Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Osztatlan közös tulajdon

MajorDomus # e-mail 2017.03.08. 21:00

Vagyis a másik tulajdonrészre?!

Nagyanya #   2017.03.08. 10:54

Voltam ma bent a földhivatalban a széljegy kapcsán, hogy adjanak valami igazolás félét. erre az ügyintéző hölgy azt mondta, én nem tekinthetek bele más iratába, mert nincs rá jogom. Mondom hogyne lennem, mivel én is annak az ingatlannak vagyok a tulajdonosa, amire a széljegy bejegyzésre került. el akart küldeni a széljegyen szereplő bankba, hogy ott érdeklődjek. erre mondtam neki, hogy na ott aztán végképp nem lenne semmi jogom bármit is megnézni, mivel az nem az én bankom, semmi kapcsolatom velük. akkor már kicsit feszült voltam, mondtam hogy különben is már fél éve került a széljegy a tullapra. erre hátrament, 10 perc múlva visszajött, hogy bejegyzésre került az XY tulajdoni hányadára. Vicc az egész ügyintézés!

MajorDomus # e-mail 2017.03.07. 22:44

Az még szerencsésen végződött!

Nagyanya #   2017.03.07. 09:23

Évekkel ezelőtt ugyanezen az osztatlan közös tulajdonú ingatlanon a szomszéd részét zár alá vették, majd elárverezték. egyértelműen ott volt a hivatkozás, hogy kinek a tulajdoni hányadára vonatkozik!

MajorDomus # e-mail 2017.03.06. 23:10

Éppen azért mert osztatlan közös tulajdon !

Nagyanya #   2017.03.06. 16:40

Tisztelt Hozzáértők! Osztatlan közös tulajdonú ikerházunk egyik felének eladása előtt állunk (használati megosztási szerződés van-ügyvéd által ellenjegyzett). Most kértem le a tulajdoni lapot, melyen széljegyen az szerepel, hogy jelzálogjog bejegyzése iránti kérelem. Viszont miért nincs ott hivatkozásul az, hogy ez melyik részére? Valószinűleg a szomszéd vett fel rá jelzáloghitelt, de ez miért nem derül ki egyértelműen? Köszönöm a válaszokat. Nem hiteles, teljes tullapot kértem le ügyfélkapunk.

nonolet # e-mail 2017.03.06. 12:47

... miért nincs?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.06. 09:09

A tulajdonostársnak ahhoz nincs joga, hogy beköltöztessen a közös tulajdonú lakásba egy szír menekültkontingenst.

www.kbs-ugyved.hu

nonolet # e-mail 2017.03.05. 23:12

Csakhátugye ezzel meg a másik tulaj jogai csorbulnak...
Ami gond lesz.

• * -

Ki kell vásárolni azt a másik 1/4 részt!
Csak ez a jó megoldás van.

HA nem eladó, akkor pedig per a közös tulajdon megszüntetésére.

Mondjuk az 1/4 rész az kell hozzá...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.05. 19:54

Mondjuk, nem engeded őket beköltözni. Egyszerűbb, mint utólag kilakoltatni.

www.kbs-ugyved.hu

era1995 # e-mail 2017.03.05. 19:10

igaz!Akkor a beköltözés megtudom akadályozni?

nonolet # e-mail 2017.03.05. 19:00

A bejelentés nem együtt élés.

A beköltözésből lesz az együtt élés...

era1995 # e-mail 2017.03.05. 18:17

Az ,hogy talán nem szeretnék idegen emberekkel együtt élni!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.05. 18:13

Mi hátrányod származik neked abból, ha bejelenti akár a II. Ukrán Frontot?

www.kbs-ugyved.hu

era1995 # e-mail 2017.03.05. 17:31

Jó Napot !Osztatlan közös tulajdonban 3/4 rész az én tulajdonom .1/4 részes tulajdonos a részébe bárkit bejelenthet az én tudtom nélkül ugy ,hogy mi élűnk a házban?Ha igen nincs semmi védelem vagy jogi út hogy ne tehesse meg?Föleg ha rossz szándékból teszi?

nonolet # e-mail 2017.03.05. 14:23

Nem buknád el a pert, mert (társ)tulajdonosként neked is jogod van birtokolni, csak hosszú eljárás, akár 2-3 év is.

