Ingatlanközvetítés


Cuculus # 2018.09.19. 10:50

József! De úgy szól a szerződés, hogy lejárta után is fizetnunk kell neki 2 even keresztül, ha olyan veszi meg, aki nála is megfordult.
Ezeknek a személyeknek a listajat szeretnem, nehogy nekik olcsobban eladjam és még jutalékot is fizessek

drbjozsef # 2018.09.19. 10:25

de adja ki az adatokat = NE adja ki az adatokat

drbjozsef # 2018.09.19. 10:25

Nemhogy lejárt szerződésnél, de élő szerződésnél is semmis a kizárólagos kikötés, és nem jár jutalék ha az eladó maga adja el az ingatlant. Nálad pláne. Közöd nincs hozzá kinek és miért adja meg az intatlan adatait. Ha jutalélot akar, dolgozzon meg érte, de adja ki az adatokat, hozza személyesen a kuncsaftokat. Ráadásul már lejárt a szerződés? Akkor mégis mi a fenét akar?

http://www.kuria-birosag.hu/…vi-hatarozat

Hajtsd el az ingatlanost jó messzire.

Cuculus # 2018.09.19. 09:10

Mi védi az eladót?
Ha lejárt az ingatlanközvetítővel a szerződés es az ingatlanos nem hozott vevőt, de sok érdeklődőnek állítólag kiadta a címet, és ezután a tulaj lejjebb viszi az árat, hogy végre sikerüljön eladni a lakást, de nincs információja arról hogy kinek adták ki korábban a címét, akkor az eladó pofára eshet, ha olyan valakinek adja el olcsóbban, akinek az adata rögzítve van az ingatlanosnal. Duplan veszít. Olcsóbban adja es még az ingatlanosnal is fizetnie kell.
A szerződés lejartakor a megbizónak van-e joga kikérni azon szemelyek listáját, akik az ingatlanosnal megfordultak?
Vagy hogy tudja elkerülni, hogy olyan személynek adja el olcsóbban, aki után még jutalékot is fizetnie kelljen.
Nem akarjuk kikerülni az ingatlanost, de olcsóbban csak annak adnánk, akiről biztosan tudjuk, hogy mi szereztük.

MajorDomus # 2017.05.10. 21:26

Szabálysértés!

RhinoCoke23 # 2017.05.10. 19:40

Köszi Tamás, tényleg értékes hozzászólás volt...
Azt tudom, hogy nem csalás végzettség nélkl dolgozni, viszont olvastam egy oldalon, hogy btk-ba vennék, az ingatlankozvetitest engedély nélkul, ezért a kérdés.
Ha valotlant állitok, akkor mindegy, hogy van e rola papirom vagy sem. :) Várom továbbra is az épito hozzászolásokat. Udv.

drbjozsef # 2017.05.10. 16:36

Ha már ingatlan, akkor lakásmaffiát kell alapítani. Mondjuk az tényleg btk érzéleny dolog.
A végzettség és jogosultság hiányában végzett közvetítés önmagában nem szerintem.

De ha probléma merül fel valamelyik adásvételnél, és elővesznek akkor lehet gond, mondjuk valamilyen valótlan állítás miatt nem húznak rád valami csalás-féleséget...

RhinoCoke23 # 2017.05.10. 13:04

Kedves Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy amennyiben nem hivatalosan, cég és vállalkozás nélkul foglalkoznék ingatlan közvetitessel a környékunkön, az törvénybe utkozne e?
Tehát BTK ába utköző lenne-e.Az eltitkolt jövedelem és a NAV része már nem érdekel, pont miattuk nem tudom normálisan csinálni. Sem ingatlanközvetítői sem semmilyen hasonló végzettségem nincs. Tisztában vagyok vele, hogy milyen előírásoknak kellene megfelelni, nem ez a lényeg. CSak szeretném, tudni, hogy ha feketén csinálom, a rendőrség részéről kaphatok-e nyomozást, stb, vagy "csak" a NAV fog cs>szegetni....
A válaszokat előre is köszönöm.

MajorDomus # 2017.03.19. 21:05

Igen,de tudjuk,hogy ez a része ,,már fizetős,,

Dr.Attika # 2017.03.19. 06:10

Ha nagyon akarjuk megtudjuk.

MajorDomus # 2017.03.18. 21:40

Hm
Tudjuk melyik ez a cég?

