vagyon - ingatlanfedezet


MajorDomus # 2017.06.28. 21:23

Örülj a pénzednek!

bibóca40 # 2017.06.28. 11:48

Köszönöm szépen.
Igen, megvan, eltettem.

drbjozsef # 2017.06.28. 10:09

bibóca,

a szerződésed megvan, amit írtatok, hogy mennyi jár neked a lakasáseladás után? Ha igen, azt jól tedd el, és kész, minden más téged nem érint.
Én nem csinálnék ezen kívül semmit. Az, hogy honnan jött az összeg, nem a Te dolgod.

bibóca40 # 2017.06.28. 09:49

3 éve ajándékoztuk neki.
Olyan félelmeim vannak, hogyha a cége számlájáról küldte, akkor nincs-e valami simli a háttérben, aztán rám keni.
A közlemény rovatba annyit írt, h végelszámolás.
Menjek még ügyvédhez, h lepapírozzuk mennyit és milyen jogcímen utalt?
Nagyon köszönöm a sok segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.28. 09:12

elképzelhető, ha több mint 5 éve ajándékoztátok neki.
... nem több ...

drbjozsef # 2017.06.28. 08:08

Adóznia annak kell, aki pénzt kap.
Ha arra gondolsz, hogy az exanyósodnak az ingatlan eladás után, akkor elképzelhető, ha több mint 5 éve ajándékoztátok neki.
Neked a most kapott pénz után valószínűleg szintén nem kell adózni, mert a házassági vagyonközösség megszüntetése után nem kell, ehhez elég a szerződés amit kötöttetek annó.

bibóca40 # 2017.06.28. 06:39

Nem játszom, tényleg félek.Annyi embert vert már át.
Azt tapasztalom, hogy az ilyen gerinctelen emberek ismerik a jogi kiskapukat, nekem pedig a becsületem fontos.Így neveltek.
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint számomra az a lényeg, hogy kaptam valamennyit, bajom nem lehet.
Annyit találtam a neten, ha úgy van ahogy sejtem, akkor neki nem kell adóznia.

MajorDomus # 2017.06.27. 20:47

Nem hogy örülnél,hogy betartotta a megállapodást.

Nagyon keservesen jutottál volna a pénzhez.

Ettől féltem.

Hogy juthatok a pénzemhez,csak per útján?Az évekig tart :(

Most neg játszod itt a gáncsnélküli lovagot!

lajcsó # 2017.06.27. 19:22

"Nekem becstelen pénz nem kell."
Pénznek nincs szaga. Ez nem a te problémád, hanem az övé. De ha sok időd van, akkor nyomozgathatsz a pénz eredete után, de szerintem teljesen fölösleges.

bibóca40 # 2017.06.27. 18:57

Eladta a volt anyósom a lakást.A szerződésbe foglalt összegnél kevesebbet utalt a volt férjem.Már ez sem érdekel, nincs kedvem,erőm harcolni.
Viszont feltűnt, hogy nem arról a számláról küldte, amiről a gyerektartást szokta.
Volt még a házasságunk előtt alapított Bt-je és KFT-je. Nekem mindig azt mondta, hogy befuccsoltak, de papíron megvannak.Azon rágódom,hogy valamelyiknek a számlájáról utalhatta a pénzt.Ha igen, ez legális?Hogy járhatok utána?
Nekem becstelen pénz nem kell.

MajorDomus # 2017.06.09. 19:58

Addig csak elmélet!

bibóca40 # 2017.06.09. 09:53

Köszönöm.

drbjozsef # 2017.06.09. 06:43

De azt írtad, hogy a tulajdoni lapon még nincs bejegyezve az új tulajdonos. Akkor pedig még jogilag nincs eladva, hiába lobogtatod a szerződéseteket.
Nézd a tulajdoni lapot, és ha megtörténik a bejegyzés, akkor tudsz csak lépni.

MajorDomus # 2017.06.08. 21:15

Még szép,hogy elutasitotta!