De mivel simán megtudod venni...
Inkább a közös tulajdon megszüntetésére hajts!

Aminek végén

• vagy 1/1 ház tulajdonos leszel, úgy 15 millióért
  • vagy több pénzed lesz, úgy 15 millióval és nem lesz házad
nonolet # e-mail 2017.03.05. 14:19

Tehát: magasabb árat akar tőled kapni.

Mert más vevő úgyse lesz a résztulajdonra.

Ahogy neked se...
Mert épeszű ember nem vesz ilyen résztulajdont.

• * -

A helyedben.

1.
Tennék egy hivatalos vételi ajánlatot 15 millióért.
(hisz ez mindkettőtöknek megfelelt egy kis ideig)
Mondjuk 30 napos határidővel.
Plusz közölve, hogy utána per lesz!

HA elfogadja >> OKÉ, nyertél.

2.
HA nem fogadja el, akkor a 31. napon megindítanám a közös tulajdon megszüntetése iránti pert.

Hisz megtudod venni :-)
Ha úgy ítél a bíró, hogy te vedd meg.
És erre az ítéletre van esély az előző ajánlat és a te ajánlatod alapján is, ráadásul már az is ismert gyakorlatilag.

• - *

Ettől jobb, gyorsabb és olcsóbb megoldás nem létezik.

Marcsi35 # e-mail 2017.03.05. 12:10

Azért kéne kulcs, hogy az érdeklődőknek az ő jelenléte nélkül tudjam mutatni a lakást. Ajánlatot tett az ügyvédjén keresztül, leîrta hogyha fizetek 15 milliot kiszall. En elfogadtam ezt az ajanlatot 30 napos fiz.hataridovel. Ugyvedje felhivta, erre ő kozolte hogy "ja, megsem adja el nekem, cdak masnak". Az ugyved amugy felmondott neki ezutan...

Utolsot hadd kerdezzek: ha nem csereltetek zarat (azert nem 2 filler, utana erdeklodtem) es igy a jelen helyzetben beadom a keresetet akkor ezek szerint még el is buknám a perz, mert ő van birtokon belül?!

nonolet # e-mail 2017.03.05. 10:13

"én akit kizártak, én küzdjek a kerestlevéllel, rójak le illetéket, utazzak a tárgyalásra 80 km-t egyirányba "

Mivel neked nem tetszik ez a helyzet...
Neked kell lépni, nyilván.

Hisz magától nem változik meg a szitu!

nonolet # e-mail 2017.03.05. 10:12

A zárcsere és a birtokba vétel után nála pattog a labda és te leszel némi előnyben.

Anélkül meg ő van előnyben, mert ő van birtokon belül.

• * -

Mégegyszer!

Ha nem használja, akkor milyen alapon fizetne neked?!

Értsd már meg >> KÖZÖS TULAJDON!
Mindketten egyformán jogosan használhatjátok az egészet.

HA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te nem használod részed és ő igen , akkor kérhetnél talán díjat.

De így hogy ő sem használja még a rá eső részben sem. Milyen alapon kérnéd?

• * -

Tehát.
Erőszakkal (azaz törvénytelenül) BIRTOKBA veszed.
Vagyis megfosztod-kizárod őt a BIRTOKÁBÓL!
(ez részedről jogtalan, ezért ne verd nagydobra)

DE! utána MÁR te vagy birtokon belül.
(vagy ha adsz neki kulcsot, akkor mindketten)

Így mivel innentől már a BIRTOKODBÓL tesz ki, ha újra kizár. Akkor már tulajdonos+birtokosként jogosan kérsz ellene birtok védelmet a jegyzőnél.

