Sorháznál "közös" fal problémája


Zoltanuss # 2017.08.10. 09:48

Az ábra alapján a mi házunk -at határolja a fal tehát neki kellen bepucolni, de a szomszéd is közre működhet !!

vcapone # 2017.08.10. 05:45

Értem és köszönöm az információkat!

nanemaaa # 2017.08.09. 14:57

Önálló helyrajzi számú telek? Itt nem a /A..../B...stb alátörésekre gondolok, mert az albetét. Akkor viszont nincs kérdés. Ha külön telek, külön épület, akkor azé a homlokzat, akinek az épületszerkezete a fal. Elvileg mindkét épületnek a közös telekhatáron önálló határfalának kell lennie. Ha ez nincs, akkor az épület szabálytalanul épült, és megnyílt a vita lehetősége. Én mégis azt mondanám, hogy a homlokzat azé, akinek a helyiségét határolja a falszakasz, hiszen neki van nagyobb érdeke a fal meglétében. Az már más kérdés, ha te is be tudtál ázni, akkor ott részedről is lehet némi szakszerűtlen épületcsatlakozás fennforgása. Ki épített később? ;)

vcapone # 2017.08.09. 12:53

https://goo.gl/…WeBhSH5xJFg6

Így kell elképzelni!

vcapone # 2017.08.09. 12:34

Nem közös a telek. Sima sorház. Mindenkinek saját telek, saját kert stb.

nanemaaa # 2017.08.09. 05:42

Kinek a telkén áll?
A kérdésedből arra következtetek, hogy valójában nem sorházban, hanem egy többlakásos társasházban laksz. Amennyiben a feltételezésem helyes, a homlokzati fal a társasház osztatlan közös tulajdonát képezi.

vcapone # 2017.08.08. 07:58

Üdvözlök mindenkit!

Az én problémám a következő:
Sorházban lakom és a szomszédom háza nagyjából 1,5 méteres szinteltolásban van (ő háza van lejjebb). Azaz a két ház között van egy kisebb területű oldalfal is a két tető között. Viszont ez az oldalfal a ház építése óta (35 éve) nincsen bepucolva, kilátszik a tégla is néhol. Nagy esőzéseknél (de csak pár éve van ez) a szomszéd egyik szobája beázik (nagy eséllyel emiatt), illetve a mi egyik szobánk is egyszer (hatalmas esőzés rossz irányból) beáázott.
Viszont a kérdésem a következő: Ez a fal kié? Ki felel érte? Kinek kell/ene megcsináltatnia?

Köszönöm válaszaitokat előre is!