshol sem a tulajdoni lapon sem más dokumentumban nem látom feltüntetve a csak az adásvételi szerződésben az ingatlan m2 méretét.

MajorDomus # 2014.04.14. 21:33

Nem volt ügyvéded,és nem láttad a tulajdoni lapot?

Agent Cooper # 2014.04.14. 19:07

Kedves CsaZso!

Akarata ellenére senki nem válhat csalóvá, ugyanis a csalás szándékos bűncselekmény, gondatlanul nem lehet elkövetni. Az adásvételi szerződésben és a tulajdoni lapon mekkora alapterületű az ingatlan? (Ennek van a legnagyobb jelentősége.) Mert ha 54 m2-t vásárolt az adásvételi szerződés szerint, akkor nem hiszem, hogy be lehetne bizonyítani, hogy tévedésben volt.
Sajnos a büntetőjogi felelősségre vonás már nem lehetséges az elévülés miatt, viszont a szerződés megtámadható. Látni kéne az okiratokat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

CsaZso # 2014.04.14. 18:08

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Elnézést a dátum elírása miatt, javítottam az eladás dátumát és így tenném fel a kérdésemet újra!
2007. november 30.-án vettem egy ingatlant, 67m2 -es méretnek megfelelő áron osztatlan közös tulajdonban van az ingatlan. Most eladásban vagyok, amikor szerződéskötéskor az energetikai tanúsítványom bemutatásakor kiderült, hogy az ingatlanom csak 54m2 és ezen az áron tudom értékesíteni. Át lettem verve majdnem 7-évvel ezelőtt megközelítőleg
4-5 milliós összeggel a volt tulajdonos által, aki az ingatlant a számomra 67m2 -ként adta el. Kérdésem kihez fordulhatok aki ingatlan peres ügyekben szakértő és megnyert nem egy ilyen pert, szeretném úgyanis visszaperelni ezt az összeget a csalóktól. Jelenleg egy lehetetlen helyzetben vagyok, majdnem én váltam csalóvá akaratom ellenére, annak idején az adásvételivel is tudom igazolni és a megosztási megállapodás átvételével, melyet az előző tulajdonos köttetett a szomszédommal és abban is 67 m2 van az ingatlanra feltüntetve. Milyen íratok bizonyítanák teljes mértékben, hogy csalók áldozatává váltam annak idején és mennyi az elévülési idő? Hogyan tudnám bebizonyítatni és megnyerni a pert, hogy visszakövetelhessem az átverésem során elveszített milliókat?
Mit tehetek, nagyon elvagyok keseredve!
Várom hozzáértők véleményeit! Ki vállal ilyen ügyet, kihez lehetne fordulni is?
Üdvözlettel: Csaba