Gyorshajtás


Royal # 2008.11.30. 22:10

Node az "áldozat" szempontjából mivel lett jobb hogy van a szabálysértésnek elévülési ideje? Ezek szerint ugyanúgy várhatók kellemetlen rég elfelejtett meglepetések a múltból, mint előtte. Csak a tálalás lesz más. Feldolgozás lassúsága helyett, postáraadási késedelemre fognak hivatkozni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.11.30. 21:34

A büntetés ki lett szabva tvi kereteken belül, csak a kézbesítés csúszott. Ennyi.

Royal # 2008.11.30. 21:30

Sziasztok,

ezt a rövid levelet találtam ma a témakörben:

http://totalcar.hu/…asz/ki81108/

Most akkor ez azt jelenti, hogy van ugyan törvényünk, csak nem érdekel senkit, pláne nem a hatóságot?

tomi0129 # 2008.11.28. 22:23

Sziasztok!Hát jardék engem is bemértek 87km/h-val.Jött is a levél 60000ft-rol csak az a bibi,hogy ez a dolog 2008.08.06-án történt a határozat keltezése az 08.09.26-a a levél meg még csak most ért ide rajta a pecséttel 2008.11.26-a!Na akkor hogy is van ez.Az nem lehet hogy ez a "kedves" rendör ezredes meg a bandája vissza dátumozza a dolgokat azt ir rá amit akar!Meg ez az egész hogy is van pontosan miért lehet esetleg olyan,hogy 60 napig nincs meg a dolog akkor nem kell befizetni?!Kérlek segitsetek! Köszi elöre is.

BenceKékFényes (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 03:55

Tényleg csakis egy beazonosítható fénykép lehet a döntő, mert gondolom az adásvételi szerződést csak "simán" ledátumoztátok, de óra, perc nincs rajta.

Én egyszer egy autókölcsönzős céggel jártam így, hogy a képviselője a kocsi visszavételekor igyekezett szándékosan nagyon felületes lenni, és nagyon nem tetszett neki, hogy én "szőrözöm", és márpedig csak úgy voltam hajlandó aláírni, hogy ott volt a pontos km óra állás, ill. a dátum mellett a percre pontos idő. Aztán ha 10 perc múlva bele szalad a pirosba, akkor meg fizessek én ... ? na nem. Úgyhogy talán szőrözésnek tűnik, de márpedig tétje van sokszor az ilyennek.

Nézzétek meg a fényképet, más itt már nem nagyon jöhet szóba ... sok sikert!
BKF

monalisa1 # 2008.11.20. 21:45

Az időpontok PONTOS egybeesése: a gyorshajtás időpontja valamint a próbakör időpontja egybe kell hogy essen.

Ha esetleg vitás, a fénykép megtekintése még mindig lehet "döntőbíró", mármint ha a képről beazonosítható a vezető személye.

Mert esetleg nehogy az jöjjön ki a dologból: a gyorshajtás délelőtt történt (...) ti meg délután voltatok az autót kipróbálni, megvenni. (Vagy az egész esetlegesen a nap során megfordítva.)

Előfordulhat, hogy a kereskedésből valamelyik "fiú" tett az autóval egy laza kört - túl gyorsan, ennek ellenére a fotós balhét a barátoddal akarják elvitetni...

Szóval nem kell "szaladni" azt a csekket befizetni amíg nem tisztult le az ügy.

Napcseppke # 2008.11.20. 21:03

Lehet kicsit félreérthető voltam az egyik barátunk vezetett nem a kereskedés embere, Ő az anyósülésen ült.

BenceKékFényes (törölt felhasználó) # 2008.11.20. 16:39

Ez vicc. Hát nektek akkro még közötök se volt a kocsihoz, ráadásul nem is te vezetted. Miért is fizetnéd te a büntetését annak, aki szabálytalankodott? Nehogy kifizesd már!
BKF

Napcseppke # 2008.11.19. 20:22

Üdvözletem!

2 hónappal ezelőtt egy autókereskedésben egy használt autót vásároltunk. A vásárlás előtt egy próbakört tettünk vele, majd visszamentünk és megállapodtunk. A kereskedés most értesitett bennünket hogy a próbakör alatt lefotóztak bennünket és kaptak egy 30000-es csekket amit nekünk kell befizetnünk. Az autó akkor a kereskedés tulajdonában volt, a próbakör alatt nem a leendő tulajdonos vezetett. A kereskedés úgy véli hogy nekünk kell fizetnünk, de pl. mi volna akkor ha a próbaút után nem vesszük meg tőlük akkor kin akarnák behajtani...A véleményükre lennék kiváncsiak, mert a kereskedés perrel fenyeget bennünket.

Köszönettel

monalisa1 # 2008.11.14. 15:07

Kérhetsz részletfizetést.

bogdany # 2008.11.14. 06:56

köszönöm a válaszokat! majd törlesztve fizetem akkor... szép karácsonyi ajándék! de azért dühítő: nem is az a baj hogy kiküldték - mert az jogos volt -, csak az hogy ennyit késnek vele és hogy az ünnepek előtt...

monalisa1 # 2008.11.13. 15:47

bogbady

"Jutásonyos" áron szabták ki Rád azt a büntetést, mert 100 km/óra sebességnél 20% felett 40%-ig = 50.000 Ft a hivatalos taksas.