Dr.Attika # 2017.03.18. 06:02

Tisztességtelen szerződési feltételeket alkalmazott egy országos ingatlanközvetítő irodahálózat

A Pest Megyei Főügyészség egy ingatlaniroda szerződéseibe foglalt tisztességtelen szerződési feltételek miatt fordult keresettel a Budapest Környéki Törvényszékhez.

Egy Pest megyei székhelyű ingatlanközvetítő cég számos fővárosi és többek között Pest, Bács-Kiskun, Somogy, Csongrád, Veszprém, Fejér megyében működő irodából álló hálózatot épített ki. A cég előre elkészített egy szerződés mintát abból a célból, hogy az alapján kösse meg a hozzá forduló, ingatlanjaikat értékesíteni kívánó emberekkel a közvetítői szerződést. Ezt a szerződésmintát írták alá az ügyfelek a cégnek az ország különböző pontjain működtetett ingatlanirodáiban.

Az ingatlanközvetítő cég egy ideje már alkalmazta a szerződésmintát, amikor a Pest Megyei Főügyészség azt fogyasztóvédelmi tevékenysége körében megvizsgálta. E vizsgálat során a főügyészség megállapította, hogy a szerződés számos rendelkezése tisztességtelen, vagyis a szerződésből eredő jogokat és kötelezettségeket egyoldalúan és indokolatlanul az ingatlanuk eladására megbízást adó személyek hátrányára rögzíti.

Tisztességtelen a szerződésnek az a kikötése, mely szerint a megbízónak akkor is ki kellett fizetnie a közvetítő díjat, ha az ingatlant nem az iroda közreműködésével adta el. Sértette a jóhiszeműség és a tisztesség követelményét az is, amikor kizárták annak a lehetőségét, hogy az eladó a saját ingatlanát maga is értékesíthesse. Tisztességtelen volt az a szerződési kikötés is, amikor az eladónak ki kellett adnia az ingatlant megvásárló adatait az ingatlaniroda részére.

A Pest Megyei Főügyészég a tisztességtelen szerződési feltételeket keresettel támadta meg a Budapest Környéki Törvényszéken, azok érvénytelenségének megállapítása érdekében.

MajorDomus # 2017.03.12. 20:26

Ilyen az algoritmus.
Hidd el eladni sem egyszerű.

matthiasi # 2017.03.12. 09:32

Figyel a nagy testvír !!


Most vagy 40 hirdetés ugrott fel 3 millától 50 milláig !
A minap egy láncfűrészre kattintottam és azután napokig láncfűrészek garmadája jelent meg a képernyőmön.

matthiasi # 2017.03.12. 09:29

MD ez nekem szólt volna ?
Ahogy írtam, mint eladó nem szerepeltem még a piacon.

Gondolom a közvetítők mindig az un. előre megírt blanketta szerződéssel operálnak.
Akár a biztosítók.
a magas lóról kinyilatkoztatják, hogy az ő szerződéséket jogász készített. Ami igaz is, csakhogy abban mindig feléjük lejt a terep.

Mikor olyan kedvem van elcsalom a szegény felhajtókat majd a szerződéskötésig, aztán amikor azt mondják, hogy én semmit sem írhatók bele értetlenkednek. Milyen szerződés az amikor az egyik félnek diktálnak ?
Olyan mint a trianon..... az végül nem egy szerződés, hanem egy diktátum.
Amúgy bizonyos esetekben van létjogosultsága az ingatlanközvetítésnek. De csak kölcsönös és méltányos szerződéssel.

MajorDomus # 2017.03.11. 22:37

Ha majd eladsz 2 lakást hamar rájössz!

Nagyon macerás!

matthiasi # 2017.03.11. 19:29

Amúgy az ingatlan közvetítés .... mármint annak elemzése régi hobbim.
Igénybe is vettem, többször is.... mit vevő.
A bőséges kínálatukból választottam sikeresen.
Mint megbízó még nem kerültem velük kapcsolatba.
mert eladó ingatlanom eddig nem volt. Volt viszont kiadó nagyon sokszor. Na ott kellett rengetegszer nemet mondani. Mert mindig jöttek, hogy ők kiadják az ingatlanomat. legtöbbször leráztam őket. mi hogy az én ingatlanomat kiadják , hát kötve hiszem... ők csak legfeljebb mutogathatják.
Ja hogy reális legyek . fáradtságos szakma a közvetítés.
Vételnél azt azért nehezen értem meg, hogy az aki benne lakik az eladandó lakásban miért biz meg közvetítőt , nyilván önállótlan.

matthiasi # 2017.03.11. 19:18

Megjegyzem, ha eladjatok a lakast, ugyis ugyvedhez

kell menni,

Csak a vevőkre vonatkozik az ügyvédi közreműködés.
amit sajnos jó 40 éve kikényszerített magának a szakma.
ez persze nem jelenti azt , hogy bonyolultabb ügyeknél nem árt ha az eladónak is van saját ügyvédje.

