Ingatlan eladás.....problémákkal


goodman # 2006.07.06. 09:15

Kedves Zoltán György.

Igenis jelenthet, mint ahogy jelenthet egy kifizetett kölcsön után maradt jelzálogjog bejegyzés is. A törlés időbe kerül, valahol hónapokig húzzák az egészet... addig pedig sokan nem hajlandóak szerződés kötni, amíg a törlés meg nem történik. .. nekem most pl., van több olyan esetem, ahol a bejegyzés szerint haszonélvezete van olyan személynek az ingatlanon, akinek se az anyja neve, sem a születési ideje nincs feltüntetve az ing. nyilvántartásban. (címnek pedig ez van megadva: 1000 Budapest) A haszonélvezetet bejegyző határozatot sem a földhivatal, sem a levéltár nem találja, ennélfogva igazán nem is tudjuk, hogy ki a hasznélvező. Elhiheted a bemondásunk alapján törölni senki sem fogja.

Összeségében az elhalálozott haszonélvező sokszor sokkal rosszabb helyzetbe tudja hozni az embert, mint egy élő haszonélvező.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.05. 22:26

"...osztatlan közös tulajdon..." Bocsánat.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.05. 22:25

A tulajdoni részt természetesen el lehet adni akkor is, ha osztatlan külön tulajdon. (Megjegyzem, a társasházzá alakítás talán mégis célszerűbb lenne.) Viszont a haszonélvezet a legtöbb vevőt - hogy ne mondjam: mindet - el fogja riasztani. Hiszen így a nagyapa haláláig (Isten éltesse örökké) csak passzív tulajdont jelent, a hasznot nem hoz.
De még a haszonélvezet fennállta nélkül is problémát okozhat, ha osztatlan a tulajdon, és csak kizárólagos használati jogot állapítottak meg meghatározott épületrészekre. Pláne, ha ezt nem is fektették írásba.

Zoltán György # 2006.07.05. 21:21

Ha nem élne a jogosult, akkor nem jelentene problémát, illetve kérdést sem.

goodman # 2006.07.05. 20:18

Jó. Jó pár ingatlanon van úgy haszonálvzeti jog feljegyezve, hogy az illető már meghalt 20 éve. Ezért kérdeztem.

Zoltán György # 2006.07.05. 20:11

Szerinted??? Ha haszonélvezeti joga van...

goodman # 2006.07.05. 17:48

szia.

Nagyapád él még?

ncili13 # 2006.07.05. 12:10

Sziasztok!
A lényeg:egy 3 lakásos kertes házban lakom. Az egyik lakás az édesanyámé,a másik a bátyámé, a harmadik az enyém.Egyre több a veszekedés,stb,de ezt nem részletezem.A bátyám és én eladnánk a házat,de az édesanyám nem.A lakások teljesen különállóak,egy lépcsőházból nyílnak.A kérdésem az lenne,hogy eladhatom-e a lakásom?Én vagyok bejegyezve tulajdonosnak a saját lakásomra.De a nagyapámnak haszonélvezeti joga van.Már nem izgat,hogy áron alul adnám el,csak szabadulni akarok,mert egyszer még megfogok itt őrűlni!!!
köszönöm a válaszokat:
ncili13