közös költség fizetése


nonolet # 2018.02.24. 12:46

Megnézni!!!!!!
Az alapító iratban, hogy MI VAN a KÖZÖS tulajdonban.

- -

Mivel a KÖZÖS tulajdonú részek javítása a társasház költsége.

- -

A nem közös tulajdonú részek javítása pedig az adott tulajdonosé.

Az önkormányzat pedig éppolyan tulajdonos az ő saját részét tekintve, mint a többi tulajdonos.

Margherita # 2018.02.24. 12:36

Tisztelt Jogi Fórum!

A társasházban melyben gyakorlatilag 52 éve lakom 11 öröklakás és 2 önkormányzati lakás van, és a pincerészben két nagy önkormányzattól bérelt terem.
Legutóbb ebben a teremben és az egyik önkormányzati lakásban csőrepedés,vizszerelés volt, fél milliós költséggel. Ezt mind a közös költség kiadásába állitották be,tehát minden lakó fizeti,felháborodásomra azt mondták mivel az önkormányzati tulajdon közösnek számit igy mindenki fizeti. Úgy tudom közös tulajdonnak csak a házból kivezető csatornarendszer számit, ingatlanon belül az önkormányzat kell hogy fizesse a költségeket.De nem tudják hol voltak a szerelések pedig ez nagyon nem mindegy sztem.A lakók sztem annyira sötétek hogy azt mondják az önkormányzat fizette a többletet,de miután a háznak volt kb 2 milliós megtakaritása nekem úgy tűnik abból vonták le.Zavaros az egész ha egy ügyvéd jobban megnézné tuti hogy az önkormányzat megint a lakók pénzét nyúlta le de senki nem mer szólni.Sztem részletesen be kéne bizonyitani pontosan ingatlanon belül vagy kivül volt a csatornaszerelés!A ház közben romokban,felújitásra szorulna mert mióta megépült nem volt tatarozva ami 1933 !! ban volt ( csak részben) Kiváncsi lennék a véleménykre ez ügyben.Előre is köszönöm Mano