• - -

Fontos megértened, hogy
az van jobb helyzetben egy birtoklási vitában,
aki BIROKON BELÜL VAN (és ez most éppen ő).

• * * *

Viszont ha nem használod és ő sem akkor mire a cicaharc?

Valakinek meg kéne inkább venni a másik részét
és így szabadulni a ettől a nyűgös közös tulajdontól!

Tehetsz ajánlatot

• akár az ő része megvételére általad,
  • akár a te részed eladására neki

HA megegyeztek >> OKÉ!

HA nem egyeztek meg, akkor a bíróságon pert indíthatsz a közös tulajdon megszüntetésére.

És bíróság eldönti, hogy

• valaki vegye meg a másik részét

vagy

• árverezés lesz és aztán osztozkodás a pénzen
Marcsi35 # e-mail 2017.03.05. 09:05

Kedves nonolet!

Ne érts félre, nem az a célom, hogy "levegyem" őt, hanem az, hogy rákényszerítsem arra, hogy adjon kulcsot! Azt sem tudom mi zajlik a lakásban, hogy állnak pl. a fűtéscsövek stb, stb, meg néha mondjuk jól jött volna ha ott alhatok. Azt sem tudom, ő szokta-e használni.

Nekem egyébként nem logikus, hogy azért mert ő sem lakik bent, nem kérhetek semmit. Akkor ő csak úgy, minden szankció nélkül kizárhat jogilag? És én akit kizártak, én küzdjek a kerestlevéllel, rójak le illetéket, utazzak a tárgyalásra 80 km-t egyirányba (neki a szomszédjában van szinte a bíróság) és ezért csak én szívjak? Én költségelek, az én időm stb. Jó, biztos így van ezek szerint, de akkor ez nem igazságos! Főleg, hogy állandóan hamis költségmentességi nyomtatványt ad be (jó pár pere van, velem ez lenne az első) és bár nem kevés bevétele és 3 ingatlana is van, meg is kapja a mentességet, ergo én bukni fogom az illetéket is, ami kapásból 21 ezer.

De akkor a lényeg: ahhoz, hogy beadjam a keresetlevelet mindenképp birtokba kell előbb kerülnöm? Tehát előbb cseréljem le a zárat (azt ő tuti visszacseréli egyből), vagy zárcsere nélkül is neki mehetek a pernek? Köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2017.03.05. 00:49

Az ingatlant mknden tulajdonos jogosult használni!

drbjozsef # e-mail 2017.03.04. 20:48

És aki csak félig a saját tulajdonában lakik, másik fele meg nem az övé?

Egyébként laikus vagyok, azt hiszem igazad van, itt a szívességi lakáshasználó nem helyes szóhasználat, inkább a hallgatólagos használati megosztás, de a lényegen szerintem ez nem változtat, felszólíthatja a hsználati díj fizetésére.

Lyonee #   2017.03.04. 16:58

Aki a saját tulajdonában lakik, az nem szívességi lakáshasználó!

nonolet # e-mail 2017.03.04. 16:32

Gondolkodj!

HA NEM HASZNÁLJA!!!! akkor mire föl kérnél tőle díjat?!
He?

• * -

Te is tulajdonos vagy vedd birtokba az ingatlant.
Hisz jogod van használni, tulajként...

• feltöröd (nem kell tanú)
  • zárat cserélsz (nem kell tanú)
  • berakod pár személyes dolgot

(ezzel birtokba veszed !!! fotó, 2 tanú hasznos...)

• adsz neki is egy kulcsot (nem árt írásban, vagy tanú előtt)

Mondván, hisz: "mondtad a minap, hogy elvesztek kulcsok, ezért gyorsan zárat cseréltem, de nem kell a felét kifizetned, mert egy úr vagyok, itt a te kulcsod"
:-)

Aztán, ha nem tetszik neki, majd panaszkodik...

De innentől te vagy birtokon belül!!!

HA kirakja a cuccod vagy újra kizár >> birtok védelmet kérsz. Mert mire föl rak/zár ki?!