Nehéz dolgod lesz!

bibóca40 # 2017.06.08. 18:35

Én elmondtam az ügyvédemnek, hogy az akkor még anyósom nevén van a lakás.Azt mondta, jó lesz így a szerződés.
Az új ügyvédem mondta, hogy szégyen, hogy jogász kiadott a kezéből ilyen papírt.
Köszönöm a tanácsot,első körben a fizetési meghagyással próbálkozunk.Az sajnos nem jött össze, hogy új szerződést írjunk (ezt javasolta a jelenlegi ügyvédem), elutasította a volt férjem és az anyja.

MajorDomus # 2017.06.07. 21:37

A gazda nélkül csináltátok a számadást!

nonolet # 2017.06.07. 21:08

Ebből már nem lesz pénz...

bibóca40 # 2017.06.07. 20:19

Nekem a házasságunk alatt közösen fizetett lakáshitelből jár.A volt férjem kezességet vállalt egy haverjának, amiből bírósági ügy lett, félt a végrehajtástól, ezért lett a volt anyósom nevére ajándékozva a lakás, hogy a volt férjem nevén ne legyen semmi.
A külön megállapodásban a szerződő felek a volt férjem és én vagyunk ( a volt anyósom nem szerepel) az ingatlan címe szerepel még a szerződésben, illetve az, hogy hány százaléka jár nekem a vételárból.
Egy e-mailem van még a volt férjemtől, amiben annyit írt, hogy majd ki fog fizetni.Ez nem tudom számít-e, hisz csak egy magánlevél.

MajorDomus # 2017.06.06. 20:06

Hát elég necces az ügy!

Mi van abban a szerződésben,kik a szerződő felek?

drbjozsef # 2017.06.06. 17:30

Tehát neked semmi közöd az ingatlanhoz, papíron a férjednek sem.
Az egyetlen kapaszkodód az a szerződés. Legalább a lakás adatai szerepelnek benne, hogy minek az eladásából jár neked a pénz? Nem is értem, hogy az exanyósod lakáseladásából milyen jogcímen fogsz te jövedelmet szerezni, de mind1. Szóval kötöttél egy szerződést a férjeddel, hogy az anyósod lakáseladásából jár neked pénz? Ez azért még gubancos lehet a végén, ha nem írta alá anyósod is a szerződést.

Amúgy igen, ez a helyzet: ha valaki nem teljesít szerződés szerint, akkor először fizetési meghagyást bocsáttathatsz ki ellene, és ha ellentmond, akkor perré alakul a követelés.

Írjál neki egy tértivevényes-ajánlott levelet, benne a számlaszámoddal, hogy az adásvétel után 15 napon belül erre utalja át a szerződésben megjelölt százalékát az eladási árnak. Ha nem, fizetési meghagyást és végrehajtást indítasz ellene (mondjuk ki ellen? Az anyósod szerepel a szerződésben?), és ha kell bírósághoz fordulsz. Hátha.

Mivel a szerződést be kell adniuk a földhivatalba az új tulajdonos bejegyzéséhez, nem tudják eltitkolni a vételárat. Elvileg írhatnak bele kevesebbet, de az a vevőnek nem érdeke, mert alacsony lesz a szerzéskori értéke, ha később mégis eladná. Hacsak nem fűzik be őt is, mint téged.

bibóca40 # 2017.06.06. 16:03

Köszönöm a válaszokat.
Ettől féltem.Ma beszéltem vele,azt mondta, hogy június végéig kell a házat kifizetniük.A múltkor meg mást mondott.
A lakásunkat nyilván az anyjával együtt adta el.
Hogy juthatok a pénzemhez,csak per útján?Az évekig tart :(

lajcsó # 2017.06.05. 19:54

"A bevételből+ hitel házat vett."
Erre gondoltam, amikor kérdeztem, miért nincs nyoma a szerződésnek a földhivatalnál?

MajorDomus # 2017.06.05. 18:46

Volt pénze!

lajcsó # 2017.06.05. 17:56

"A Földhivatalban mindkét ingatlan a régi tulajdonos nevén van, még széljegyzet sincs."
Akkor hogy kapott hitelt az ingatlan vásárlására, ha még be sincs nyújtva az adásvételi szerződés a földhivatalhoz?

drbjozsef # 2017.06.05. 10:43

A volt férjem eladta a lakásunk( az anyja nevére ajándékoztuk még a házasságunk alatt).

Hogy mi? Hogy adott el valamit, ami nem az övé?