lakasvasarlas kozmutartozasokkal,kulfoldon elo tulajdonostol


MajorDomus # 2014.08.03. 20:17

,, megvezetni,,

MajorDomus # 2014.08.03. 20:15

Tudom, napi tapasztalat.

Csak nem látjátok mögötte az iróniát.

A megbízott ügyvéd lelkesedése addig tart míg a lóvét át nem veszi.
Utána a vevő úgy írattja át ahogy tanulta.

Nem hiszem hogy hivatásos ügyvéd, ennél sokkal jobb tapasztalataim vannak.

Valami jogász lehet, de ennyire nem lehet megvédeni az ügyfelet.

Azért gyanús, mert aki rendszeresen készít adásvételi szerződést, az nagyon jól tudja hogy megy ez a valóságban.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.03. 09:42

Sok kolléga a földhivatalban sem jár el, nemhogy a vízműveknél.

Egyjogász # 2014.08.03. 07:35

Ha tudsz olyan ügyvédet, aki elmegy a vevővel a közműszolgáltatókhoz átíratni a szolgáltatást, majd küldd már nekem a nevét és címét...:)))

Intéztem már néhány adás-vételt vevői és eladói oldalon is, találkoztam nagyon jó és nagyon szar ügyvéddel is, de abban egyöntető volt a véleményük, hogy nekik a közüzeemi szolgáltatásokra vonatkozó szerződések megkötéséhez semmi közük nincs.

"Nullás" igazolást kértek a közműszolgáltatóktól (amit persze az eladónak kellett beszerezni) oszt annyi.

MajorDomus # 2014.08.02. 21:19

Beryl
A társasház nem jogi személy (csak jogképes) tehát az új tulajdonos nem jogutód.

Éppen ezért a szolgáltató bebiztositja magát szerződéssel, csak akkor köt szerződést ha @z eladó és a vevő is együtt járul az ügyfélszolgálati irodába a mérőóra állásokkal, s a helyszínen befizetni az eladó záró állásig a fogyasztást.

Ezért mondtam, hogy menjen veled az ügyvéd átiratni, addig pénzt ne csak egy letéti igazolást adj neki arról, hogy a vételár teljes egészében a te ügyvéded irodájában rendelkezésre áll.

Ez fordítva szokott lenni a szerződés után, de itt légy óvatos.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.02. 13:56

nem lehet jogszeru.
Pedig ezt pont jól mondta. Csak azt nem teszi hozzá, hogy a közműszolgáltatók ezt másképp tudják, és beleőszülsz, míg érvényt szerzel az igazadnak.

beryl # 2014.08.02. 13:14

Koszonom a valaszokat, valoban megszivlelendoek.
MajorDomus gyakorlati ismeretei nagy segitseget jelentenek.
En is ugy erzekelem, hogy az elado ugyvedjenek az az allitasa ,mely szerint " ezeket a tartozasokat az uj tulajdonostol (aki a lakast megveszi) nem kovetelhetik a kozmuvek. A kozmutartozasok tekinteteben az uj tulajdonos nem minosul jogutodnak, es a tatozas megfizetese nelkul kerhet ra uj orakat." nem lehet jogszeru.

Megkerdeznem meg, hogy pontosan milyen meghatalmazasra van szuksege az ugyvednek a kulfoldon elo magyar allampolgarsagu tuljadonostol (az eladotol) ahhoz, hogy atvehesse a vetelarat, es a meghatalmazas alapjan a Foldhivatal bejegyezze az adasvetelt (az uj tulajdonos tulajdonjogat)? Valaszotokat elore is koszonom.


Maria. Beryl

MajorDomus # 2014.07.30. 21:41

Csak jelzem, hogy elég béna lehet a kollégám, hogy,, jelentős közös költség tartozás,, még nincs ráterhelve az Ingatlanra.

MajorDomus # 2014.07.30. 21:37

Beryl

Ne menj bele így!

Az ügyvéd átver.
A közüzemi szerződések a tulaj nevére szólnak, a szolgáltató nem köt veled új szerződést, míg a tartozás nincs kifizetve.

Magyarul, leveszi a gázórát, elviszi a villanyorat, addig nincs szolgáltatás, a vízmű felmondja a szerződést, a fogyasztását a társasház főmérőjére terheli ki, ezzel, pedig a közös képviselő fog tőled vizóra nélküli közös költséget kérni, ami kb. A duplája a normál közös költségének.

Hallgass rám,mert naponta ilyen ügyekkel foglalkozom.

Helyezd ügyvédi letétbe a vételárat, de a saját ügyvédednél!
Követeld meg az eladótol, hogy szerezze be a társasháztól a 0-s igazolást, hogy nincs tartozás.

Valamennyi közműhoz menjen veled az ügyvéd, és - ha tudja-irassa át a szolgáltatást a nevedre!
Nem fog sikerülni.
Arra vigyázz, ha nem a tulaj írja alá veled a szerződést, akkor a külföldi lakóhelyén az ottani közjegyző által kiállítást és hitelesített meghatalmazást kell készítenie az itteni képviselőjének, amiről itt fordító irodával kell hiteles fordítást készíttetni.

Ezzel járhat el a meghatalmazott.
Hidd el, én most zongoráztam le egy lakás vételt, osztrák tulajjal(a Fórum segítségével).

Két hete kaptam meg a földhivatal bejegyzést.

Azért figyelj erre, mert a Földhivatal nagyon odafigyel a törvényességre.

Kbs beirása is erre utalt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.30. 13:21

Aztán van-e annak az ügyvédnek más ügyvéd által ellenjegyzett meghatalmazása?

beryl # 2014.07.30. 11:01

Kerem a segitsegeteket es tanacsaitokat.
Fiam lakast szeretne venni Budapesten, talalt is megfelelot. Nekem azonban ketelyeim vannak, kulonos tekintettel a lakasban talalhato kozmuvekkel kapcsolatos tartozasok miatt.
Ezen tulmenoen jelentos kozos koltseg tartozas is van a lakasra. A tartozasok teljes osszege mintegy 2 millio Ft.
A tulajdoni lap tiszta, nem szerepel rajta tartozas, jelzalog.
A jelenlegi tulajdonos az ingatlant oroklessel szerezte, magyar allampolgar, de eletvitelszeruen kulfoldon, egy tavoli orszagban el.
Egy videki ugyvedet bizott meg az eladas lebonyolitasaval.
Az ugyved azt allitja, hogy a hagyateki eljaras soran a kozmutartozasokat nem jelentettek be a kozjegyzonel, igy az ingatlan tulajdoni lapja tiszta. Az ugyved allitasa szerint ezeket a tartozasokat az uj tulajdonostol (aki a lakast megveszi) nem kovetelhetik a kozmuvek. A kozmutartozasok tekinteteben az uj tulajdonos nem minosul jogutodnak, es a tatozas megfizetese nelkul kerhet ra uj orakat.
Kerdesem: az ugyved allaspontja helytallo, jogszeru-e? Milyen meghatalmazassal kell rendelkeznie a kulfoldon elo tulajdonostol, hogy megkothesse az adasveteli szerzodest es a vetelarat atvehesse? Vannak-e alaki, formai kovetelmenyek melyek a foldhivatali bejegyzeshez szuksegesek (pl. kozjegyzo elott kotott meghatalmazas)?
Koszonom valaszaitokat es segitsegeteket.


Maria. Beryl