Ingatlan eladás.....problémákkal


Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 14:21

Elég szokatlan eljárás, jobb lett volna eleve nem belemenni.
Nyilvánvaló, hogy az ingatlanadásvételi szerződés létre sem jött, hiszen az eladó az ajánlatot nem fogadta el. Létre sem jött szerződéstől elállni sem lehet.
Ugyanakkor valószínűleg létrejött egy szerződés közted és az ingatlanközvetítő között - no, azt kellene tudni, annak pontosan mi a tartalma.

Mindenesetre írásban, tértivevénnyel felszólíthatod az összeg 8 napon belül történő visszafizetésére - valamit majd csak lép rá.

Szöszító # 2007.08.29. 13:25

Sziasztok!

A következő dolog történt egy miskolci ingatlan irodában (többek között):

Egy ingatlanközvetítő hölgy bemutatott nekünk egy lakást a városban, nekünk (a párommal) ez a lakás megtetszett, és úgy gondoltuk, belevágtunk az ingatlanvásárlás első lépésébe!

Az ingatlan irodában elénkraktak egy papírost amit a vevőnek kell kitölteni vételi ajánlatának megerősítésére! (Soha nem láttam még ilyen papírt, létezik ilyen egyáltalán?)

Ez az irat III. fő részből áll:

I. Vételi ajánlat!

Ebben a részben szerepel, hogy mennyiért szándékozunk megvenni a lakást, és hogy mekkora összeggel erősítjük meg vételi ajánlatunkat! Lejjebb egy olyan kitétel (6.) miszerint a
"Vevő ajánlati kötöttségét két munkanapban határozza meg! Amennyiben ezen határidőn belül eladó jelen ajánlatot nem fogadja el, úgy semmisnek tekintendő!"

II. Eladói nyilatkozat (amit 2 munkanapon belül kitöltve meg kell kapnia a leendő vevőnek vagyis nekem)

Ebben a részben az eladó különböző módosításokat hajthat végre, vagy elfogadhatja az ajánlatot!

III. Vevői nyilatkozat!

Ebben a részben ha az eladó elfogadja a Vételi ajánlat-ot egy aláírás kell a vevőtől, ami megpecsételi a szerződést! Így kerek, egész!

A problémám mindössze annyi, hogy 2007 július közepén a Vételi ajánlatot kitöltöttem, és 2 munkanapon belül nem kaptam választ, (mert az eladó külföldön tartózkodott /az ingatlan közvetítő mondja/ sőt azóta sem kaptam meg az eladói nyilatkozatot) hanem a párom 2 héttel későbbi telefonjára reagált csak az ingatlanközvetítő! Ezért semmisnek tekintjük a vételi ajánlatunkat, és szeretnénk visszakapni a közel 1 havi keresetemet! A Vevői nyilatkozat (III.pont) sincs aláírva, mert nem is kaptam a kezembe!

A pénzt az ingatlaniroda nem hajlandó visszafizetni, azt mondják:
"Önök elálltak a szerződéstől, nincs pénz!" -csakhogy szerződés sincs; szerintem, ha nincs aláírva semmi!

Mi ilyenkor a teendő, kinek van igaza? Milyen lépéseket tehetek, hogy pénzemhez jussak?
A válaszokat nagyon köszönöm! Jónapot.

Vicus70 # 2007.08.24. 15:13

Szia Egyjogász !

Jóhiszeműen egyeztem bele mert azt mondták hogy nincs hova menniük mert az albérletből ki kell költözni.
Igaz a férjem nem akarta engedni, de mégis beleegyezett ő is. Mert én magamból indultam ki, hogy én becsületes vagyok és gondoltam ő is az. Meg még ráadásul az ingatlanba nem is laktam és gondoltam hát akkor had költözzön be, de mint kiderült ő már a beköltözés elött bejelentkezett állandó lakcímre és egy vállalkozást is bejegyeztetett.

Vicus70 # 2007.08.24. 14:50

Szia!

Tulajdonképpen az Önk.-nál csak azt a tulajdoni lapot mutatta meg amibenaz van hogy 1/1 tulajdonos vagyok és Terhelésként szerepel az hogy Tulajdonjog fenntartással történt eladás

Ez alapján intézkedett az Önkormányzatnál.
Szerintem az önkormányzat is hibázott.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.24. 12:40

Igen, a körzeti földhivatalban.

Vicus70 # 2007.08.24. 12:29

Szia!
A földhivatalnál?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.24. 12:26

Vicus70, nem ijeszgetni akarlak, de én a helyedben belenéznék a telekkönyvbe. A betekintés ingyen van.

Egyjogász # 2007.08.24. 12:23

Ha én ingatlan adás-vételt intézek, alapelv, hogy az ingatlan birtokba-adása (a veveő beköltözése) kizárólag a vételár hiánytalan kifizetése után, vagy azzal egyidejűleg történhet.

Ezt az eladók és a vevők is természetesnek szokták venni, az eladó jogait védi, és ösztönzi a vevőt a kifizetés teljesítésére.

Miért mentél bele, hogy a vevő a vételár teljes kifizetése előtt beköltözhessen az ingatlanba?

Vicus70 # 2007.08.24. 11:30

Szia!

Nem néztem bele!
De akkor ez jogos, hogy ő az én beleegyezésem nélkül bejelentkezett?
De még a mai napig nem ő a tulajdonos!