Ha bár ha rajtam múlna én egy egyszerű beadványt is ügyvédi ellenjegyzéshez kötnék.
De hát nem találok meghallgatásra, azért itt ténykedek.

matthiasi # 2017.03.11. 19:12

REINZSU !!

Azért ez nem egy megoldhatatlan feladat. Nem kell

most eladni azt a lakást, olyan szituációt kell teremteni, hogy az érdeklődőknek el menjen a kedvük a vételtől. És nem is kell direktben. Egy minden lében kanál szomszéd pár jól célzott félmondattal kedvét veszi az érdeklődőknek.
Aztán a két közvetítő ráun a dologra. A tanulság viszont az minden szerződést tüzetesen át kell nézni.
persze az eladás ilyenkor késik.
Viszont a közvetítők ilyenkor is munkát végezetek. Ha végeztek, mert a lakást hirdetni és bemutatni kell.

mint ahogy az sem megoldhatatlan, hogy a szerződést ide feltegyétek. gondolom manapság már e- maliban is küldik a tervezete 8 megjegyzem mi már 12 éve is küldözgettük az ügyvédhez oda - vissza a tervezetet.
aztán itt valami jogász vagy műkedvelő csak ráharap.
persze név nélkül kell felrakni. Had tanuljunk az előnytelen szerződésekből.

MajorDomus # 2017.03.11. 00:28

Valószinűleg ez a helyzet!

drbjozsef # 2017.03.10. 19:55

Én nem vagyok jogász, laikusként csak annyit írnék, hogy több ingatlanos topikban volt mar hasonlóról szó.
Olvass vissza párban.

Gondolom, az a bajotok, hogy kizárólagos szerződést kötött, rögtön kettőt, és ha eladja az ingatlant, akkor mind a két közvetítő kérni fogja a valahány százalékos díját.

Ha pontos szakvéleményt akartok a szerződésről, akkor nem fogjátok megúszni, hogy ügyvédhez menjetek, mert itt senki nem fog nektek grátisz elolvasni és értelezni sokoldalas doksikat. Valószínűleg, de semmi sem lehetetlen.

Én azt mondom, olvassátok el ezt :

http://www.kuria-birosag.hu/…vi-hatarozat

Foleg a II. es a III. pont ami titeket érint. Eszerint nem kell kifizetnetek a dijat, adjatok el nyugodtan a lakast, ha tartjak a markukat, vagy perrel fenyegetnek, csak kuldjetek el nekik a linket, es pereljenek, ha akarnak.

Megjegyzem, ha eladjatok a lakast, ugyis ugyvedhez kell menni, ot talan meg tudjatok kerni, hogy vessen egy pillantast a szerzodeseitekre, vagy tud a fenti kuriai hatarozatrol, es meg tud nyugtatni titeket.

De lehet, hogy en tevedek, nem ertek hozza.

REINZSU # 2017.03.10. 19:06

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy a lányom tavaly 2 különböző időpontban kötött 2 ingatlan közvetítő céggel szerződést a lakásának eladására vonatkozóan.
Ebből bonyodalom származott most, mert magánúton szeretné eladni végül is a lakását.
Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne ide a Fórumra beküldeni egy jogásznak a lányom nekem levélben feltett kérdéseit és a mellékletként csatolt 2 db Szerződést?
Természetesen, hogy a lányom neve inkognitóban maradhasson.
Meg tudnának esetleg adni egy email címet aki jogi tanácsot adna elektronikus levelezés útján?
Sajnos sem én sem a lányom nem állunk úgy anyagilag, hogy egy személyes jogi tanácsadást, konzultációt meg tudnánk fizetni.
Válaszukat segítségüket előre is nagyon szépen köszönöm.