elvett jogosítvány


dette # 2011.12.06. 08:56

Vidéken járt,nem vette észre a stoptáblát és a gps sem jelezte és nem ismerte a környéket sem.soha sem volt balesete.A helyszíni jegyzőkönyvet nem látta de ott nem volt szó személyi sérülésről viszont a vétlen autós elment utánna orvoshoz és így szem.sérülés is lett.

Üdv

Véleményem # 2011.12.06. 07:54

Csak egy hónapra vették el? Miért vették el?
Attól függ mit követtél el, mert van úgy hogy újra kell vizsgázni...

dette # 2011.12.05. 17:04

Sziasztok!

az lenne a kérdésem ha valakinek elveszik a jogosítványát szabálysértés miatt 1 hónapra akkor ha ez az idő letelt hogyan kaphatja vissza a jogosítványát? netán újra kell vizsgáznia?

Sos várom a válaszokat.

Üdv:Dette

tejfol # 2011.11.29. 21:55

Tisztelt Forumozok!olyan kerdesem lenne,hogyha nem adom le 6 honapig a jogositvany kulfoldi tartozkodas utan akkor mirwe szamithatok?Valaszotokat elore is koszonom

tejfol # 2011.11.29. 21:54

Tisztelt Forumozok!olyan kerdesem lenne,hogyha nem adom le 6 honapig a jogositvany kulfoldi tartozkodas utan akkor mirwe szamithatok?Valaszotokat elore is koszonom

total # 2011.11.25. 11:09

Tisztelt forumozok!4éve volt ittasan egy balesetem személykocsival fának mentem.Én sérültem meg.Hivatásos sofőrként dolgoztam.Jogosítványomat 1év múlva bevonták összes kategoriát .Addig camionoztam.Az lenne a kérdésem Mindenböl újra kell vizsgáznom ?És hol kell jelentkezni vagy kapok vmi értesitöt?

Véleményem # 2011.11.16. 23:25

Én csak annyit szeretnék megtudni, hogy az rtl klub nov. 15.-én az esti híradóban elhangzott hírek, közlések valóban így vannak-e?
Az első két hír szól arról ami iránt érdeklődöm. Volt egy ittas jármű vezető, aki balesetet okozott. Szellő István azt mondja, hogy a rendőrök CSAK akkor vehetik el az ittas sofőr jogosítványát a helyszínen ha balesetet szenvedett.
Én úgy tudom, hogy ehhez nem kell baleset hogy a rendőr elvegye a vezetői engedélyt a helyszínen. Elég ha egy bizonyos értéket meghalad a légalkohol szint, amikor a szondát megfújja az ittas jármű vezető.
Annyit szeretnék kihozni ebből, hogy ne legyenek az emberek a híradó által abban a hitben, tudatban hogy ha balesetet okoznak, akkor veszik CSAK el a vezetői engedélyt. Ehhez nem kell baleset, tessék oda figyelni arra hogy ittasan senki ne üljön volán mögé, és ne vezessen.
Szeretném megtudni, hogy igazam van-e, jogosan vagyok-e kicsit felháborodva ezen a kijelentésen. Amennyiben rosszul gondolom, kérem javítsanak ki, hogy helyesen tudjam értelmezni a jogszabályokat, ugyanis erre hivatkozik a híradó műsorvezetője is.

Előre is köszönöm a segítséget, hozzászólásokat!

balint1209 # 2011.11.15. 19:04

Üdv!

Áprilisban közlekedési balesetet okoztam, 3 hónap eltiltást és 40 ezer Ft bírságot kaptam. Augusztusban elkaptak eltiltás ideje alatt történő vezetéssel és december 14-re tűztek ki tárgyalást. Körülbelül milyen hosszú eltiltásra számíthatok? Van rá esély hogy megúszom 6 hónap alatt? Érdemes személyesen megjelenni a tárgyaláson vagy nem oszt nem szoroz (az én esetemben nem tudnék sok enyhítő körülményt felhozni, felelőtlen voltam...)

