külföldre utazás nem saját tualajdonú autóval


barisj # 2016.07.02. 18:11

Sziasztok!

Skociaba utaznek ki kb 2 honapra dolgozni ugy, hogy egyik baratom kolcsonadna az autojat. A kerdesem az lenne,hogy eleg ha irunk magyar es angol nyelven gepjarmukolcsonadasi szerzodest? Nem fognak kint belem kotni vagy elvenni az autot vagy mittudomen? Elore is koszonom a segitseget.

Majszi87 # 2016.06.23. 10:01

A schillerrentes autókkal lehet menni külföldre is! Már ha valaki nem saját, hanem bérelt autóval szeretne menni, akkor mindenképpen nézzen szét náluk! Van mindféle autójuk. http://www.schillerrent.hu/index.php

Susuka1995 # 2016.05.01. 09:03

Köszönöm a választ. Zöldkártyát igényeltem, rovinieta-t természetesen veszünk. A kérdésem főleg arra irányult, hogy milyen kölcsönszerződés felel meg az ottani hatóságoknak, amennyiben nem saját autóval utazunk. (részletek az előző hozzászólásomban).

Szomorú örökös # 2016.04.30. 20:36

Susuka1995
Nem kérik a határon a zöld kártyát, viszont ha baleset ér - ott elég nagy az esélye az öntörvényű kisebbség miatt - akkor bizony nagy bajban leszel, mert nem tudod jogszerűen igazolni, hogy van biztosításod itthon.

Viszont annál inkább viszont a rovinieta nevű útdíjat, amit a határon vehetsz meg az autóra. Sokba kerül, ha nem fizetsz az úthasználatért (nem csak autópályára kell, hanem egyes főutakra is).

http://www.utdij.hu/…opa/romania/

Susuka1995 # 2016.04.30. 19:09

Erdélybe utazunk nyáron, a barátnőm és én. Az autó az Ő édesanyja tulajdonában van. Párom szerepel a forgalmiban, mint üzembentartó. Az autót mind a ketten szeretnénk vezetni külföldön. A kérdés az, hogy elég, ha csak házilag készített szerződést készítünk a kölcsönadásról? Vagy szükséges közjegyző vagy bármi aláírása a "szerződésünkre"? Illetve a barátnőmnek is van szüksége ilyen meghatalmazásra vagy csak nekem?

Illetve, van szükség zöldkártyára Románia területén? A biztosító szerint nincs, de hallottunk már precedenst arra, hogy volt kötekedő rendőr, aki kérte.

Várom válaszukat.

Sherlock # 2015.05.22. 09:58

Át.

kiara_1 # 2015.05.22. 09:46

Sziasztok!Svájcba szeretnék menni az autómmal, ami még nincs kifizetve, tehát még a Merkantilnál van lizingszerződésem, de mint üzembentartó szerepelek a forgalmiban, vajon átléphetek vele a határon?

Gyongyi71 # 2015.05.12. 13:09

Sziasztok!

Az ilyen jellegű problémák elkerülése érdekében, hogy ne legyen bonyodalom külföldön sem abból, hogy nem saját tulajdonú autóval megyünk, érdemes olvasgatni ezt a blogot:http://pocketautorent.hu/…informaciok/
Nagyon sok hasznos információ van itt, illetve én rendszeresen ettől a cégtől szoktam autót bérelni, akkor is ha külföldre megyek, és még soha semmilyen fennakadás nem történt.
Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Gyöngyvér

Incitatus # 2007.07.18. 10:28

A 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet 72. §-a szerint közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt írásos hozzájárulás kell. Az más kérdés, hogy kérik-e vagy sem.

csibe26 # 2007.07.18. 10:02

Sziasztok. Nem árt, ha van egy papírod róla, hogy mind bel-, mind pedig külföldön jogosan használod az autót, lehetőleg 2 nyelven. Bár elvileg itthon a rendőr nem köthet bele, de van olyan aki bele köt én már botlottam bele olyanba. A határon viszont eddig soha nem volt gondom belőle, de kár lenne ha egy ilyen miatt bukna meg a nyaralás :(

Laci85 # 2007.07.18. 08:33

Köszönöm!

Akkor az autóklub valószínűleg csak pénzlehúzás. A meghatalmazást meg otthon is megtudjuk írni ingyen.

Üdv

kea4 # 2007.07.17. 22:46

Nem tudom, de az én kocsimat elkérte egy barátom erdélyi kiránduláshoz, és semmilyen papírt nem csináltunk, és nem jött vissza másnap, hogy nem engedik ki a határon (remélem, még megvan a kocsi:)

Üdvrivalgással:
KEA.

Laci85 # 2007.07.17. 19:10

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha nem saját tulajdonú autóval utazok külföldre, akkor elegendő-e a sima házilag készített megkatalmazás 2 tanúval, vagy az autóklubban kell megcsinálttatni, ami pénzba kerül, és szerintem fökösleges pénzkidobás?

Köszönöm!