Amúgy a határozat kiküldésének esetleges megkésésével (...) ne foglalkozz, "ők" ha kell mindig meg tudják magyarázni: sok az ez írányu munka, vagy beteg volt az ügyintéző stb.

_Petee_ # 2008.11.13. 10:07

Ennyi a feldolgozási idő, nekem kb 1 hónapja jött ki ugyanilyen június környéki. :(

bogdany # 2008.11.13. 07:59

Üdv!

A héten kaptam egy csekket egy június 7.-i gyorshajtásról! Autópályán 100 helyett 135. Sajnos a tábla elkerülte a figyelmemet, azóta szabályosan vezetek. A büntetésem 42e Ft. Ennyi idő elteltével nem évülhetett el a büntetés? A válaszokat előre is köszönöm!

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.12. 14:01

Szerintem van esélyed persze és van értelme tovább menni. Én ahogy tudom, ha megfelelően előadod a nehéz anyagi körülményeidet, általában olyan fele összegű büntetésre szokták csökkenteni. Bocs ha tévedek, de én ezt hallom.
Kriszt

Royal # 2008.11.11. 22:40

Május 29, az szerintem már rég elévült...

mgyorgy # 2008.11.11. 22:14

Az egészben az a bosszantó, hogy nem vagyok gyorshajtó...leléptem a tempomatról és becsurogtam a kamera elé...ami egy völgyben volt...esélyem sem volt időben észrevenni...
60000 Ft fél fizetés - karácsony előtt, nyomort jelent. ezek a díjak nem az átlagemberek pénztárcájára lettek kitalálva...
van esély arra, hogy csökkentsék a büntetést? érdemes kérvényt írni?


gyorshajtás...
tudna valaki tanácsot adni?
Üdv:M

monalisa1 # 2008.11.10. 22:43

Ha van menetlevél végső soron a rendőrség kikérheti, tehát a gyorshajtó kilétére fény derül. Ha nincs utiokmány, a főnöködnek teszel egy szívességet a bevállalással...

Nemleges esetben egy esetleges jutalom, prémium "osztásánál" kimaradhatsz... - hogy más munkahelyi kellemetlenséget ne is említsek.

Az 5 hónapos időmulással ne törődj, a miértre a hatóság mindig talál valami magyarázatot, indoklást.

mgyorgy # 2008.11.10. 22:19

Sziasztok!
ma kaptam egy 60000 Ft os csekket...
május 29 én fotoztak le...nem volt ez régen?
céges autó,a rendszám alapján kértek hogy vállaljam el...
Mit javasoltok?
Miki


gyorshajtás...
tudna valaki tanácsot adni?
Üdv:M

András_01 # 2008.11.10. 19:37

Hát nagyon bízok benne, hogy megelégszenek a pénzzel. Egyébként először fényképeztek le (és most is csak figyelmetlen voltam mert nem vettem észre a táblát, tudom ez nem számít). Szóval a jogosítványom maradjon, mert kell a munkámhoz :-)

monalisa1 # 2008.11.10. 12:06

A jogosítvány esetleges utólagos bevonásáról bizonyára megvan neki a saját belső hatósági szabályozásuk, és az abban leírtak szerint a mérlegelés, esetleges szankcionálás.

De egy "ekkora" közlekedési szabálysértésnél valószínűleg elég a pénzbírság mint büntetési eszköz. (Ha 2 éven belül ismét egy gyorshajtás "eseménye", akkor már vastagabban = másként foghat a rendőrség tolla - lévén visszaeső az illető.)

András_01 # 2008.11.10. 05:11

Köszi!
A 40 ezren én is csodálkoztam, mivel a neten 60-ra találtam utalásokat, de a jogsira sehol sem.

monalisa1 # 2008.11.09. 20:39

1/1975.

monalisa1 # 2008.11.09. 20:35

KRESZ 1/197. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezések (a megengedett legnagyobb sebesség túllépésének mértéke a megengedett legnagyob sebesség %-ában) 39/A. § (2) bekezdés c) pont = 60% felett 80%-ig = 60.000 Ft.

A jogsosítványt valószínűleg nem vonják be.
Ha nem tudod egyösszegben befizetni kérhetsz részletfizetésre lehetőséget, pl. 4x15 eFt/hó.

András_01 # 2008.11.09. 20:00

Sziasztok! lehet volt már ilyen kérdés, de nem tudtam mindent végigolvasni, ezért előre is bocsánat. Szóval:
50 helyett 82-vel mentem. Nem állítottak meg, de én kiszálltam megkérdezni, hogy tényleg mennyi, nem igazoltattak, és 40 ezret mondtak, hogy annyi lesz. A kérdésem annyi, hogy a büntető pontokon kívül (és persze a pénzen) előfordulhat hogy a jogosítványomat is be akarják vonni?