Közös költség


whiteseed # 2017.08.11. 12:36

Nem csodálkozom, információt gyűjtök.
A kérdésem az volt hogy a befizetések elsősorban a hátralékban kerülnek jóváírásra, vagy az adott hónapra könyvelik le, (van-e erre törvény vagy jogszabály) mert ha előbbi akkor a hátralék megszűnt.

MajorDomus # 2017.08.10. 20:50

Akkor miért csodálkozol?

whiteseed # 2017.08.10. 04:55

Küldtek kimutatást. A következők vannak benne: dátum, előírás, fizetve, egyenleg, megjegyzés. A megjegyzés kimerül a közös költség kiírásban, (nincs rá írva melyik hónap.) Ahol nem volt fizetés ott üres a fizetve rubrika, utána meg ahol volt fizetve az be van írva arra a hónapra X összeg. Volt 42.000 elmaradás, utána történt 62.000 befizetés havonta, persze ezzel egy időben havonta nőtt a tartozás is. A befizetések egy része akkor történt mikor már nem volt a tulajdonomban az ingatlan.

MajorDomus # 2017.08.09. 22:10

Nem neked!
Miért nem kérsz egy tételes kimutatást?

whiteseed # 2017.08.09. 13:13

Üdvözletem!

A következő kérdésem van. Volt tulajdoni részem egy ingatlanban ahol nem laktam, a többségi tulaj lakik ott. Mivel én nem laktam ott megegyeztünk, hogy az ott lakó fizet mindent. 2015-2016 -ban felhalmozódott több hónap tartozás közös költség címén. Az ingatlan eladásra került 2017-ben (az egyik testvér vette meg, ő addig is tulajdonos volt és ott lakik a mai napig), azonban most rajtam követelnék a közös költség elmaradást.
Azzal tisztában vagyok, hogy amíg a tulajdonomban volt felelek a felhalmozódott tartozásért. Azonban: 2015.12 hó-tól 2016.08 -ig nemfizetési időszak után elkezdte az ott lakó fizetni a közös költséget, a mai napig fizeti. 2017.08-ra a befizetett összegek bőven fedezik a felhalmozódott tartozást (még ha rápakolnak kamatokat is). Lényeg, hogy az én meglátásom szerint a későbbi befizetések fedezték a felhalmozódott hátralékot, még ha később is lettek befizetve. Vagyis a beérkezett pénzeket az elmaradásban kellene elkönyvelni először, és utána a frissebb hónapokra. A közös költséget kezelő cég szerint azonban az egész hátralék fennáll, és a befizetések a friss, adott hónapra vonatkoznak, nem csökkentették a hátralékot. Melyikünknek van igaza?