ingatlanközvetítői szerződés felmondása


didu # 2015.08.24. 13:46

Köszönöm ! Még egy kérdés: Ha nincs kizárólagos szerződésem és egy másik iroda magasabb áron eladná az ingatlanomat, de az első is jelentkezik vevővel aki olcsóbb fix áron hirdette akkor mi a helyzet ? Jár e utóbbinak jutalék esetleg fájdalomdíj vagy sem?

Bea1 # 2015.08.24. 14:02

a szerződés szabályozza, szerintem nem jár neki semmi. Az ingatlanosok általában lefelé szokták vinni az árat, nem felfelé... ha nincs kizárólagosság, te is hírdetheted, és rajtad keresztül érné meg igazán megvennie bárkinek is, mert te el tudod engedni a többszázezres jutalékot a vevőnek, amit az ingatlanos kapna. az első viszont jogosan reklamálhatna, hogy ugyanazt az ingatlant olcsóbban hírdeted máshol.

didu # 2015.08.24. 16:19

Az legelső hirdeti túl olcsón, még nem szóltam neki. A többi csak drágábban hirdetné, mert nagyobb lenne a jutaléka is. Nem én kerestem őket, de ha el tudják adni drágábban akkor ügyesek :)Az első szerződés nem tér ki ilyesmire. Én magam is hirdetem, azóta hívogatnak az ingatlanosok, hiába írtam oda, hogy ne tegyék.

Bori Bori # 2015.08.24. 19:18

Valamire való ingatlanosok kikötik a szerződésben, hogy sehol senki nem árulhatja olcsóbban, mint ők. Mivel mindenki egy helyen kínálgatja ugyanazt a lakást, egymás alatt 5x ugyanaz az ingatlan. Melyik telefonszámot hívod fel? Amelyik a legolcsóbban kínálja ugyanazt.

didu # 2015.08.25. 14:25

Igen, ezt értem, de drágábban árulnák az első szerződőnél :)

Bori Bori # 2015.08.25. 18:52

Ennek nem sok értelmét látom.

didu # 2015.08.26. 09:41

Azért árulnák magasabb áron, mert rátennék a jutalékukat, csak már kössek velük szerződést :)