Hogy is van ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.24. 11:16

A ki-bejelentkezésnek a tulajdonjoghoz nem sok köze van.
Viszont egy adásvételi szerződés bemutatásával valóban bejegyzik az ember lakóhelyét abba az ingatlanba, amelyet vevőként megvásárolt.
Mondjuk, ahhoz, hogy társaság székhelyeként is bejegyezzék, tulajdoni lap is kell. Tényleg: belenéztél mostanában az ingatlannyilvántartásba?

Vicus70 # 2007.08.24. 11:00

Sziasztok!

Még az is a tudomásomra jutott, hogy ő egy vállalkozást jegyeztetett be az én címemre.

Mit csináljak?

Segítsetek!!!

Vicus70 # 2007.08.24. 10:41

Sziasztok! S.O.S.!

Szerződtem az eladásról egy vevővel. Majd meghosszabbítottam ezt aug.31-ig.
Közben beköltözött, de pénzt csak az előleget láttam. Jó szemet hunytam felette és megegyeztünk amíg nem fizet albérlet, de közbe ő beszeretett volna jelentkezni állandóra. Én nem engedttem mert azt mondtam ha kifizeti. Most kaptam az Önkormányzattól egy papírt miszerint megszüntette a Magánszemélyek Komunális Adóját mert máj. 3-án eladtam az ingatlant bementem az Öknk.-hoz és mondtam hogy még az én tulajdonom és akkor derült ki hogy az ÖNK. már állandóra be is jelentette őt. Holott a mai napig még én vagyok a tulaj.
Az Ökormányzatnál pedig azt mondják ha ő nem jelentkezik ki akkor én nem tehetek semmit.

Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.17. 08:30

Az eladás előkészítésének költségeit sehogy, hacsak nem bízott meg benneteket ezzel a többi tulajdonos is.

Matteo # 2007.08.17. 08:18

Sajna anyagiak hiányában nincs rá lehetőség megvenni tőlük.

Más kérdés:

1.5 éve van a birtokunkban az ingatlan. 75% a. Mi tartottuk fenn eddig, mi fizettük a számlákat. Illetve, az eladás előkészítéséhez rengeteg utánajárás, papír munka volt még. Hogyan lehet ezek értékének rájuk eső részét a tulajdonostársaktól behajtani?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.16. 16:35

Matteo: nem tudjátok eladni az ingatlant a vonakodó tulajdonostárs ellenére. A tulajdoni hányadotokat tudjátok átruházni - ha találtok olyan vevőt, aki vállal egy kellemetlen 2/50 hányaddal bíró tulajdonostársat.

Talán kezdeményezni kellene a közös tulajdon megszüntetését, úgy, hogy magatokhoz váltjátok a részét.

panika # 2007.08.16. 13:40

Ingatlan-nyilvántartási kérelem formanyomtatvány, eredeti+másolat halotti ak kiv, 2000 ft készpénz (vagy bankkártya).

amatőr # 2007.08.16. 13:12

Meg pénzzel.

banoka # 2007.08.16. 12:49

A holtig tartó haszonélvezetet hogyan lehet töröltetni? A Földhivatalhoz menjen be a tulaj a halotti ak. kivonattal? Ez elég?

Matteo # 2007.08.16. 12:33

üdv,

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy általunk eladni kívánt ingatlanban 4% os résszel rendelkező tulajdonostárs nem egyezik bele az eladásba, vagy hivatalos ügyintézésben nincs a segítségünkre a tőlük elvárható módon, kvázi olyan hülyék hogy jogi félreokoskodással akadályozzák az eladást, mit lehet tenni? (ezzel nekünk hátrányt is okoznak, bár ez nem megfogható csak mi tudjuk...)

Köszönöm.
M.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.14. 07:52

A haszonélvezetet töröltetni kell. Nem kell megvárni vele a hagyatéki végzést, az egy másik ügy. Halotti anyakönyvi kivonat viszont kell hozzá.

banoka # 2007.08.14. 07:27

Üdvözlet!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy most mit kell tenni:

Nagymamám meghalt, a lakása a két gyermeke nevén van, a nagymamámnak holtig tartó haszonélvezeti joga volt. Az ingatlan így eladható vagy örökösödési eljárást meg kell várni??? Vagy hogyan és mit kell intézni ebben az esetben, hogy lekerüljön a haszonélvezeti jog? (elég egy adásvételinél bemutatni a a halotti anyakönyvi kivonatot?)

köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.24. 10:51

Nem eszik olyan forrón azt elbirtoklás kását.

Zoltán György # 2007.07.24. 09:45

KBS!

Másfél évtized után hazajön, akkor bebukta...
Nálunk nem 48 év az elbirtoklás ideje.

Zoltán György # 2007.07.24. 09:38

KVI Budapesti és Pest Megyei igazgatóságán Szekszárdi úton személycserék történtek.

A régebbi, tisztességes és korrekt megbízható emberek sajnos bekerültek a központba. Zoltán utca 16.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.24. 09:38

Szerintem ezt nem kérdezed komolyan. Valaki elutazik néhány évre, és mire hazajön, eladták a házát - mert jelentkezett egy vevő, és ügygondok kijelölését kérte.
:)

A közös tulajdon megszüntetésének elvileg nem akadálya, ha a tulajdonrészeket magához váltó tulajdonostárs kölcsönből fizet.