Előre is köszönöm!

mylon # 2011.10.26. 08:07

molzolee: én ebből azt szűröm le, hogy vezethetsz 1 évig, aztán honosítanod kell magyarra, ha továbbra is Magyarországon laksz.

mylon # 2011.10.26. 08:05

"Nemzetközi szerződés eltérő rendelkezése hiányában a 35/2000 BM rendelet 16. § (1) bekezdés, valamint (2) bekezdés a) és b) pontjában meghatározott külföldi vezetői engedély a Magyar Köztársaság területén történő tartózkodás kezdetétől számított egy évig jogosít járművezetésre. Ezt követően a külföldi vezetői engedélyt kérelemre magyar vezetői engedélyre kell cserélni."

forrás: https://segitseg.magyarorszag.hu/…ulfoldi.html

molzolee # 2011.10.25. 22:57

Tisztelt Fórumozók !
egy eléggé bonyolult problémával fordulok önökhöz:
idén tavasszal sajnos elütöttem egy gyalogost , és mostanában kaptam értesítést arról, h 8 napon belül le kell adnom a jogsit, szünetel a vezetési engedélyem a nyomozás megszűnéséig, amit holnap meg is teszek.
a kérdésem , próblémám a következő: ha külföldön szerzek jogsik, azzal vezethetek itthon ? ja és nem vagyok magyar állampolgár. hallottam ilyen kiskapukról. sajnos az autó nélkülözhetetlen számomra külömben nem lenne ennyire fontos a josi. a válaszokat előre is köszönöm !

Gabicsek # 2011.08.25. 20:56

eltiltást is ki szoktak szabni.

wers # 2011.08.25. 12:47

balint1209
Mindenképpen hosszabbítani fognak, sőt gyanítható, hogy emelt büntetés + új vizsga egy vagyonért. Hogy ez most mennyibe kerül nem tudom, de 12 éve, mikor párom visszaszerezte jogosítványát (háromszor hosszabbított) is 40 körül volt csak a vizsgadíj. Azóta megúszta, még meg van a jogsija, de ez nem rajta múlt.

balint1209 # 2011.08.25. 12:21

Az eltiltás meghosszabítására is számíthatok?

Rexor # 2011.08.25. 11:55

Kb. 100 ezer ft pénzbírság, extrém esetben elzárás.

balint1209 # 2011.08.25. 10:48

T. Fórumozók!

2011. június 23-tól közlekedési baleset okozása miatt 3 hónapra eltiltottak a járművezetéstől. Az eltiltás időtartama alatt egy igazoltatás során meguktam és újabb szabálysértési eljárás indult ellenem. Nagyjából milyen büntetésre számíthatok?

Előre is köszönöm a segítségeket.

Péterrrr # 2011.06.24. 13:10

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Jogosítványomat ittas vezetésért 1.5 éve bevonták, a büntetés nyár végén jár le, a pénzbüntetést kifizettem.
Arról szeretnék informálódni hogy mik a rám váró teendők, milyen hivatalokkal kell felvennem a kapcsolatot- és mikor? Ha jól tudom újra vizsgáznom kell a jogosítvány visszaszerzéséhez, ill. részt kell vennem egyfajta csoportterápián, de nem ismerem pontosan az eljárásrendet.
Segítségét előre is köszönöm!

Icipici # 2011.05.13. 20:10

Szia Monalisa1,
hát éppen ez az, hogy az okmányirodában érdeklődtem, és azt mondták, hogy ahhoz, hogy visszakaphassam a jogsimat, a tanfolyam elvégzését igazoló bizonylat kell, és az, hogy ne legyen még az orvosim lejárva. Szóval a háziorvostól semmit nem kérnek, hiszen még 2 évig van eü. alkalmasság a jogosítványomban. Jó lenne, ha olyan valaki válaszolna, aki volt már hasonló esetben. Köszi előre is.

monalisa1 # 2011.05.12. 18:21

Bizonyára elő van írva, hogy a háziorvosnak igazolást kell kiállítani "a" papír átvételéről, ergo tudnia kell mi okból vált szükségessé a pótképzés nálad.

