Pótkémény bontás


nanemaaa # 2014.04.25. 05:30

Nem.

VW80 # 2014.04.25. 02:15

Szép reggelt mindenkinek!

A problémám a következő lenne. Vettem egy lakást a napokban egy tégal építésű 3 emeletes házban. A lakásban két kéményrendszer volt, a rendes és egy pót. Egy földszinti lakásról van szó. Kb. a 90-es évek közepén az akkori tulajdonos elbontotta a pótkéményt. Az ezutáni tulajdonos pár éve tudta meg, hogy volt ott kémény egyáltalán, a közösképviselő pedig vissza akarta vele építetni. Nem egyeztek meg és maradt is így minden. 2 éve a teljes házban fűtés korszerűsítés történt. A kémény rendszer, melyre gázkonvektoros fűtőegységek voltak szerelve átalakították. Egy cirkós rendszer lett kiépítve. Minden hatóság átvette így a lakást, senki nem jelezte a pótkémény hiányát. Arról, hogy annakidején a tulajdonos bontási engedéllyel bontotta e le azt nem tudni. A közösképviselő állítja, hogy nem tudott a bontásról, hozzáteszem még is meg tudta mondani a bontás időpontját...
A kérdésem az lenne, hogy kötelezhetnek e engem arra, hogy egy közel 20 éve elbontott pótkéményt visszaépítessek. Mint írtam, az összes hatóság átvette így a lakást a fűtés korszerűsítés után.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:
VW80