Nem tudom, de szerintem amíg nem jársz el ahogy az szükséges, addig vélem nincs jogosítvány...

Érdeklődj a rendőrségen - úgy általánosságban, vagy az okmányirodán, netán a valamikori oktatódnál.

Icipici # 2011.05.12. 18:10

T.Fórumozók,
elvégeztem a gépjármű vezetői után képzés VI. programját. Az igazolás átvételekor derült ki, hogy ezt a papírt át kell adnom a háziorvosomnak is. Nem értem, hogy miért. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem segítsen. Nem szeretném életem végéig az orvosi papírjaim között mint egy bélyeget cipelni magammal. Erről a tanfolyam kezdetekor senki sem tájékoztatott. Egyáltalán mi van akkor ha nem adom le? Köszönöm a segítséget.

gerilege # 2011.04.28. 16:08

Atis77:
Nem igaz az az általánosítás, hogy álló autó nem lehet hibás. Ha az elsőbbségtérbe (ami tér, sebesség és idő függvényében határozható meg) halad be, akkor hiába áll meg utána, a behaladó lesz a hibás. Akkor nem lesz feltétlenül a megálló autó hibás, ha a másik autó hirtelen fékezés és irányváltás nélkül meg tudott volna állni.

Atis77 # 2011.04.28. 04:44

csenomano

Az a legfontosabb kérdőjel hogy a te autód ált e amikor neked ment a másik, és tuod e bizonyitani, ha igen akkor nem te vagy a károkozó mert álló autó nem lehet hibás, még ha ki is logott az orra.

Hory82 # 2011.04.26. 08:24

Tisztelt Fórumozók!

Idén 01.16-án ittas vezetés miatt elvették a jogsimat 3 hónapra. 02.06-án megintcsak eltiltottak 4 hónapra eltiltás alatti vezetés végett. Azóta nem kaptam semmi papírt, amibe konkrétan szerepelne valamilyen dátum, hogy mikor kaphatom vissza a jogsim. Azt nem tudom hogy most összeadódik a két eltiltás, vagy a második incidenstől számított 4 hónap elteltével kaphatom vissza, ami 06.06. lenne? Vagy, mivel összesen 7 hónap, újra kell vizsgáznom? Ha újra kell, akkor csak 08.16-tól kezdhetek bele, vagy előtte is van rá lehetőség? Hogy működik ez a dolog?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

kena6 # 2011.03.11. 10:45

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azt szeretném kérdezni, hogy bevonták a vezetői engedélyem, a tilalom ideje alatt lejárt az orvosi alkalmasság, de maga a vezetői engedély még érvényes pár hónapig, utánképzésről szóló papírjaim is hamarosan meglesznek, az okmányirodában ugye ezzel tudom kikérni a jogosítványom, de kiadják nekem úgy, hogy az eü. alkalmasság lejárt, ugyanis voltam a házi orvosnál, hogy elindítom azt is, de oda kell a jogosítvány száma, na most azt tudom, mert szerepel néhány papíromon, de azt megadhatom úgy mintha nálam lenne, el se vették volna, vagy bemegyek az okmányirodába, viszem az utánképzésről szóló iratot, megkapom a jogosítványom, ezzel elmegyek az orvoshoz, megcsináltatom az orvosit, utána vissza az okmányirodába, és megcsinálom az új vezetői engedélyt? Valamint következő kérdésem az lenne, egy általam meghatalmazott személy eljárhat e, a fent említett ügyemben az okmányirodában, sajnos nem abban a városban élek ahol az említett okmányiroda van, oda jutásom hétköznapokon nem lehetséges a munkám miatt, ezt úgy értem, elpostázok minden iratot (utánképzésről szóló igazolás, meghatalmazás) ő bemegy az okmányirodába és oda adják neki a vezetői engedélyem? Utána ő elpostázza nekem, én itt könnyebben tudom utána intézni az új jogosítvány kiváltását. Előre is köszönöm válaszát, üdvözlettel: Péter

guba # 2011.03.10. 07:13

Pénzbírságra, KRESZ szabályszegés miatt.